reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Levna tiskarna - laser nebo inkoust ?

Salamander (6177)|15.9.2008 17:38
Ahoj, vybiram nejakou novou tiskarnu, protoze moje staricka HP PSC 500 nejde pod Vistama poradne rozchodit, dulezita je pro me cena vytisku, chci, aby byla pokud mozno co nejnizsi ;).
Takze otazkou je - vyplati se vice cernobila laserovka, nebo inkoust (popripade pastelky) ?
koukal jsem po nejakych CB laserovkach Samsung nebo Minolta ... nejake zkusenosti ?
kane.shw (1231)|15.9.2008 19:52
Na černobílý tisk jedině laser... při dnešních cenách není nad čím přemýšlet :D

Minolta PagePro 1350W za cca 1700 CZK (akorát u téhle konkrétně mi kapku vadí, že až moc dlouho po tisku fouká/chladí - troška hluku :angry)

Ale koukni trochu po netu, už jsem nějaké recenze levnějších laserovek četl :thumb
Logout (4018)|15.9.2008 20:02
Ahoj,
jestli nepotřebuješ tisknout barevně, tak určitě laserovku: rozdíl v ceně tisku, kvalita tisku, i to, že ingoustovka při nárazovym používání zasychá apod. mluví pro laserovku.
Co se týče značky, tak smůžu referovat o minoltě (1350W). Kvalita tisku OK, náklady na tisk perfektní
(neorigo toner cca 1300,- na 6000 výtisků), problémem je mechanická aušusovost. To je i moji chybou
(neuhlídal jsem dítě :-)), ale je vcelku snadné z ní poulamovat různé kousky - po asi tříročním fakt nehezkym zacházení má díky tomu trochu problém žrát papír.
(Brácha má multifunkci 1380MF a ta je na tom mechanicky líp.)
Salamander (6177)|15.9.2008 20:30
Uz jsem byl pro ni rozhodnuty, ale nasel jsem, ze my problem s podporou ve win Vista x64, takze bohuzel.
Co treba tenhle Samsung ? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4508J01Q0VZIRQ
Logout (4018)|15.9.2008 21:45
Withman (1337)|15.9.2008 23:14
Kup si kvalitu, takže Canon - LBP2900, ovladače pod Visty naprosto bez problémů, kvalita dobrá, cena dobrá, náklady nízké.

Sorry, ale Minoltu bych nikdy nedoporučil ani svému nepříteli. Nebudu se rozepisovat, je to na dlouho.
Logout (4018)|15.9.2008 23:16
Withman: Ale klidně se rozepisuj, mě to zajímá :-)
Withman (1337)|15.9.2008 23:21
[QUOTE=Logout;161525]Withman: Ale klidně se rozepisuj, mě to zajímá :-)[/QUOTE]

Nebudu. Ale jen proč nebrat Minoltu, ale Canon. Minolta používat toner + optický válec - když dojde optický válec, tak můžeš tiskárnu vyhodit, páč stojí mnohem víc než tiskárna. To samé toner, pokud se nepletu tak dražší než tiskárna (bavím se o originálu). Je nechutně hlučná a hnusná. :runaway Ta Canonka stojí cca 2k a toner 1,5k, startovní toner je u ní plný a návíc je menší a designovně hezčí, dělá se i ve dvouch barvách. Když ti dojde toner, tak kamenné krámky budou mít spíše spotřebák pro Canon, než Minoltu.

Dál se rozepisovat nebudu.
Salamander (6177)|15.9.2008 23:31
no, myslim, ze stejne nebudu menit ten toner tak casto, abych ho shanel po kamennych obchudcich, ale to je ted jedno.
Chtel bych ale jeste slyset vas nazor na toho Samsunga, popripade nejakou vhodnou alternativu ( Canon beru v potaz )
Withman (1337)|15.9.2008 23:36
[QUOTE=Salamander;161529]no, myslim, ze stejne nebudu menit ten toner tak casto, abych ho shanel po kamennych obchudcich, ale to je ted jedno.
Chtel bych ale jeste slyset vas nazor na toho Samsunga, popripade nejakou vhodnou alternativu ( Canon beru v potaz )[/QUOTE]

Bohužel nemůžu soudit. Designově jsou tiskárny pěkné, dle recenzí nevychází špatně, nadávky jsem na ně neslyšel. Ale je to taková neprozkoumaná země...
Logout (4018)|16.9.2008 00:04
S velikostí, hnusností i hlučností minolty souhlasim :-) Co se týče startovního toneru, tak tam má canon taky výhodu, ale ne zas takovou, minolta má 1500, canon 2500. Mimoňku zas seženeš o něco levnějc (1350W za jako výběhovej model 1300,-).
Ale co se týče nákladů tisku to tak jasný není:
Na minoltu jsou náklady (ceny z jednoho, ne nejlevnějšího eshopu):
toner + válec (na počet stran)
3395/6000 + 2345/20000 = 0,683 u originálního toneru
1665/6000 + 1535/20000 = 0,354 u neoriginálního

u canonu to je (komplet toner + válec):
1495/2000 = 0,74 u originálního
1095/2000 = 0,547 u neoriginálního

(zdroj:
http://www.cartridge-tonery.cz/catalog/canon-cartridge-703-p-745.html?cPath=30_32_1258)

Takže tady vede minolta, pokud tiskneš pouze text tak nejsou neorigo tonery žádnej problém (grafiku moc netisknu, takže nejsem schopen posoudit, ale u toho mála co jsem tisknul tak to bylo bezproblémů) a tam je to skoro dvojnásobnej rozdíl. Navíc ne každej natiskne na jedný tiskárně 20000 výtisků, takže má ve výsledku
u minolty ještě levnější provoz (neplatí válec, zatímco u canonu ano).

Samozřejmě počítám s tím, že válec vydrží deklarovanou dobu, u mimoňky je větší pravděpodobnost, že odejde dřív. Ale i kdyby vydržel méně, tak sice stojí stejně jako tiskárna, ale do nákladů na
tisk se daleko víc promítne toner.
A aspoň v praze maj krámky pro minoltu toner v pohodě....

Neřikam, že minolta je dobrá tiskárna, má dost poměrně slušnejch much. Ale s neorigo tonerama se dá ve slušný kvalitě dosáhnout hodně nízkejch nákladů na tisk - IMHO o dost nižších než s canonem, a to i přes to, že je třeba kupovat novej válec. A to jsem ještě nepočítal s eventualitou místo válce koupit novou tiskárnu, kde člověk dostane s válcem ještě trochu toneru a novou tiskárnu nádavkem a ještě to vyjde levnějc (válec cca 2000, tiskárna 1500... tomu říkám cenovej paradox :-)

edit: 1400W není nástupce 1350W, moje chyba, takže zbytečná úvaha smazána, ánžto tím smyslu pozbývala....

PS: Ale hlučná a hnusná je - to souhlasim :-)
PPS: Ale opravdu mě zajímá, jestli jsi měl někdy problém s minoltou mimo drahej válec (to je IMHO spíš psychologická nepřijemnost - jak vidno se to v ceně tisku ztrácí, akorát to musíš zaplatit najednou). S uvedenjma problémama ji totiž spíš doporučuju než nedoporučuju (dosáhnout ceny necelejch 0,30 Kč - když se koupí v levnym eshopu - na stránku zas jen tak nějaká tiskárna neumí...)-.¨¨
Vezir (120)|16.9.2008 00:28
Tak já mám zkušenosti se Samsungem CLP-300, je to docela malá, poměrně levná a překvapivě kvalitní barevná laserovka. Co mě překvapilo nejvíc je kvalita a sytost barev, která je mnohem lepší než na klasickém inkoustu a to i při fototisku. Osobně bych řekl, že je i vcelku rychlá a tichá, vzhledem ke starému laserovému Xeroxu, náklady na tisk by měli patřit k těm nižším, ovšem úplně nejlevnější nejsou, rozhodně je to však dobrá kvalita i co se zpracování týče. Kompatibilita ovladačů je pro všechny 32bit widle (64 nemám takže nevím), MacOSy, a Linuchy (32bit i 64bit). Pokud chceš čistě ČB tisk, tak bych se toho Samsungu nebál, vzhledem k mé barevce určitě nebude špatná ani ta černobílá cos na ní dal link.
Chomutak (33)|7.10.2008 20:24
Tak určitě bych šel do ( objednávám si jí) CANON LBP2900.
Po ověřování mezi známými a po přečtení různých testů a recenzí se nemohu, než se přiklonit k této mašince.
r34ktor (7477)|7.10.2008 21:54
[quote=Salamander;161529]Chtel bych ale jeste slyset vas nazor na toho Samsunga, popripade nejakou vhodnou alternativu ( Canon beru v potaz )[/quote]
Zkus se mrknout na Xerox Phaser 3117. Výborná je jak pořizovací cena tiskárny (aktuálně ~ 1 340 Kč s DPH), tak i náklady na tisk.

Originální toner: 1228/3000 = 0,4093
Neoriginální toner: 749/3000 = 0,2497

Podpora jednotlivých OS je taktéž příkladná (ovšem 64-bit Visty odzkoušeny nemám).

Velmi dobrá kvalita tisku, snadná obsluha a robustní provedení stojí za zvážení.
KEOSAN (958)|7.10.2008 22:16
Osobne by som bral asi Xerox Phaser 3117. V praci mam prakticky totozne modely 3122. Verzia 3117 je len o malicko pomalsia, ale prakticky totozna i s naplnami. Idu do toho renovovat aj naplne. Toner je na 3000 stran. Valec sa meni s kazetou, takze ziadne dalsie naklady.

Ked zoberiem do uvahy este smiesnu cenu tlaciarne...
http://www.datart.sk/katalog/Laserova-tlaciaren-Xerox-Phaser-3117.html
--------------------------------------------
Vidim, ze r34ktor bol rychlejsi :)
Salamander (6177)|30.10.2008 21:48
Takze, konecne nastal ten pravy cas - chtel bych ji vzit asi z Alfy - tak kterou ? :)
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14008J01Q0VZ
Sieben (513)|1.11.2008 10:28
Poradím ti,

podívej se kolik stojí novej toner a kolik má vytisknout stran, pak se koukni, jestli má i neoriginální alternativy (i prášek)
a pak si zjisti, kolik vydrží zažehlovací válec (fuser-kit / fuser)

A pak budeš vědět, jaké náklady budeš mít na tisk.

Já v práci mám třeba HP LJ 1022, na které sme vytiskli cca 34 000stran a až teď odešel fuser-kit
-tiskárna stála cca 4 500kč před 9. měsíci -takže tisk mě vyšel i s pořízením tiskárny a všech tonerů na 0,53kč/stránka +papír
a tikne dobře.
lastsaves (98)|25.1.2009 23:39
Řeším podobný problém, proto nechci zakládat nové téma.
Potřebuju koupit ČB laserovou tiskárnu, čistě na tisk textů. Předpokládám tisk cca 30-70 stran týdně.
Nepotřebuju žádnou závratnou kvalitu, budu tisknout hlavně studentské práce, které je třeba opravit.
Vyplatí se jít do nejlevnější varianty (Samsung ML-1640) nebo si raději připlatit?
Logout (4018)|25.1.2009 23:49
3000 stran za rok by měla zvládnout každá tiskárna. Ale zkusil bych se kouknout a propočítat si nejlepší náklady na tisk - předpokládám že o nic jiného nejde
(obzvlášť doporučuju se kouknout na cenu alternativních tonerů).
lastsaves (98)|26.1.2009 00:08
[QUOTE=Logout;211292]3000 stran za rok by měla zvládnout každá tiskárna. Ale zkusil bych se kouknout a propočítat si nejlepší náklady na tisk - předpokládám že o nic jiného nejde
(obzvlášť doporučuju se kouknout na cenu alternativních tonerů).[/QUOTE]
Jde mi i o spolehlivost, abych měsíc po vypršení záruky nemusel kupovat novou.
Kam se mrknout na cenu alternativních tonerů?
Logout (4018)|26.1.2009 00:14
lastsaves (98)|26.1.2009 20:57
A ta spolehlivost (např. braní víc papírů najednou, tisk nakřivo a podobná zvěrstva)?
Případně výhody krytého podavače?
Či jakékoliv další tipy, na co se zaměřit?
Logout (4018)|26.1.2009 21:39
Krytej podavač - když v něm jsou papíry dlouho, tak se nezaprášej, většinou taky líp funguje talže nedochází k těm zvěrstvům. Takže ten je rozhodně výhodou.

Co se týče spolehlivosti atd..., tak bych doporučil si vybrat pár kandidátů a zo nich si přečíst pár recenzí, diskuzí na Czechcomputeru apod., tak si člověk snadno udělá obrázek.
Honza23 (490)|26.1.2009 21:45
Jakou byste doporučili levnou tiskárnu,která by byla levná na provoz.Jde mi především o černou cartridge,nejlépe nějakou,do které by šly neoriginální.
Předem díky za radu
Logout (4018)|27.1.2009 11:14
No, levně na provoz vcelku vyjde Minolta 1350W, co mam doma. Ale je ošklivá, ohromná, a dělá strašnej rámus. Nemá moc dobrý drivery a mechanicky je to dost křáp, takže poté, co se mi moje dítě prošlo po podavači (chudák malej, už je na pravdě boží... ten podavač teda :-)), tak mi trochu blbě žere papíry.
Takže pokud zkousneš některý tydle výhrady, tak máš za to tisk 0,35h/stránku, což jsou IMHO snad nejmenší náklady na tisk, co jdou u laseru dosáhnout.

Ale bejt tebou bych se taky zamyslel nad tím, jestli nemá cenu investovat do laserový multifunkce.
lastsaves (98)|28.1.2009 08:01
[QUOTE=Logout;211706]Co se týče spolehlivosti atd..., tak bych doporučil si vybrat pár kandidátů a zo nich si přečíst pár recenzí, diskuzí na Czechcomputeru apod., tak si člověk snadno udělá obrázek.[/QUOTE]

To jsem právě udělal, ale namísto, abych si udělal jasno, jsem zjistil, že každý tvrdí něco jiného.
V jednom testu je tiskárna vynášená do nebe a v druhém zase zatracovaná, stejně tak v diskusi.
Čím dál víc se mi zdá, že je pravda rčení "Každej fandí těm svejm" ;)

Zatím jsem uvažoval o těchhle (v podstatě cenové dno):
Canon i-Sensys LBP-3010
Samsung ML-1640
Minolta PagePro 1350W
Xerox Phaser 3117
KEOSAN (958)|28.1.2009 10:47
[QUOTE=lastsaves;212223]To jsem právě udělal, ale namísto, abych si udělal jasno, jsem zjistil, že každý tvrdí něco jiného.
V jednom testu je tiskárna vynášená do nebe a v druhém zase zatracovaná, stejně tak v diskusi.
Čím dál víc se mi zdá, že je pravda rčení "Každej fandí těm svejm" ;)

Zatím jsem uvažoval o těchhle (v podstatě cenové dno):
Canon i-Sensys LBP-3010
Samsung ML-1640
Minolta PagePro 1350W
Xerox Phaser 3117[/QUOTE]
Vo firme mame Xerox Phaser 3122 - co je o par chlpov rychlejsie ako 3117. Som s nimi celkom spokojny, kupoval som ich dost. Mam do nich aj slusneho dodavatela, co ich renovuje. Zatial s nimi nebol problem, uz ich mam vyse roka, niektore maju natlacene 20 - 30000 stran. Kapacita tonera je 3000 stran a pri vymene /repasazi/ tonera repasuju aj valec, ktory je jeho sucastou. Na rozdiel od tej Minolty, kde je valec samostatne.

Do toho Samsunga idu dost male naplne - iba na 1500 stran.

[QUOTE=Logout;211828]No, levně na provoz vcelku vyjde Minolta 1350W, co mam doma. Ale je ošklivá, ohromná, a dělá strašnej rámus. Nemá moc dobrý drivery a mechanicky je to dost křáp, takže poté, co se mi moje dítě prošlo po podavači (chudák malej, už je na pravdě boží... ten podavač teda :-)), tak mi trochu blbě žere papíry.
Takže pokud zkousneš některý tydle výhrady, tak máš za to tisk 0,35h/stránku, což jsou IMHO snad nejmenší náklady na tisk, co jdou u laseru dosáhnout.

Ale bejt tebou bych se taky zamyslel nad tím, jestli nemá cenu investovat do laserový multifunkce.[/QUOTE]

Tieto Minolty, ked im dosiel valec, vo firme menim /aj ked su OK/ za prave tie Xerox Phaser 3122/3117.
Rovnake naplne maju Xerox Phaser 3124, 3125... Ked ratam ten Xerox, tak v prepocte na CZK vychadza stranka na cca 0.32-0.35 Kc s DPH. Nemusim tam ratat naklady za valec, tie su v tom.

Mimochodom, doma sa mi dari tlacit s nakladmi tak 6-10 halierov s DPH /SKK/ na stranku /u jednej tryskovej tlaciarne/ :) Ale je s tym viac prace a zamazane paprce :D
Logout (4018)|28.1.2009 12:37
A co, že musíš kupovat válec. I tak to vyjde levnějc než u Xeroxu - těch 0,35h/stranu co jsem psal je s tonerama Armor - a to byl starej údajm, teď to vychází na 0,30h/stranu. S tonerem Lamda to vychází ještě na míň:

1000/6000+1313/20000
toner/6000stran + válec/20000
= 16,3 + 6,5 = 22,8h/stránka
toner: http://www.patro.cz/objects/1074876647.html?group_oid=1057019452
válec: http://www.naplne.com/eshop/tonery/Minolta-PagePro-1350W/1-5001019.html?hledani=minolta%201350w

Ale vzhledem k ceně válce oproti ceně tiskárny se spíš než válec v podstatě vyplatí koupit novou tiskárnu (stojí o stovku víc), takže za cenu válce má člověk novou tiskárnu s bonusovou náplní toneru na 1500 stránek. Takže to, že se musí kupovat válec není nevýhoda - protože toner je o to levnější a celkový náklady jsou furt níž.

Nechci tvrdit, že minolta je nejlepší tiskárna, má dost much, který jsem napsal vejš. Jen tvrdím, že je to tiskárna s opravdu nízkejma provozníma nákladama - pravděpodobně nejnižšíma na trhu, a to, že se do ní musí kupovat válec není vůbec finančně nevýhodný (akorát je to jednorázovej výdej, kterej je psychologicky nepřijemnej - ale kdo si to umí spočítat...).


PS: Je to jako bys tvrdil, že diesel je finančně nevýhodnej, protože jednou za 200.000km se ti pokazí turbo a nacpeš do něj 20.000Kč. Jenže se nižší spotřebou o tři litry na sto km je jeden kilometr levnější o korunu, zatimco výměna turba Tě vyjde na 0,1Kč/km. A taky kupodivu lidi, co jezděj hodně, tak diesel maj...
Marenek (239)|28.1.2009 13:27
ty levný samsungy ani xeroxy neberte. jednak to je to samý, jednat to nic nevydrží.
sám mám jednoho toho xeroxa, phaser 3130, vím co říkám. když to srovnám s výdrží HP IIIP co jsem koupil z druhé ruky...

ale kamarád má velmi dobrou zkušenost s brotherem.
Logout (4018)|28.1.2009 13:56
No - ono když stojí tiskárna 1500,-, je v ní válec kterej se prodává (neoriginál) za 1300,- a toneru na 1500 stran (250,- Kč u neoriginálního), tak tam moc prostor na kvalitu neni....
HPIII stála svýho času přes deset tisíc, tak tam se pětikilo za pořádnou mechanickou odolnost ztratilo (a taky to bylo pro firmu výhodnější než pak řešit reklamace). Obávám se, že s takovoudle cenou nebude kvalitní žádná tiskárna. I když určitě jsou horší a "ještě horší". Třeba minoltu bych taky zařadil spíš k těm ještě horším.

Na druhou stranu Brother - hm sice možná kvalitnější, ale: toner na 2500 výtisků za
1200 + válec za 1500 Kč/12000 výtisků =
1200/2500+1500/12000=60,5h/strana. Za čtyři tisíce stránek - tzn. ani ne jeden plnej minoltí toner - jsem si oproti Brotheru ušetřil na novou tiskárnu.... Takže mi nevadí, že Minolta odejde dřív...
KEOSAN (958)|28.1.2009 16:53
Hmm, pozeram na tu cenu Minolty. Porovnavam to s cenou dodavatela, co repasuje ten Xerox Phaser.
Zda sa, ze je tam minimalny rozdiel v neprospech Minolty. Iste, od ineho dodavatela, by bola repasovana napln lacnejsia, ale vyskusal som uz X firiem na repasaciu a maloktora robieva slusne.
U Xerox Phaseru je vyhoda, ze valec je vzdy novy, kdezto ku koncu zivotnosti valca Minolty moze byt uz problem. Naviac mal som starsie modely 1350 tusim E a pri sietovej tlaciarni bol problem s ovladacmi.
Mozno na tom uz popracovali.

Ta Minolta ma este 6000 stranovy toner a Xerox donho robi kompatibilny toner za o dost nizsiu cenu. Tam uz sa to vychadza lacnejsie, zeby sa ta Minolta aj oplatila. ALE:
- bud clovek kupi viac tlaciarni naraz, lebo neda sa spolahnut, ze za chvilu nebude iny model a nemusia padnut rovnake naplne donho. Potom mozete pocitat, ze naplne, co mate v zasobe mozete tak zahodit, alebo skusit, ci to niekto bude chciet kupit...
- tiez pripadne starosti so spinenim pre horsi starsi valec,
- a samozrejme aj naklady na cestu, cas, reklamaciu, ci castu obmenu tlaciarni /ak ich nekupim viac naraz/.

U toho Xerox Phaseru ta napln je pre viac modelov tlaciarni. Xerox ma na stlacenie - informacnu stranku o pocte vytlacenych stran. U Minolty som to nenasiel, ale mozno tie novsie uz to maju. Nemyslim nejake softverove pocitadlo, ale to, ze to vytlaci aj bez pocitaca tlaciaren.

Po par rokoch mi odosiel prvy Xerox Phaser 3130 - po cca 45 tis. stranach.
Stare Xerox P8EX vydrzali aj 80 - 120 000 stran... Niektore vsak len polovicu.
Xerox 3122 sa drzi /zatial OK pri 30 000 stranach/.
Na tych Minoltach sa kazili podavace.

Vsetky tie tlaciarne su prast jak uhod... Tie Minolty som pred par rokmi vyhadzoval, lebo valec + napln boli drahsie, nez nova tlaciaren. Kto bude este ten odpad vozit.... :D Po problemoch s Minoltami - ovladace, valce atd - som vsadil radsej na Xerox a bol klud. Ci odide opotrebovanim hocijaka z tych tlaciarni, tak je najlepsie to vyhodit a kupit novu. Problem so servisom odpada :)

Jedinou vyhodou Minolty by este bolo, ze ten toner ma na boku otvor a vraj sa da nim nasypat prach, ak ho clovek zozenie. Potom by ta tlac mohla byt super lacna. Pravda, cim uz clovek ide s nakladmi nizsie, tym viac ma starosti.... :)

Este som dostal jeden tip. Kto chce ekonomicke spolahlive tlaciarne /ale tlaciarne su drahsie/, tak KYOCERA mava vraj keramicke valce so zivotnostou 100 000 stran. Nizke tak to naklady pri originalnej tlaci.

S originalnou tlacou - co sa tyka kvality a pohodlnosti, nemusi byt zla LEDova tlaciaren OKI B410dn.
LEDove tak nespinia ako niekedy laser a OKIny mavaju velmi solidne a robustne prevedenie. Staci sa pozriet, na mesacnu zataz a aj na pohlad je velka.
Logout (4018)|28.1.2009 17:39
V mim předminulym minulym tam odkaz na neoriginální toner (nikoli repas), kterej vyjde tisk na 22h/stránku (včetně válce). U Xeroxe jsem nenašel levnější alternativu než 30h/stránku. To je o 36% dražší tisk. Pokud si někde našel levnější alternativu pro xerox,
dej sem prosím link, rád si názor poupravím.

U minolty je taky ta náplň do víc tiskáren (přinejmenším multifunkce 1380MF), ale to zajímá víc podnikovýho a ne normálního uživatele - ten si tonery do zásoby většinou nekupuje.
Co se týče výdrže - vzhledem k tomu, že když chci, tak po 20000 výtiscích můžu koupit místo novýho válce novu tiskárnu (přičemž tím ušetřim, za rozdíl stovky oproti samotnýmu válci dostanu toner na 1500 stran), tak mě výdrž trápit nemusí, naopak mam "věčnou tiskárnu", zatimco u Xeroxu musim čas od času koupit novou.

S ostatním souhlasim - ovladače minolty nic moc, podavač taky. Je to prostě šuntová tiskárna s ekcelentníma nákladama na tisk. Tzn. není to rozhodně dobrá volba pro každýho, ale pro člověka, kterej má málo peněz a dost tiskne, tak myslím jo.
KEOSAN (958)|28.1.2009 19:10
LOGOUT:

mas vyskusane VSETKY tie odporucane alternativne tonery ? Napr. ta LAMDA neni kompatibil. Firma vykupuje stary toner a jednoducho to naplni. Je to obycajny repas + poskytnu stary toner. Naproti tomu Xerox kompatibil je vyrobeny.

Niektore slusne firmy totiz pouzivaju na repas napr. originalne tonery-prach, taky od koho nakupuje original prach aj original vyrobca. LAMDY som mal v minulosti a dal som od nich ruky prec. Neviem, ci to za tie roky dospelo, ale uz som sa popalil na X repasoch a zatial mi vyhovovala iba jedna firma. Ostatne mali ISO certifikaty, garancie take, onake a nakoniec slo kopec tonerov na reklamaciu - viac nez 50 percent. A to este nehovorim, ze ak sa niekde zacne sypat z toho prach do tlaciarne atd. Ak sa to dostane na koberec, oblecenie....

Ono sa neda porovnavat len tak na zaklade ceny z najlacnejsieho eshopu. Dotycna osoba si musi preverit, ci si to zozenie v okoli. Inac plati aj cenu dopravy.
Najlacnejsie tonery nie su tej istej kvality ako drahsie a zas drahsi, nemusi nutne znamenat lepsi.

Ak som bral, ako mozem zohnat ten Xerox, tak mi tie naklady vychadzali na 0,32 Kc /samozrejme v prepocte/. Keby som to vsak kupoval v inej lokalite ci state, uz by som uvazoval o inom, pretoze by to mohlo stat viac - napr. drahsia doprava atd.

Samozrejme, pokial je taka cena Minolty - a chut riskovat, tak neni problem. Netreba vsak ratat, ze ked sa to pokazi, ze automaticky sa bude vtedy dat kupit taka ista, ci kompatibilna tlaciaren s takymi istymi nakladmi obstarania, ci nakladmi na tlac.

Osobne by som siel bud do Xeroxu, ak chcem mat pokoj - alebo mozno aj do tej Minolty, ale snazil by som sa zohnat prach do nej, aby tie naklady na tlac boli este mensie. Napr. do tryskovych tlaciarni sa da kupil 1L tusu a repas doma na kolene moze stat pod 10 halierov :)

DOPLNENIE:
velmi dobrou alternativou by mohlo byt aj - zohnat nejaku starsiu, funkcnu laserovku za par korun, ktora mala dobre naklady na tlac a kludne sa da ist i pod 20hal/stranku. Ci HP, alebo Xerox /napr. taky Xerox P8EX mal 6000 stranovy toner/.
Logout (4018)|28.1.2009 23:36
Toner ARMOR (za 1300,-, tzn. o 5h na stránku dražší než LAMDA) vyzkoušenej mam a nepoznam rozdíl od originálu. Neni to repas ale novej byť neoriginální toner. LAMDU jsem našel nedávno a 6000,- stránek jen tak nepotisknu, takže tu jsem ještě nezkoušel. Ta je pravda repasovaná, ale vzhledem k tomu, že u minolty se nemusí repasovat válec, tak je toner jednodušší a tím je daleko větší pravděpodobnost, že bude fungovat dobře.

Cena poštovnýho je cca 100, což dělá 2h na 1 stránku - takový zdražení člověk přežije, i když zrovna u něj alternativní tonery neprodávaj....
Tommula (232)|29.1.2009 05:44
muzu ti doporucit toho Xeroxa 3117, bereme jich hodne a zatim zadny problem. A to jim ucitele davaji celkem zabrat...a uz tu budou nejaky ten patek..
Navic rozumna cena, spis bych rekl velmi rozumna viz.
I tonery jsou slusne s cenou.

Do minolty 1350 bych nesel, dve mi lezi pod stolem, a zbytek pravidelne nepodava papiry, eroruje apod.. navic pokud by jsi do ni dal alternativni toner, treba abel tak hlasi chybu konstatne ale tiskne.. takze ne moc dobra koupe..

Zvlaste pokud to mas jako domaci tiskarnu tak si myslim ze by bylo zbytecne kupovat nejakou tiskarnu za X tisic... :)
marpie (220)|28.7.2009 11:23
Asi trochu OT ale já mám skoro zadarmo na černobílý tisk stařičkou HP 6L. Když nám v práci měnili před časem tiskárny tak ty staré vyprodávali tak jsem za pár korun vzal tuhle včetně toneru co byl vní a dvou dalších plných. Zatím ještě jede ten původní (kapacitu by měl mít 3000 stran). Takže se budu modlit aby tiskárna vydržela co nejdéle. Tonery kdyby došly tak se repasované dají sehnat za cenu kolem 300. Má ale jen LPT připojení což už všechny PC nemají.

Tady jsem našel repasovanou včetně plného toneru za 990,- tak to by prvních 3000 stran bylo za 33hal a další strany při ceně toneru 300 za 10 hal.
http://inzerat.i-bazar.cz/1164293-hp-lj-6l/
ICEBOSS (3435)|28.7.2009 15:18
[quote=Tommula;212494]muzu ti doporucit toho Xeroxa 3117, bereme jich hodne a zatim zadny problem. A to jim ucitele davaji celkem zabrat...a uz tu budou nejaky ten patek..
Navic rozumna cena, spis bych rekl velmi rozumna viz.
I tonery jsou slusne s cenou.

Do minolty 1350 bych nesel, dve mi lezi pod stolem, a zbytek pravidelne nepodava papiry, eroruje apod.. navic pokud by jsi do ni dal alternativni toner, treba abel tak hlasi chybu konstatne ale tiskne.. takze ne moc dobra koupe..

Zvlaste pokud to mas jako domaci tiskarnu tak si myslim ze by bylo zbytecne kupovat nejakou tiskarnu za X tisic... :)[/quote]

minoltu 1350 mam taky. je hlucna, ne moc pekna, ma strasne otravny software, pomerne argonatni support na mailu, neumi tisknout obrazky... ale umi tonery na 6000 papiru a tisk textu je OK.

Nicmene znova bych ji asi taky nekoupil.