reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odstranění IHS z procesoru Intel C2D

scratchy27 (315)|15.9.2008 20:39
Zdravím, moc by mě zajímalo jestli tu má někdo osobní zkušenost s odstraněním IHS z procesoru. Zkoušel jsem prohledávat fórum, ale žádný thread věnující se tomuto tématu jsem nenašel.
Po pročtení několika příspěvků na zahr. fórech bych to chtěl zkusit se svojí E6400 (a případně sem postnout nějaká fota a moje postupy).
Takže co Vy na to, odstraňovat nebo ponechat? :confused:
Jiziii (796)|15.9.2008 20:46
Já ho z Celera normálně odříznul ale nevim jak je to u C2D
Jinak mi kámoš říkal že se spíš extremě probrousí IHS smirkem a pak se vyhladí povrch ale nesmíš zbrousit jádro :)
scratchy27 (315)|15.9.2008 20:56
[QUOTE=Jiziii;161483]Já ho z Celera normálně odříznul ale nevim jak je to u C2D
Jinak mi kámoš říkal že se spíš extremě probrousí IHS smirkem a pak se vyhladí povrch ale nesmíš zbrousit jádro :)[/QUOTE]

Takže klasicky žiletkou nebo ostrým nožem? To lepidlo co IHS drží na procáku je "tvrdé" nebo měkčí konzistence?
To broušení, nevím nevím, příjde mi to dost brutální a šance na probroušení dost velká. Nehledě na to, že když po čase budu chtít procák prodat, tak u té první varianty "přilepím" IHS zpátky a snad nebude nic vidět, u té druhé varianty je ten proces zdá se nevratný :)
cool.user (2822)|15.9.2008 21:06
[QUOTE=scratchy27;161487]Takže klasicky žiletkou nebo ostrým nožem? To lepidlo co IHS drží na procáku je "tvrdé" nebo měkčí konzistence?[/QUOTE]
Pokud se nepletu, tak jadro je zalite u c2d nejakym kovem nebo necim podobnym. Pokud to hooodne nenahrejes tak imho hrozi poskozeni jadra. Vic ti o tom urcite povi -hony-.

[QUOTE=scratchy27;161487]To broušení, nevím nevím, příjde mi to dost brutální a šance na probroušení dost velká. Nehledě na to, že když po čase budu chtít procák prodat, tak u té první varianty "přilepím" IHS zpátky a snad nebude nic vidět, u té druhé varianty je ten proces zdá se nevratný :)[/QUOTE]

Nenavratny sou obe varianty. To brouseni je mnohem bezpecnejsi nez sundani ihs. Tam jde jen o to ze rada ihs obzvlast na c2d ma krivej ihs, a "brousenim" jen vyrovnas povrch ihs . Samozrejme brouseni se provadi smirglem, a nejde o to ten ihs co nejvic stencit ale jen vyrovnat nerovnosti, takze pokud clovek neni totalni silenec tak probrouseni se k jadru absolutne nehrozi.
johny__g (6387)|15.9.2008 21:22
Odříznutí toho epoxidu co drží IHS je jen jedna, ta jednodušší část. Druhá je nahřátí jádra, aby povolila pájka kterou je IHS přilepen na jádro. Jedná se o nějakou slitinu india, s relativně nízkou teplotou tání. Měknout začíná při cca 70 stupních, a při téhle teplotě jde IHS z jádra odpáčit. Ale je dost problém trefit tu správnou telotu, aby se jádro nezničilo a zároveň IHS povolil.
Další věc - pokud nemáš vodní chlazení, nemá cenu dávat IHS dolů. Lepší je pečlivě vylapovat jak IHS tak chladič a použít kvalitní pastu.

http://gomeler.com/2007/06/14/intel-core-2-duo-ihs-removal/
Millisx (131)|15.9.2008 21:26
Ohledně sundání IHS. Když to odřežeš, nikdy to nepřilepíš zpět, aby to nikdo nepoznal. Nikdy to nepřilepíš zpět, aby tam byl dobrý přechod mezi jádrem a IHS. Co jsem porůznu četl, efekt není valný a to riziko za to nestojí a hlavně, ohledně sundání IHS na novějších C2D....tam se tahá IHS i s jádrem :D

edit: a ano, setkal jsem se bohužel už s vícero IHS, co byly většinou prohlé ve středu, a prd to chladilo....vyřešeno přebroušením, bohužel až na dolní měděnou vrstvu či co to je, takže bez nároku na reklamaci...
wolfdale-heatspreader.jpg
mech13 (5526)|16.9.2008 07:57
pokud nepotrebujes jit do extremu, bohate staci lapovani. sundani IHS je dost nebezpecny a pokud nemas zkusenosti je dost mozny zrusis jadro... treba u AMD to dnes neni skoro problem, tam to zvladne leckdo
scratchy27 (315)|16.9.2008 21:02
Tak to jsou přesně ty informace který jsem chtěl. Původně jsem vycházel z tohoto http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5780251 "návodu", kde dotyčný "kuchá" C2D E4300 a podle jeho popisu to opravdu vypadá jako trivka bez jakýchkoliv komplikací. Ještě si to holt nechám projít hlavou, vyhlazovat nebo nechat být, toť otázka :confused:
cool.user (2822)|16.9.2008 21:08
[QUOTE=scratchy27;161725]Tak to jsou přesně ty informace který jsem chtěl. Původně jsem vycházel z tohoto http://www.ocforums.com/showthread.php?p=5780251 "návodu", kde dotyčný "kuchá" C2D E4300 a podle jeho popisu to opravdu vypadá jako trivka bez jakýchkoliv komplikací. Ještě si to holt nechám projít hlavou, vyhlazovat nebo nechat být, toť otázka :confused:[/QUOTE]

Tak ono je klidne mozny ze zmenili postup, tyhle informace vychazi spis z prvnich c2d, na druhou stranu e4300 neni zrovna nejnovejsi model, respektive eol mel uz pomerne davno.