reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

stav inkoustu u tiskáren HP

ludva10 (3)|15.9.2008 22:51
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak funguje detekce hladiny inkoustu u nových tiskáren HP?
Do ted jsem měl tiskárnu HP 710C a na trojbarevnou barvu jsem vytiskl tak 100 barevný A4.
Asi před 2 měsíci jsem si pořídil HP C5180 a docela mě překvapilo, že asi po vytisknutí 30 barevných A4 mi tiskárna na displeji ( a i v PC, i když pořád zobrazovala plné barvy a najednou žlutou prázdnou ) začala hlásit, že dochází žlutá barva. Napotvoru mi pak po zásahu bleskem přestala fungovat úplně. Dneska mi přišla z reklamace a dle výr. čísla došlo asi k výměně celé tiskárny ( barvy tam ale byly již v tiskárně nainstalované) . Tak jsem jenom tak zkusi stav inkoustu - v PC hlásí plné, ve vytisknuté diagnostické stránce všechny barvy 100%, ale na displeji tiskárny jsou některé barvy skoro na polovině.
Jak to tedy je s těmi ukazateli?
Lze nějak to upozorňování vypnout? Ještě u té reklamované tiskárny jsem vždy musel dávat strorno.
Díky za rady.
Roman
Logout (4018)|15.9.2008 23:15
Myslim, že HP dává do cartrigi chip, ze kteryho se postupně "opdčítá kredit". (Aby lidi neklupovali refil kity, ale nový origo náplně, protože na těch se vydělává). Ale jestli to je i případ týdle tiskárny, to nevím.