Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: ATI do HTPC

Yco Yco je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahojte,

hľadám vhodnú VGA do svojho HTPC. A mám tieto požiadavky:

1. ATI UVD, aby sa čo najmenej zaťažoval (zohrieval) CPU pri prehrávaní 720 -ového videa (môj 690G čipset to nezvláda podľa mojich predstáv), hry nehrám,
    2. Pasívne chladenie (alebo nízkootáčkový ventilátor) vhodné do HTPC (čo najmenej miesta na šírku), ale nemusí byť LowProfile,
    3. Natívny HDMI výstup.

Výsledkom by malo byť čo najtichšie riešenie s čo najnižšou spotrebou.

Zatiaľ som našiel v jednom cenníku iba ATI Sapphire HD2400Pro 256(64bit) DDR2 NATIVE HDMI (ale neviem, či je pasívne chladená), čo by mi asi malo stačiť, ale ak existuje aj niečo z 3 -ovej, či 4 -ovej rady, rád si nechám poradiť.

Ďakujem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

proc nechces hdmi pres tu redukci u ati by to melo byt stejny jak nativni hdmi (obraz + zvuk)?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pokud nespechas, pockej na 4450, urcite nejaky vyrobce udela kartu s nekolika vystupy prave pro HTPC.

Yco Yco je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od matyyy Zobrazit příspěvek
    proc nechces hdmi pres tu redukci u ati by to melo byt stejny jak nativni hdmi (obraz + zvuk)?
    Ahoj,

radšej menej káblov, menej problémov. (Teraz mám LCD TV prepojený HDMI káblom priamo z MB a som spokojný.) Ak použijem redukciu DVI/ HDMI, budem potrebovať ešte prepojiť zvuk... Alebo nie?

Yco Yco je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od navazka Zobrazit příspěvek
    Pokud nespechas, pockej na 4450, urcite nejaky vyrobce udela kartu s nekolika vystupy prave pro HTPC.
    Ahoj,

nie, neponáhľam sa. Už som čakal dosť. Môžem ešte počkať...
    Vravíš 4450? Vygooglim si to... Ďakujem.

EDIT: Už som si o nej našiel správu. Vyzerá, že je to ono.
    Naposledy upraveno uživatelem speedsnail: 04-01-2009 v 23:43 Důvod: Update + oprava linku

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Pokud jeste nemas MB, tak si rovnou kup s integrovanou grafikou a je vymalovano. HTPC je tiche i v noci;D

Yco Yco je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Ahoj, o čipsete 780G, samozrejme, viem. Ale nechcem meniť matičnú dosku. Ďakujem však za radu.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

co tohle?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507K0BT0BVMBH

je to maly, levny a nativny HDMI vypada ze ma.

Pak jeste tenhle low profile:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507K0BT0BVMBJ
    ale ma vetracek, musel bys ji trosku nabastlit. Pri koupi extra chladice uz se imho vyplati vic ta prvni.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

A proc to musi byt zrovna ATI? Ja mam ve svem HTPC sice taky ATI, ale tu HW akceleraci videa nemaji dobre zpracovanou, priste uz bych vzal spis neco od nVidia.

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Huncut Zobrazit příspěvek
    A proc to musi byt zrovna ATI? Ja mam ve svem HTPC sice taky ATI, ale tu HW akceleraci videa nemaji dobre zpracovanou, priste uz bych vzal spis neco od nVidia.
    Spíš si to jen neumíš nastavit

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Smeli: Ale umim. Ale i tak je to na prd. Umi to jen nektery prehravaci software, funguje to jen s nekterou verzi ovladacu (kupodivu ne vzdy s tou nejnovejsi) a navic video musi splnovat urcitou specifikaci. Proste dost hruza.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2009

Osobne bych se vykaslal na pasivni grafiku, protoze bud nemaji vykon a nebo jsou s nimi problemy. Klasicky chlazena kvalitni karta se da pro potreby HTPC naprosto bezproblemu utisit tak, ze nebude z case slyset vubec nic.
    Jinak zajimave je, ze mam uplne ten stejny chipset a nemam se 720p videem zadny problem. Ono obecne muze byt vyhodnejsi nez blbnout s grafikou, kde podpora HD videa je vzdy nejista, radeji pritlacit na CPUcka, kde kousky v pohode schopne s timhle chipsetem prehravat HD video stoji par supu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Ne321: s tim se da jedine souhlasit. Procesor resi pohodlne vse a nejsou s tim zadne problemy jako u grafickych karet, kde jsou problemy spis velke.

Yco Yco je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    co tohle?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507K0BT0BVMBH

je to maly, levny a nativny HDMI vypada ze ma.
    Vďaka za tip. Môže byť. Ešte pozrieť, kto z veľkých distribútorov na Slovensku ho má? Aj keď asi stojí za zváženie vymeniť procesor...

Citace Původně odesláno od Ne321 Zobrazit příspěvek
    ... Ono obecne muze byt vyhodnejsi nez blbnout s grafikou, kde podpora HD videa je vzdy nejista, radeji pritlacit na CPUcka, kde kousky v pohode schopne s timhle chipsetem prehravat HD video stoji par supu.
    A ktorý "nízkoenergetický" model CPU, kompatibilný s čipsetom 690G (Mám ASUS M2A-VM HDMI) a schopný bez problémov prehrávať 1080p video by si mi odporučil? (V cenovej hladine ATI 4550.) Môj AMD Athlon(tm) X2 Dual Core Processor BE-2400, 2299 MHz to nezvláda.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2007

Ja mam Athlon 64 X2 4850+ EE a ten zvlada vse v pohode. Ale i ten tvuj by to mohl zmaknout, zkus pouzit CoreAVC codec, je hardwarove nejmene narocny a dobre vyladeny.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTPC do 5.000,-
    Od goliash v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-01-2012, 17:14
  2. HTPC do 12k
    Od darkmagic v sekci Chci doporučit sestavu/notebook
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 07-03-2010, 12:20
  3. HTPC