reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvě nezávislé obrazovky

Luke07 (25)|18.9.2008 15:18
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je možné udělat něco takového, že bych měl 1 počítač připojený na dva monitory. Na každém monitoru bych měl svou vlastní nezávislou myšku a klávesnici a nezávislou pracovní plochu. Takže by mohli na jednom počítači pracovat dva lidi.
machja (122)|18.9.2008 15:42
Řekl bych že na to bys potřeboval dva počítače. Ale dva monitory se dají připojit 100%.
Luke07 (25)|18.9.2008 15:43
Jo dva monitory připojit není problém, ale chtěl bych to tak jak jsem to napsal výše.
Konnor (278)|18.9.2008 15:50
no nechci dělat falešný nadějě, ale jednou jsem viděl takovou malou krabičku jmenovalo se to myslím poody nebo tak něco a tam to tak nějak fungovalo 2xklavesnice, 2xmyš, 2x monitor, ale už je to dost dlouho,... viděl jsem to jednou ve starým levelu, mrknu se jestli ho doma ještě někde nenajdu,...
Ritchie83 (369)|18.9.2008 19:27
[QUOTE=Luke07;162303]Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli je možné udělat něco takového, že bych měl 1 počítač připojený na dva monitory. Na každém monitoru bych měl svou vlastní nezávislou myšku a klávesnici a nezávislou pracovní plochu. Takže by mohli na jednom počítači pracovat dva lidi.[/QUOTE]
Celkem jednoduše.
xmarek (1676)|18.9.2008 20:39
Tak s touhle srandou jsem se setkal kdysi v internetové kavárně. Na jednom compu dělali dva lidé. A přitom se hádali o hardwarové přerušení. No to byla ohromná legrace sledovat zpoždění myši apod. :(
Tosuja (107)|19.9.2008 08:08
S Windows neceho takoveho nedosahnes - je to principielne jednouzivatelsky sytem - pouze jeden uzivatel soucasne. Linux/BSD/Unix (a mozna MacOS?) jsou prave viceuzivatelske systemy, ktere tve pozadavky zvladnou. Dnes by nemel byt problem ani s prerusenimi, ani s vykonem, takze vyse uvedeny navod by se dal realizovat. Pokud by ale ty terminaly (klavesnice, mys, monitor) mely byt od sebe dal, nez na sousednich stolech, tj. mimo dosah normalnich kabelu, doporucoval bych jeden z nich udelat jako tenkeho klienta. To znamena napr Asus EEE Box, na kterem by se pouze nastartoval zakladni system a vse ostatni by se spoustelo z hlavniho (tj. druheho) pocitace. Toto reseni je ale citlive na propustnost site, takze bych silne doporucoval gigabit
Luke07 (25)|19.9.2008 14:56
Tak díky všischni za rady. Teď jsem dal stahovat nejnovější Suse Linux 11.0, protoze momentalne zadny c PC nemam. Tak to vyzkouším.
mstejska (2912)|19.9.2008 15:00
Mozna bude lepsi to nejdrive vyzkouset na nejake Live distribuci. Tam si muzes pohrat bez velke namahy.
razzo (33)|24.9.2008 09:30
ještě dotaz k tomuto tématu.
když budu mít dva monitory připojené na jeden počítač a potřebuji plochy na sebe nezávislé (každá plocha bude mít nabídku start apod.), takže budu přejíždět z jednoho monitoru podobně jako když je nastaveno klonování, dualwiev nebo něco podobného.
zkoušel jsem program ultramon, ale ten mi dosti poboural systém, že sem musel reinstalovat win.
grafika GF7600
win xp
mstejska (2912)|24.9.2008 09:33
[QUOTE=razzo;163874]ještě dotaz k tomuto tématu.
když budu mít dva monitory připojené na jeden počítač a potřebuji plochy na sebe nezávislé (každá plocha bude mít nabídku start apod.), takže budu přejíždět z jednoho monitoru podobně jako když je nastaveno klonování, dualwiev nebo něco podobného.
zkoušel jsem program ultramon, ale ten mi dosti poboural systém, že sem musel reinstalovat win.
grafika GF7600
win xp[/QUOTE]

Windows jsou k tomuto naprosto nevhodne. Pokud neco takoveho chces zkus radeji linux.
razzo (33)|24.9.2008 10:09
jsem si vědom, že na linuxech by to bylo ideální, ale já to potřebuji rozjet na win xp :)