reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laboratoř 30.10.2006: BTC/NEWCOM ESS 1853

Karel Polívka (1485)|30.10.2006 23:14
Jednalo se o zvukovou kartu od výrobce BTC (uznán byl i výrobce NEWCOM), model ESS 1853 (uznáno bylo modelové značení ve formátu 185x, nebo označení použitého čipu - ES1868F).

Seznam úspěšných řešitelů, kteří dnes získali ocenění:

Martes, Jajator, Smith, MICX, Schermen, wizaard, cool.user, tequilla, Deedman, Jeffo, Mirunek, r34ktor, -HoNY-, arvelius, DDurko, pLc, Frog, mech13, lubster, Fikus Kukis, mrozu, Honny, boboco, JohnyDog, Jozkoy, ladajancik, sAd, VlasTik., jirka037.
LSHW_2006_10_30.jpg
wizaard (913)|30.10.2006 23:17
Dneska to tedy bylo, Karle, celkom jakože těžké ;). Ne, vážně, dneska mi to dalo dost hledání a úsilí, než jsem to vygooglil. Ale fajn zábava!
boboco (1987)|30.10.2006 23:22
[quote=wizaard]Dneska to tedy bylo, Karle, celkom jakože těžké ;). Ne, vážně, dneska mi to dalo dost hledání a úsilí, než jsem to vygooglil. Ale fajn zábava![/quote]

Jo, dnes to byla super sranda Povedená hádanka
sAd (19)|30.10.2006 23:29
Výborná hádanka. Celkem mi tyhle starší kousky sedí :) a konečně jsem měl na laborku čas (asi po měsíci). Btw. všimli jste si té mezery mezi jacky na kartě? Často tam býval potenciometr na regulaci hlasitosti. Akorát u téhle karty není, což ji dělá celkem ojedinělou mezi ostatníma (mám samozřejmě na mysli typově).
sAd (19)|30.10.2006 23:32
[QUOTE=sAd]Výborná hádanka. Celkem mi tyhle starší kousky sedí :) a konečně jsem měl na laborku čas (asi po měsíci). Btw. všimli jste si té mezery mezi jacky na kartě? Často tam býval potenciometr na regulaci hlasitosti. Akorát u téhle karty není, což ji dělá celkem ojedinělou mezi ostatníma (mám samozřejmě na mysli typově).[/QUOTE]

Btw. Proč jsem nedostal ocenění i když jsem mezi úspěšnými řešiteli? Ne že bych kvůli tomu nemohl usnout, ale jestli se nejedná o nějaký bug nebo tak.
boboco (1987)|30.10.2006 23:32
[quote=sAd]Výborná hádanka. Celkem mi tyhle starší kousky sedí :) a konečně jsem měl na laborku čas (asi po měsíci). Btw. všimli jste si té mezery mezi jacky na kartě? Často tam býval potenciometr na regulaci hlasitosti. Akorát u téhle karty není, což ji dělá celkem ojedinělou mezi ostatníma (mám samozřejmě na mysli typově).[/quote]

JJ, to byla směrodatná informace:) -jen velmi málo karet má podobně řešená konektory. Narazil jsem na Aztech Labs které u některých karet používaly podobné rozvržení, jinak dosti ojedinělé:thumb
Karel Polívka (1485)|30.10.2006 23:36
[QUOTE=sAd]Btw. Proč jsem nedostal ocenění i když jsem mezi úspěšnými řešiteli? Ne že bych kvůli tomu nemohl usnout, ale jestli se nejedná o nějaký bug nebo tak.[/QUOTE]
Nikoli. Jde jen o to, že přidělování ocenění provádím ručně, proto mezi vyhlášením a faktickým udělením ocenění je vždy nějaká časová prodleva.
Frog (510)|30.10.2006 23:36
No konečne sa podarilo, po nevydarenej doske :) Inak zvukove karty nie su moja silna stranka. Väčšina aj tak z náš beží na integrovanej :) Ale celkom sa to dalo uhadnuť, teraz bol vstyčný bod zvuková karta a ISA zbernica.
sAd (19)|30.10.2006 23:53
[QUOTE=Karel Polívka]Nikoli. Jde jen o to, že přidělování ocenění provádím ručně, proto mezi vyhlášením a faktickým udělením ocenění je vždy nějaká časová prodleva.[/QUOTE]

Děkuji za odpověď. Ono hned jak jsem ten příspěvek odeslal, tak mi přišla SZ o ocenění.
mrozu (87)|31.10.2006 00:13
Teda dneska jsem se fakt zapotil, pro me to bylo docela tezky, az se divim,. kolik lidi to uhadlo. Uz jsem myslel, ze to vzdam a napisu NEWCOM 1853, ktery jsem nasel pomerne rychle (a ejhle, ono to bylo taky spravne :D), ale nakonec jsem se jeste progooglil k tomu BTC :).

Jinak by neskodilo pridat k vyhodnoceni i procento spravnych odpovedi, abysme vedeli, jak obtizna hadanka byla, pripadne kolik lidi se laborky zucastnuje :cool:
boboco (1987)|31.10.2006 00:22
[quote=mrozu]Teda dneska jsem se fakt zapotil, pro me to bylo docela tezky, az se divim,. kolik lidi to uhadlo. Uz jsem myslel, ze to vzdam a napisu NEWCOM 1853, ktery jsem nasel pomerne rychle (a ejhle, ono to bylo taky spravne :D), ale nakonec jsem se jeste progooglil k tomu BTC :).

Jinak by neskodilo pridat k vyhodnoceni i procento spravnych odpovedi, abysme vedeli, jak obtizna hadanka byla, pripadne kolik lidi se laborky zucastnuje :cool:[/quote]

Souhlas:) V pondělí je na SH připojeno vždy bezkonkurenčně nejvíc lidiček:D -taky by mě zajímalo, jaké je procento úspěšnosti:thumb
Martes (3)|31.10.2006 07:55
No, pro mě to bylo dost jednoduchý, hlavně proto, že mi tohle leží doma :D :
ESS.jpg
Wlcheck (86)|31.10.2006 09:14
Tak jsem na to vcera uuuplne zapomel :( a to to bylo (pro me) jednoduche, pac jsem ji mel doma ...
DiXiE (23)|31.10.2006 09:20
[QUOTE=Martes]No, pro mě to bylo dost jednoduchý, hlavně proto, že mi tohle leží doma :D :[/QUOTE]
tak tomu rikam klikar :)

Ja sem vyhrabal taky nejaky zvukovky, ale ty me svedly na temnou stranu ... ten rozestup mezi jacky byl zajimavy, ale nenasel jsem po hodine googlovani zhola nic :(

Sla by prosim zverejnit statistika? vidim ze nejsem sam koho zajima kolik lidi hada a kolik odpovi spravne :)
tequilla (1015)|31.10.2006 09:34
Vcera jsem se fakticky zapotil a uz jsem to skoro vzdaval. Po chvili jsem sice nasel fotku uplne te same karty, ale krome vyrobce BTC a chipu ESS tam nebylo poznat zhola nic, protoze to melo male rozliseni a navic v miste popisu na PCB byl odraz blesku, takze naprosto nepouzitelene :o). At sem delal, co sem delal, ani photoshop mi moc nepomohl :) . Nakonec jsem si z tech 11 chipu od ESS, ktery se davaly na ISA zvukarny proste tipnul. Celkem haluz :D .
Frog (510)|31.10.2006 13:05
[QUOTE=Martes]No, pro mě to bylo dost jednoduchý, hlavně proto, že mi tohle leží doma :D :[/QUOTE]

he he, te fotka sa mohla dať do suťaže. To je nejake obhorene alebo je to odraz svetla na tej karte ?
Zeli (397)|31.10.2006 15:32
Zvukovky sou pro me spanelska vesnice, ale i tak sem nakou dobu hledal a ...nic nevyhledal :thumbdown Holt nevim kde hledat starsi HW :(
Honny (262)|31.10.2006 15:37
no, první dotaz na Google mi vyhodil fotku téhle karty, dva ujišťovací a hotovo... konečně sem si vzpomenul:)
tgfh (2985)|31.10.2006 19:30
NO na tady toto jsem štěstí neměl, hledal jsem to dlouho a pak jsem zklamán napsal:

Sound Blaster 7.1 :D Vůbec nevím, je to šílenost...
tgfh (2985)|31.10.2006 19:31
Samozřejmě, že odpověd byla špatně :D :D :D.