reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojeni monitoru na spuštěné pc

Commanderwar (577)|19.9.2008 10:56
Mam tu celkem....zvlaštni dotaz ktery by zajímal mého známého(ktery bohužel nemá net, ale slibil jsem mu že se zeptám)......má dotaz....ohledně toho zda se můžou do bežícího pc...napriklad....zapojit monitor..myš...a klavesnice...anižby napriklad došlo..k nějakému menšímu zkratu ktery by napriklad...pri zapojovaní monitoru do bežiciho pc..nějak mohl poškodit napriklad grafickou kartu..nebo její součást....já bohužel el..moc neorzumím.....ale já osobne se domnívam že zapojení monitoru do bežícího pc....by nemělo....způsbit žádný zajiskření...ba dokonce poškození....ale 100%..si jistý taky nejsem.....

On totiž dost často přehazuje monitory.....a nejak se mu tato otazka zrodila v hlave
mstejska (2912)|19.9.2008 11:00
No pokud ten monitor vypnes tak by to nemelo delat problem. Vyzkouseno.
USB klavesnice a mysi by taky nemely delat problem. USB zarizeni jsou na pripojovani za behu delany.
Rotter00 (5)|19.9.2008 11:51
Ale samozřejmě PS/2 zařízení při připojení za běhu nefungujou...... Potřebujou restart
Aigor (201)|19.9.2008 16:15
Monitor nevím jestli by mohl něco udělat, ale už 10 let je běžně přehazuju za chodu a nikdy se nic nestalo. Samozřejmě je předpoklad, že jak monitor, tak PC jsou na stejném okruhu napájení.
USB je jasné..
PS/2 myš to nerozdejchá, nutnej restart, ale PS/2 klávesnice se taky dá běžně přehazovat a ničemu to nevadí
pcmaker (354)|19.9.2008 19:32
Kabel monitoru klidne prehazovat muzes, ale je pravdepodobne, ze casem spis ulomis nejaky ten pin v konektoru, nez ze ten monitor odpalis elektricky.
trodas (1753)|20.9.2008 10:19
PS/2 a USB je jasny, to uz napsali ostatni dobre.
Ale monitor, no, ja to take 10 let prahazoval za provozu, az se mi jednou odesel. Odpalili se vstupni obvody.

O kdyz slo o Amigu a Commodore 1084s monitor, tak uz jsem to n PC nikdy nezopakoval. Mozna nahoda, ale... s kabely za chodu se nema moc cvicit.