reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Snížení rychlosti sítě ze 100Mbs na 10Mbs

xxviktor (406)|19.9.2008 21:51
Ahoj, mám problém, při nastavování kolejního internetu se mi snížila rychlost integrované síťovky ze 100 na 10mbs. Nevím proč, síť tak pomalá není, všem ostatním to jede normálně 100vkou. Nastavení se provádělo přes službu Automatické konfigurace pevné sítě a ověřování pomocí PEAP. Mám Windows XP SP3 a síťovka je integrovaná na Gigabyte GA-P35-DS3L (rev. 2.0), je to Realtek RTL8168/8111. Předtím doma mi jela 100mbs bez problému, fakt nevím co s tím.
KEOSAN (958)|19.9.2008 21:55
Toto moze byt nastavenim rychlosti na sietovej karte, alebo ak to nastavil niekto na switchi. Tak isto rychlost 10mbps by mohla byt, pokial je problem s kabelazou ak neni zapojena presne podla normy, alebo je tam velke rusenie.
xxviktor (406)|19.9.2008 22:34
No kabel mě taky napad, nevím jestli tam není koncovka dobrá, vyzkouším ještě jinej. Switch je v pohodě, to je vyzkoušený vyměněním zásuvky, problém je u mě. Jak nastavit rychlost na té síťovce?
KEOSAN (958)|19.9.2008 22:43
[QUOTE=xxviktor;162634]No kabel mě taky napad, nevím jestli tam není koncovka dobrá, vyzkouším ještě jinej. Switch je v pohodě, to je vyzkoušený vyměněním zásuvky, problém je u mě. Jak nastavit rychlost na té síťovce?[/QUOTE]

Ak je to vacsia siet, kludne to mohol nastavit administrator na obmedzenie rychlosti na switchi.

Rychlost na sietovke sa da nastavit v nastaveniach ovladaca sietovky. Vacsinou je tam na volbu AUTO, alebo 100 mbps, 10mbps, pripadne k tomu este full alebo half duplex. Ak je na AUTO a detekuje to na 10mbps, tak najpravdepodobnejsi bude ten zly kabel.
Logout (4018)|19.9.2008 22:44
Hmmm, jestlis to neměnil na síťovce, tak to asi problém síťovky nebude, nicméně můžeš se zkusit kouknout do
Nastavení sítě - vlastnosti daného připojení - připojit pomocí: nastavení - rozšířené - rychlost a duplex.
Nebo taky nabootoval libovolnou distribuci linuxu a tam to zkusit, tim eliminuješ veškerý HW příčiny.
Spíš bych to ale tipoval na špatnej kabel.