Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 54

Téma: Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Pokud potřebuji nějakou drobnost(disk,větráček..) tak si zajdu do krámku, pokud se jedná o větší množství komponent,tak se snažím mít cenu přes 10tis.a objednám si to v alfacomp. Nakupuju u nich už pár let, pár reklamací už bylo, ale většinou se snažili vyjít vstříc(možná dobrá náhoda na prodavače). Jediné co mi trošku na této firmě vadí, je to, že když jdete do krámku sw nebo hw tak tam mají neustále velké fronty
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak jelikož jsem ze zapadákova, tak nakupuju jenom u TS Bhemia nebo Popular computer (dříve Yes Computer). Ze školy to mám asi 5 ,minut cesty, z baráka cca 15-16 KM. Beru to tam samo Osobně. Jinak pokud něco potřebuju nutně a je málo peněz, sáhnu po bazarech atd.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2008

S bráchou vybíráme komponenty přes internet výhradně v TS Bohemia a Mironet, protože mají obchody v našem městě. Nejsou zrovna nejlevnější ale vyjímky se najdou a hlavně preferujeme předání osobně. S těmito obchody máme mnohaleté zkušenosti. Byly i nějaké reklamace, ale zatím nám vždy vyšli vstříc. Brácha se pohybuje v oblasti sítí takže nakupuje i v I4wifi a nechává si zboží poslat poštou.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Kupuji nové (myšleno žádný bazar) komponenty a výsledné puzzle si povětšinou skládám sám .
    Vybírám na základě vlastních zkušeností a také např. toho, na co daný PC potřebuji. Občas se nechám částečně ovlivnit nějakou důvěryhodnou recenzí či "názory na internetu".
    Co se týče dodavatelů, mám několik oblíbených e-shopů (s individuálním přístupem k zákazníkovi a kamennými prodejnami) a při vybírání nehledím pouze na cenu, ale také na servis s celkový vztah k zákazníkům. Záleží na konkrétní komponentě.
    Co se týče dopravy, je to tak 50/50 mezi zasláním a osobním vyzvednutím (záleží na konkrétní situaci a druhu komponent(y)).
    Naposledy upraveno uživatelem didaktik: 20-09-2008 v 17:57

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

Kupuji jen v Brnenskych obchodech a osobne, nejradeji ovsem Alfacomp, jen pokud enco nedodavaji oni, tak jinde. Beru v potaz u komponent vykon/cena. Nejradeji mam mainstream zbozi (v soucasne dobe u gf vse od HD4670, pres HD3870 az po horni limit HD4850. U procesoru bych se pripadne dnes poohlizel jen od X2 5400+ BE az po X4 9850, v pripade Intelu by byla asi jasna volba E7300.) Mam pouze 2PC, ackoliv bych treba chtel mit sbirku 10ti kousku . U znacek pro desky jedine ASUS, Gigabyte. U gf Saphire, ASUS, MSI, Powercolor, HIS. Disky Samsung nebo WD.

Redaktor SHW / Digimanie Avatar uživatele Milan Šurkala
    Registrace
    May 2006

Komponenty nakupuju přes internet (CzechComputer, občas DXT) a nechávám posílat poštou nebo raději osobně v Alfacompu. Buď si udělám malý výlet do Ostravy nebo tam zaběhnu cestou ze školy. Občas si to objednám přes internet a vyzvednu osobně (naposledy monitor), posílám si odtud komponenty jen pokud počítač skládám někomu jinému.
    U CZC ani Alfy jsem zatím nic nereklamoval, i když odtud mám drtivou většinu zboží, u DXT reklamuju skoro furt (ze tří DVD mechanik dvě, teď tam budu posílat foťák). Nejsou nejhorší, ale občas jim to trochu trvá a někdy je dohoda docela problematická. Nakonec se ale po několika telefonátech vše docela rozumně vyřešilo. Nicméně teď už jen zásadně CZC nebo Alfa.

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Objednavky pres net a osobni odber.

Co mi neskutecne pije krev sou lidi kteri sou schopni dorazit kolem 4-5 hodiny do alfy/softu a tam si zacit s obchodnikem pulhodiny vybirat zbozi co ze to vlastne chtej. Idealne po pulhodine odejit s tim ze si to nechaj projit hlavou... Obzvlast v brnenskym softu je situace celkem kriticka...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Neco kupuju starsi, neco nove. Kdyz starsi tak se zarukou.
    Jinak nakupuju prevazne u CZC a pro drobnosti si skocim do mistniho obchodu MikroS alias Logicky.cz.
    Nehledam nejlevnejsi ceny. Z toho jsem uz odnaucenej spatnou zkusenosti. Takze kupuju u spolehlivych prodejcu.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Pokud jde o samotný HW, snažím se orientovat podle recenzí jak na internetu, tak v časopisech. I když umím sestavit PC (nic na tom není :-) ), raději dám 500-1000,- Kč slušnému prodejci v nejbližším kamenném obchodu, protože pak nemusím řešit problémy s tím, když něco není kompatibilní, nebo přestane fungovat - prostě to pak můžu kdykoliv sebrat a donést do prodejny a o víc se nestarat. Osobně nakupuju v kamenné prodejně www.dancomp.cz

Občasný diskutér Avatar uživatele Magnatt
    Registrace
    Jun 2008

Nakupuji na webu, dnes nemá smysl PC kupovat jinak. Oblíbený je u mne CZC, cena rozhoduje jen částečně, důležitá je pro mne i dostupnost a služby. Nejen PC si už nechávám posílat poštou kvůli své lenosti. Co se cen týče, ještě vždy mrknu na Aukro, jestli se někdo nezbavuje věci, která by se mi hodila. Audio ( až teda na karty) kupuji mimo PC shpy, kde najdu kvalitnější kousky. Hodně před koupí také pročítám (ptam se na) fórech, v diskuzích pod výrobky, či specializovaných webech.

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Nakupujem od osvedceneho a rokmi prevereneho dodavatela, pripadne nejake malickosti este u 1 - 2 firiem. Z dosiek ako ASUS, Gigabyte, predtym aj ASROCK, ECS. Notebooky volakedy Premio, DELL, teraz ASUS.
    Znackovym pocitacom aj aj znackovym serverom sa snazim vacsinou vyhybat, nemam s nimi moc dobre skusenosti ohladom servisu.

Pocitace nekupujem ako celok, ale kupujem komponenty a poskladam ich. Kupujem nie celkom bezne konfiguracie, ale take co sa mi rokmi osvedcili a ich novsie varianty. Len obcas necham na predajcovi poskladat PC. Nechat na predajcoch odporucit nejake PC sa mi skoro vzdy nevyplatilo. Ci uz neznackovych, alebo znackovych.

Na webe nakupujem minimalne. Mam od predajcu odporucene, z odkial by bolo vhodnejsi si asi vyberat a podla toho sa snazim orientovat. Ale ked nieco potrebujem ineho, napisem co chcem, pripadne kde sa to da zohnat a zozenie to.
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 20-09-2008 v 17:42

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Jestliže kupuji něco drahého tak většinou mám dopředu jasno co chci kupovat, protože se před tím dlouho rozhoduji pročítáním různých testů a rad.
    Takže následuje prohledávaní netu a hledání nejlevnějšího dodavatele. Dnes už všichni nakupují pomalu od jedněch dodavatelů takže rozhoduje většinou cena. Jestliže kupuji něco na firmu, tak se většinou ohlížím po někom s kým máme nějakou tu smlouvu na profakturu.
    Mezi oblíbené patří itlevne.cz, alfacomp.cz apod. (czechcomputer.cz už ne, poslední dobu podražili chlapci).

V kamenných obchodech už kupuji pouze drobnosti.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

objednam cez net, osobne vyzdvihnem.....komponenty do posledneho kompu som kupoval v alze, ale zriadit predajnu v centre mesta ( Bratislava ), kde maju dve parkovacie miesta pre zakaznikov ( samozrejme permanentne obsadene - nielen zakaznikmi ), moze len naozajstny genius....bol to moj posledny nakup u alzy

Občasný diskutér Avatar uživatele pancoo
    Registrace
    Jul 2008

Hardware si pořizuji u většině známých on-line obchodech jako Alza, Alfa, CZC atp. Jinak jsem z Teplic a proto si musim nechat dovážet věci PPLkem jen čas od času když můžu tak se pro to stavím v praze. Tady u nás je taky pár zajimavých obchodu ale vadí mi na nich že vše je většinou jen na obědnávku a když se něco stane a já to potřebuju dát co nejdřív do kupy tak to nejde tak lehce!

Nováček
    Registrace
    Sep 2008

4,5 roku jsem servisoval a stavěl PC. Dostali se mi do rukou PC, které nabízejí třeba v Hypru,nebo Makro atd. a po otevření PC jsem se divil jak někdo dokáže tak sprasit stavbu PC. Nikdy bych si nekoupil hotový PC. PC si zásadně stavím sám, mám vyzkoušené různé značky kompomentů a tak nějak tuším co koupit a co radši ne. Doporučuji před koupí nějakého HW, nejprve přečíst pár recenzí na daný HW a poté ne/koupit. Kupuji pouze nové komponenty. Nejčastěji 100mega, CZC, EDCZ. pro vše si jezdím osobně, kromě EDCZ. Hledím i na cenu, i když někdy není rozhodující. Přeji tedy všem hodně zdraru při stavbě PC a ať Vám funguje bez problémů min. 1rok.
    Naposledy upraveno uživatelem fancis: 20-09-2008 v 20:29 Důvod: doplnění

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední