reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?

Karel Polívka (1485)|20.9.2008 04:38
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Jak nakupujete hardware?

K výpočetní technice patří i časté pořizování novějších a výkonnějších komponent. Jakým způsobem a kde je vlastně kupujete? Máte oblíbený e-shop? Vyhledáváte podle nejnižší ceny? Necháváte si je posílat, nebo si je vyzvedáváte osobně? Nakupujete pouze nové nebo i použité z bazaru/druhé ruky? Ať už je Váš přístup jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
Ivo Mašek (507)|20.9.2008 06:54
Vzhledem k tomu, že vlastním dva PC (jeden můj a jeden pro děti) a mašiny si stavím a hardware obnovuji sám, tak při práci využívám svých praxí a zkušenostmi nabytých znalostí + rád si počtu recenze z několika zdrojů. Nu a také mám své obchody. Je to Czechcomputer a NC-computers. Díly si nechávám posílat poštou. Prioritně není rozhodující cena (i když i tu beru v potaz), ale výrobce a kvalita (do bytu, asi k údivu některých z vás, mi nesmí ani šroubeček od ASUSu).
Kupuji výhradně nové a nepoužité zboží a zásadně nekupuji tzv. novinky (dokud nejsou prověřeny a vychytány "mouchy"). Ještě v 90-tých letech jsem asi dvakrát kupoval přes bazar - zkušenost špatná - od té doby tuto možnost nehodlám opakovat (snad jednou jsem udělal výjimku, a myslím, že zrovna tady, protože hardware, který jsem potřeboval, nebyl již nikde k mání)
pas!k (3765)|20.9.2008 07:00
v obchode
Neregistrovaný (0)|20.9.2008 08:09
Nejlepší je kupovat značkové počítače s předinstalovaným sw, protože dovozci z ameriky, jsou levnější než čeští sestavovači komponent. navíc u nich probíhají výprodejové akce, kdy zboží je za mírně nižší ceny aby se před uvedením nových zbavili starších věcí.

Celkově nemá smysl kupovat komponety. Nikdo z čekých výrobců nemůže dosáhnout takové komplexnosti produktu v kvalitě jako velcí výrobci.

Určitě bych se vyhnul lokálním firmám působících v jednom nebo menší počtu měst.

Podle mě český značky jsou nezajimavý. Pokud chce někdo sponzorovat české podnikatele, to je asi jediný důvod proč si koupit něco jinýho než hp, ibm, apple, acer a podobně.

nechci pokmlouvat české výrobce, ale zážitky s nimy jsou naprosto otřesné. pokud chete počítač a nemít starosti s jeho pořízením tak jedině značkový amerických firem.
Ivo Mašek (507)|20.9.2008 08:25
[QUOTE]nechci pokmlouvat české výrobce, ale zážitky s nimy jsou naprosto otřesné. pokud chete počítač a nemít starosti s jeho pořízením tak jedině značkový amerických firem.[/QUOTE]
Hm, tak to je na samostatné diskuzní tema. Já tak nějak nevím, jaké komponenty se vyrábí v ČR. Ale vím, že ještě v polovině 90-tých let se komponenty vyráběly v Evrpě a v USA. Ovšem časy se velmi po zrušení železné opony změnily. Výroba se přesunula do Asie, především na Singapur, Malajsii (odkud myslíš, že jsou procesory Intel?), Filipíny a Tchaiwan. Pak je tu ještě lidová Čína (já osobně se snažím výrobkům s nápisem People republic of China vyhnout)
vždyť i takový světoznámý výrobce kvalitních hraček Mattel přestěhoval výrobu do lidové Číny., a pokud sleduješ zpravodajství, tak víš, že kvalita šla rapidně ke dnu.
Takže vlastně ty "americké" komponenty se vyrábí na Tchaiwanu, Singapuru, atd., atd.
Jo, abych nezapoměl: Určitě znáš počítače FOX. Jsou dobré - to se nedá popřít. Hádej, kde se vyrábí.
ICE_D (2754)|20.9.2008 08:53
Nakupuji zasadne pres http://www.okcomputers.cz s volbou prevzeti zbozi - OSOBNE :)
Vim, ze maji vyssi ceny nez CZC, Alza, Alfa atd. ale jsou v centru Pardubic, mam to z prace 5 minut pesky (z domu 10 minut autem) a kdyby se nahodou neco pos*, tak muzu uplatnovat zaruku osobne v miste. :rules
Navic mam skvely zkusenosti, nakupuji u nich uz 8mym rokem a jeste NIKDY jsem NIC nereklamoval, vsechno bylo vzdy stoprocentne OK... Jeste aby nebylo, kdyz to bylo z OKcomputers :D
Jiziii (796)|20.9.2008 08:54
Já nakupuju tak že si na tsbohrmia.cz nebo na tntrade.cz něco vyberu a pak si pro to dojdu pokud to maj na skladě aspon hnedka vím co mám v ruce a popřípadě to eště stihnu vyměnit takže žádnej zajíc v pytli ani poštovný
A když potřebuju něco staršího tak bazar bo kamarádi co se toho rádi zbavěj :D
Encore1106 (424)|20.9.2008 09:19
Nakupuji u CzC, nebo Alzy, přes net objednám a pak si osobně vyzvednu. MHDčkem to vychází cca stejně, autem jak kdy, protože do Alzy musim přes centrum.
Dřív jsem ještě nakupoval u SUMY, mam to kousek od baráku, dokonce to vlastní i jeden známý, ale bohužel nemají tak přehlednej e-shop a ceny nejsou taky zrovna nejnižší...
Nolwendil (16)|20.9.2008 10:08
Mám rád internetové obchody které nabízí osobní převzetí zboží, takže se můžu na vše pěkně podívat a osahat si to ještě před koupí. Jsem z Brna, takže nakupuju u TS Bohemia, v Alfacompu, nebo i u Mironetu. Špatná není ani síť mall.cz
Jinak nejlevnější ceny hledám na zbozi.cz
S použitým HW mám zatím jen dobré zkušenosti, např. můj IBM Thinkpad T42 s rozlišením 1400x1050 jsem koupil přez inzerát v USA. Za skvělé prachy perfektní a navíc 100% funkční noťas. Do bazarů bych asi nešel, s těmi mám naopak špatné zkušenosti (viz. nechvalně proslulý PC Shop v Brně), ale přez inzerát mi to přijde vpoho...
Pokud se týče značkových kompletních počítačů s předinstalovaným softwarem, tak si myslím že zrovna u FOXu nebo Mironetu by neměl být problém...
Takže tak...:thumb
tomra (25)|20.9.2008 11:09
Zdravim vsechny ...
Ja si vse hezky proctu na netu, vybiram podle/z nejvetsich internetovych obchodu, prokonzultuju s kamosema a pak jdu do maho oblibeneho kameneho obchodu zde v Plzni a koupim si to tady i kdyz je to drazsi nez na siti,ale proste kameny obchod je temer bez rizika :) a Kdyz uz chci neco extra napisu mail, za kolik mi to sezenou a az kdyz to neumi sehnat(to se mi stalo jen u porizovani komponent na vodnika) tak pak teprve sahnu po internetovem obchode a necham si to DHLkem dovest domu ;)

Co se tyka znacek, tak radeji preferuju znacky ktere maji i top produkci tzn maji svuj poradny vyvoj a ne ty, ktere ,,jen kopirujou" a to se tyka i u elektroniky do obyvaku a pod... ( kupuju si nove nepouzivane )
Mr-Paul (45)|20.9.2008 11:10
czc pres postu a nebo pokud je neco co chci levnejsiho u nas v meste v obchode tak objednam pres net elektron.cz a dobehnu si osobne..3min cesta tam ;)
laden (6)|20.9.2008 11:17
HW vybiram na alfacomp, delam i cenové kalkulace. Dřive jsem nakupoval u kamarada v obchode bo mi daval jeste lepší cenu než alfa,ale už tam nepracuje, tak že když je to objednavka nad 10 000,- tak si to necham poslat, když je to jen 1-2 veci tak se pro to stavim osobne. Jsem sice z Karviné a do OV to mam cca 30km tak tam stejne jezdim alespon 2x do mesice nekdy i vicekrat za den:)

Souhla s Ivem. Mě domu nesmí ASUS a MSI!:)asus ma v Ostrave fabriku a tam opravuje MB a reklamace reší opravou a skoro až 30tý den.Mam tu jedno PC na opravu s MB MSI- odpalený konektor přídavného napájení. Na neštěstí je to intel Celeron D soc.775 a CPU nemam kde vyzkoušet bo ja i všichni kamoši a znamy maji AMD:)
MB beru pouze Gigabyte- výborná zkušenost jak s kompaktibilitou tak bezporuchovostí. dělal jsem reklamačního technika 2 roky a gigabyte se reklamoval cca 2.jiné značky byly daleko více ASUS ,ale hlavně MSI které jsme přestaly brat bo z 10ks které se prodaly se do 1 roku 7 reklamovalo:)

Použité veci z bazaru kdysi jsem občas použil ale nyní ne.mam doma plno ND tak že neco stoho nebo mam taky dost kamaradu a ty toho maji taky plno.


Ke kompletnim PC od dovozců z China, když se podivam na sestavy co nabizí např. tesco nebo OK elektro(ty ani radši neuvádí modely) tak my vyjde kalkulace na alfe levněji nebo za ty penize tam dam lepší komponenty.
Neregistrovaný (0)|20.9.2008 11:37
Nakupuji komponenty v jednotlivých shopech u dodavatelů TS Bohemia, CZC, ALZA, Petra Computers,... Protože pravidelně čtu recenze hardwaru, tak mám vždy jasno, které komponenty chci použít a pak jen hledám nejvýhodnější cenu. Co se týká základních desek a garfických karet, mám velmi dobré zkušenosti s Gigabyte komponenty, pevné disky vesměs SAMSUNG série F1 s kolmým zápisem, zdroje FORTRON s malým hlukem. Protože neskládám PC pro hráče, zohledňuji nízký hluk, malou spotřebu energie. Jinak ze zásady a na základě dobrých zkušeností požívám pouze platformu Intel s jejich čipsety.
Tímto také zdravím portál SVETHARDWARE, který pravidelně navštěvuji.
mstejska (2912)|20.9.2008 11:42
Nakupuju taky v tsbohemia. Pres eshop to zbozi objednam a vyzvednu osobne. Samozrejme se divam, jake ceny zbozi maji. Pokud najdu levnejsi, tak se s nimi domluvim jeste na sleve. Zatim mi mabidli vzdycky nizsi cenu nez konkurence. Konecne maji tam taky marze a chteji prodat. Napr Gigabyte radeon HD4850, meli v ceniku za 4800 (asi) no tak jsem jim poslal odkaz na eshop s nizsi cenou a nabidli mi cenu 3450 (vse s dph). Jinak LCD jsem loni kupoval v Megaobchod.
Kachna69 (110)|20.9.2008 11:57
vyhradne pres web,snazim se najit to nejlevnejsi ale zaroven solidni obchod,nechavam si to posilat pomoci posty nebo ppl,pc komponenty kupuji jen nove:)
wapap (41)|20.9.2008 11:58
Pokud potřebuji nějakou drobnost(disk,větráček..) tak si zajdu do krámku, pokud se jedná o větší množství komponent,tak se snažím mít cenu přes 10tis.a objednám si to v alfacomp. Nakupuju u nich už pár let, pár reklamací už bylo, ale většinou se snažili vyjít vstříc(možná dobrá náhoda na prodavače). Jediné co mi trošku na této firmě vadí, je to, že když jdete do krámku sw nebo hw tak tam mají neustále velké fronty :runaway
goodfire (10)|20.9.2008 12:46
Tak jelikož jsem ze zapadákova, tak nakupuju jenom u TS Bhemia nebo Popular computer (dříve Yes Computer). Ze školy to mám asi 5 ,minut cesty, z baráka cca 15-16 KM. Beru to tam samo Osobně. Jinak pokud něco potřebuju nutně a je málo peněz, sáhnu po bazarech atd.
Johny1B (58)|20.9.2008 13:33
S bráchou vybíráme komponenty přes internet výhradně v TS Bohemia a Mironet, protože mají obchody v našem městě. Nejsou zrovna nejlevnější ale vyjímky se najdou a hlavně preferujeme předání osobně. S těmito obchody máme mnohaleté zkušenosti. Byly i nějaké reklamace, ale zatím nám vždy vyšli vstříc. Brácha se pohybuje v oblasti sítí takže nakupuje i v I4wifi a nechává si zboží poslat poštou.
didaktik (132)|20.9.2008 14:51
Kupuji nové (myšleno žádný bazar) komponenty a výsledné puzzle si povětšinou skládám sám ;).
Vybírám na základě vlastních zkušeností a také např. toho, na co daný PC potřebuji. Občas se nechám částečně ovlivnit nějakou důvěryhodnou recenzí či "názory na internetu".
Co se týče dodavatelů, mám několik oblíbených e-shopů (s individuálním přístupem k zákazníkovi a kamennými prodejnami) a při vybírání nehledím pouze na cenu, ale také na servis s celkový vztah k zákazníkům. Záleží na konkrétní komponentě.
Co se týče dopravy, je to tak 50/50 mezi zasláním a osobním vyzvednutím (záleží na konkrétní situaci a druhu komponent(y)).
flanker (1579)|20.9.2008 15:44
Kupuji jen v Brnenskych obchodech a osobne, nejradeji ovsem Alfacomp, jen pokud enco nedodavaji oni, tak jinde. Beru v potaz u komponent vykon/cena. Nejradeji mam mainstream zbozi (v soucasne dobe u gf vse od HD4670, pres HD3870 az po horni limit HD4850. U procesoru bych se pripadne dnes poohlizel jen od X2 5400+ BE az po X4 9850, v pripade Intelu by byla asi jasna volba E7300.) Mam pouze 2PC, ackoliv bych treba chtel mit sbirku 10ti kousku :D. U znacek pro desky jedine ASUS, Gigabyte. U gf Saphire, ASUS, MSI, Powercolor, HIS. Disky Samsung nebo WD.
Milan Šurkala (160)|20.9.2008 15:54
Komponenty nakupuju přes internet (CzechComputer, občas DXT) a nechávám posílat poštou nebo raději osobně v Alfacompu. Buď si udělám malý výlet do Ostravy nebo tam zaběhnu cestou ze školy. Občas si to objednám přes internet a vyzvednu osobně (naposledy monitor), posílám si odtud komponenty jen pokud počítač skládám někomu jinému.
U CZC ani Alfy jsem zatím nic nereklamoval, i když odtud mám drtivou většinu zboží, u DXT reklamuju skoro furt (ze tří DVD mechanik dvě, teď tam budu posílat foťák). Nejsou nejhorší, ale občas jim to trochu trvá a někdy je dohoda docela problematická. Nakonec se ale po několika telefonátech vše docela rozumně vyřešilo. Nicméně teď už jen zásadně CZC nebo Alfa.
cool.user (2822)|20.9.2008 16:14
Objednavky pres net a osobni odber.

Co mi neskutecne pije krev sou lidi kteri sou schopni dorazit kolem 4-5 hodiny do alfy/softu a tam si zacit s obchodnikem pulhodiny vybirat zbozi co ze to vlastne chtej. Idealne po pulhodine odejit s tim ze si to nechaj projit hlavou... Obzvlast v brnenskym softu je situace celkem kriticka...
Woyta (284)|20.9.2008 16:21
Neco kupuju starsi, neco nove. Kdyz starsi tak se zarukou.
Jinak nakupuju prevazne u CZC a pro drobnosti si skocim do mistniho obchodu MikroS alias Logicky.cz.
Nehledam nejlevnejsi ceny. Z toho jsem uz odnaucenej spatnou zkusenosti. Takze kupuju u spolehlivych prodejcu.
gonokok (1)|20.9.2008 16:39
Pokud jde o samotný HW, snažím se orientovat podle recenzí jak na internetu, tak v časopisech. I když umím sestavit PC (nic na tom není :-) ), raději dám 500-1000,- Kč slušnému prodejci v nejbližším kamenném obchodu, protože pak nemusím řešit problémy s tím, když něco není kompatibilní, nebo přestane fungovat - prostě to pak můžu kdykoliv sebrat a donést do prodejny a o víc se nestarat. Osobně nakupuju v kamenné prodejně http://www.dancomp.cz :thumb
Magnatt (145)|20.9.2008 17:01
Nakupuji na webu, dnes nemá smysl PC kupovat jinak. Oblíbený je u mne CZC, cena rozhoduje jen částečně, důležitá je pro mne i dostupnost a služby. Nejen PC si už nechávám posílat poštou kvůli své lenosti. Co se cen týče, ještě vždy mrknu na Aukro, jestli se někdo nezbavuje věci, která by se mi hodila. Audio ( až teda na karty) kupuji mimo PC shpy, kde najdu kvalitnější kousky. Hodně před koupí také pročítám (ptam se na) fórech, v diskuzích pod výrobky, či specializovaných webech.
KEOSAN (958)|20.9.2008 17:38
Nakupujem od osvedceneho a rokmi prevereneho dodavatela, pripadne nejake malickosti este u 1 - 2 firiem. Z dosiek ako ASUS, Gigabyte, predtym aj ASROCK, ECS. Notebooky volakedy Premio, DELL, teraz ASUS.
Znackovym pocitacom aj aj znackovym serverom sa snazim vacsinou vyhybat, nemam s nimi moc dobre skusenosti ohladom servisu.:thumbdown

Pocitace nekupujem ako celok, ale kupujem komponenty a poskladam ich. Kupujem nie celkom bezne konfiguracie, ale take co sa mi rokmi osvedcili :thumb a ich novsie varianty. Len obcas necham na predajcovi poskladat PC. Nechat na predajcoch odporucit nejake PC sa mi skoro vzdy nevyplatilo. Ci uz neznackovych, alebo znackovych.

Na webe nakupujem minimalne. Mam od predajcu odporucene, z odkial by bolo vhodnejsi si asi vyberat a podla toho sa snazim orientovat. Ale ked nieco potrebujem ineho, napisem co chcem, pripadne kde sa to da zohnat a zozenie to.
xmarek (1676)|20.9.2008 19:16
Jestliže kupuji něco drahého tak většinou mám dopředu jasno co chci kupovat, protože se před tím dlouho rozhoduji pročítáním různých testů a rad.
Takže následuje prohledávaní netu a hledání nejlevnějšího dodavatele. Dnes už všichni nakupují pomalu od jedněch dodavatelů takže rozhoduje většinou cena. Jestliže kupuji něco na firmu, tak se většinou ohlížím po někom s kým máme nějakou tu smlouvu na profakturu.
Mezi oblíbené patří itlevne.cz, alfacomp.cz apod. (czechcomputer.cz už ne, poslední dobu podražili chlapci).

V kamenných obchodech už kupuji pouze drobnosti. :D
chesterfield (163)|20.9.2008 19:33
objednam cez net, osobne vyzdvihnem.....komponenty do posledneho kompu som kupoval v alze, ale zriadit predajnu v centre mesta ( Bratislava ), kde maju dve parkovacie miesta pre zakaznikov ( samozrejme permanentne obsadene - nielen zakaznikmi ), moze len naozajstny genius....bol to moj posledny nakup u alzy
pancoo (125)|20.9.2008 20:19
Hardware si pořizuji u většině známých on-line obchodech jako Alza, Alfa, CZC atp. Jinak jsem z Teplic a proto si musim nechat dovážet věci PPLkem jen čas od času když můžu tak se pro to stavím v praze. Tady u nás je taky pár zajimavých obchodu ale vadí mi na nich že vše je většinou jen na obědnávku a když se něco stane a já to potřebuju dát co nejdřív do kupy tak to nejde tak lehce!
fancis (21)|20.9.2008 20:21
4,5 roku jsem servisoval a stavěl PC. Dostali se mi do rukou PC, které nabízejí třeba v Hypru,nebo Makro atd. a po otevření PC jsem se divil jak někdo dokáže tak sprasit stavbu PC. Nikdy bych si nekoupil hotový PC. PC si zásadně stavím sám, mám vyzkoušené různé značky kompomentů a tak nějak tuším co koupit a co radši ne. Doporučuji před koupí nějakého HW, nejprve přečíst pár recenzí na daný HW a poté ne/koupit. Kupuji pouze nové komponenty. Nejčastěji 100mega, CZC, EDCZ. pro vše si jezdím osobně, kromě EDCZ. Hledím i na cenu, i když někdy není rozhodující. Přeji tedy všem hodně zdraru při stavbě PC a ať Vám funguje bez problémů min. 1rok.
HiLow (1000)|20.9.2008 20:22
Kdysi jen osobne TSBohemia, ted si nechavam posilat z Alzy, nebo Alfy.
Octopus (0)|20.9.2008 21:19
Vetsinou v CZC nebo Alze. Obcas neco reklamuju, problem jsem nikdy nemel. Ani s vracenim zbozi ve 14. denni lhute...
mstejska (2912)|20.9.2008 22:35
[QUOTE=HiLow;162812]Kdysi jen osobne TSBohemia, ted si nechavam posilat z Alzy, nebo Alfy.[/QUOTE]

No zalezi asi co kupujes ne? Nema prece cenu nechat si posilat veci do 500 pres balikovou sluzbu, ne? Jako jedinou vyhodu bych videl to, ze ji muzes do 14 dni vratit.
HiLow (1000)|21.9.2008 06:20
[QUOTE=mstejska;162854]No zalezi asi co kupujes ne? Nema prece cenu nechat si posilat veci do 500 pres balikovou sluzbu, ne? Jako jedinou vyhodu bych videl to, ze ji muzes do 14 dni vratit.[/QUOTE]
Malickosti kupuji osobne, ale vetsinou kdyz neco potrebuji, tak k tomu koupim i neco, co bych treba mohl potrebovat.:D Nebo pockam az tech malickosti bude vic. Proste jsem si zvyknul na to pohodli, ze se nemusim tlacit v obchode a to mi za tech 100 Kc stoji. Jeden den objednam, rano vstanu uvarim si kafe a nez ho dopiju, zvoni PPL s balikem.
mstejska (2912)|21.9.2008 10:57
[QUOTE=HiLow;162910] Proste jsem si zvyknul na to pohodli, ze se nemusim tlacit v obchode a to mi za tech 100 Kc stoji. Jeden den objednam, rano vstanu uvarim si kafe a nez ho dopiju, zvoni PPL s balikem.[/QUOTE]

Tak pokud musis nekam jezdit a cekat tak je to blbe. To chapu, driv jsem v bohemce nekdy taky cekaval, protoze tam prisli lidi, kteri vlastne nevedeli co chteji. Ted to ale resim objednavkou pres eshop, pak jim zavolam at mi vytisknou fakturu a kdyz jedu kolem z prace tak to zaplatim a vyzvednu. A pokud to mas na druhy den, tak to je dobre.
xmarek (1676)|21.9.2008 11:29
[QUOTE=fancis;162811]Přeji tedy všem hodně zdraru při stavbě PC a ať Vám funguje bez problémů min. 1rok.[/QUOTE]To je jak z reklamy na ACER. :D
fancis (21)|21.9.2008 13:00
[QUOTE=xmarek;162956]To je jak z reklamy na ACER. :D[/QUOTE]
Acer je největší s.....
OVCA (3)|21.9.2008 13:58
Po prekonzultovaný HW na forach, prezretí testov nakupujem u svoje obchodníka, pošlem mu mail, či zavolám a poviem čo chcem a už mi zavolá, že si môžem pre to prísť. Mám to cestou domov, takže pohodička.

Zo začiatku som platil vyššie ceny ako sú na e-shopoch, ale časom som začal u neho získavať zľavy za vernosť, začal som ho odporúčať,...

Teraz mám ceny bez dane a niekedy aj + ďalších 10-20 % zľavy, možnosť výmeny tovaru, ak je najaký problém.
Nemusím sa báť, že mi e-shop tovar nedodá, či problémy s reklamáciami.

Teraz mám lepšie ceny ako v e-shopoch a som spokojný ;)
Janeks (221)|21.9.2008 15:05
Dříve jsem nakupoval v Optima.cz ale teď nakupuju výhradně v Obchudecek.cz maj tam dobrý ceny a navíc to mám 5 minut od školy takže tam chodím osobně :)
Magnatt (145)|21.9.2008 17:04
[QUOTE=HiLow;162910]...Proste jsem si zvyknul na to pohodli, ze se nemusim tlacit v obchode a to mi za tech 100 Kc stoji. Jeden den objednam, rano vstanu uvarim si kafe a nez ho dopiju, zvoni PPL s balikem.[/QUOTE]

Mám stejný názor, akorát nemám moc rád PPL apod, člověk musí být totiž doma a už se mi stalo , že domluva byla katastrofální. Jeden den jsme je prošvihl (nedali vědět, ale byla to především moje chyba), domluvil jsme se na jiném dnu ve stanovený "časový horizont", přijel kolega v úplně jinou dobu, protže tomu prvnímu se rozbilo auto, opět nedali vědět předem, domluva na další den, to už raději zavolal a nedovolal se, a tak vůbec nepřijel, i když doma čekala mamka a oni o tom věděli, to už jsme šílel, nakonec byli "tak hodní" a přijeli ještě napočtvrté. Osobně si myslím, že tyto služby jsou ideální pro firmy. Ale pošta zase mnohdy ani nepřijede a rovnou hodí lístek, ale aspoň se to dá vyzvednout na nejbližší poště, takže i preferuji prodejnu, kde mají široký výběr doručení zboží.

OVCA: u kuho nakupuješ?
HiLow (1000)|21.9.2008 18:03
[QUOTE=Magnatt;163058]Mám stejný názor, akorát nemám moc rád PPL apod, člověk musí být totiž doma a už se mi stalo , že domluva byla katastrofální. Jeden den jsme je prošvihl (nedali vědět, ale byla to především moje chyba), domluvil jsme se na jiném dnu ve stanovený "časový horizont", přijel kolega v úplně jinou dobu, protže tomu prvnímu se rozbilo auto, opět nedali vědět předem, domluva na další den, to už raději zavolal a nedovolal se, a tak vůbec nepřijel, i když doma čekala mamka a oni o tom věděli, to už jsme šílel, nakonec byli "tak hodní" a přijeli ještě napočtvrté. Osobně si myslím, že tyto služby jsou ideální pro firmy. Ale pošta zase mnohdy ani nepřijede a rovnou hodí lístek, ale aspoň se to dá vyzvednout na nejbližší poště, takže i preferuji prodejnu, kde mají široký výběr doručení zboží.[/QUOTE]

Ja mam s PPL opravdu dobre zkusenosti. Jeste nikdy se mi nestalo, ze by se nejak vyrazne opozdili, natoz pak o den. Vsechno je to lidech. V tvem depu muzou byt nezodpovedni zamestnanci, v mem jsou treba ok. Ale je to jen muj nazor.
Ja stejne jezdim z Danska domu jednou za dva mesice, tak nez odletim zadam objednavku a rano to mam doma. Nemusim nekde jezdit si vyzvedavat zbozi a usetreny cas radeji venuji rodine. Postu jsem zatim nezkousel, protoze jsem s PPL spokojeny.
umbel (0)|21.9.2008 18:19
Hlavní problém je v tom, že mi rodina nedovolí poskládat víc jak jeden počítač ročně, tak si to užívám aspoň tím, že si vyrábím sám počítačové skříně, viz http://www.umbel.xf.cz/cooling/cooling.htm. Pozdravy
Maximus12 (763)|21.9.2008 19:24
Tak já kupuju hw v kameném obchodě povětšinou, jde mi o osobní kontakt, pro mě docela podstatný a důležitý - nehledě, že je to u známejch, kde mám slušnou cenu. Občas někdy z netu ale to jen vyjímečně, když není něco k dostání. Jinak jen snad jednou sem koupil ne úplně novou grafiku, jinak povětšinou nové věci.
66T67 (4)|21.9.2008 20:57
Nakupuji v malém kamenném krámku už mnoho let,za ceny, že se mi nevyplatí jít jinam.Není nad osobní kontakt a dobré vztahy.
Magnatt (145)|22.9.2008 16:10
Tak udělejte reklamu těmto kamenným obchodům, rád se porozhlédnu po "obchodech rodinného typu" .
Pec@ (46)|25.9.2008 09:05
Ja nakupuji v OK copmuters a preferuji osobni prevzeti....jinak jak tu byla rec kde nektere firmy vyrabej PC tak napriklad HP a ACER v CR v Pardubicich
wolf007 (653)|5.10.2008 20:23
alza*cz nebo czc*cz ohledně dílu na hlavní pc snažím se to pokud možno udržovat na rozumné urovni, tedy ne uplně high end nabušená mašina ale pořád použitelná,druhé pc tam mám starý celeron D 346-jádro prescot a deska je tam msi rc-410 s x-200 vga ati 3450 z aukra ...obecně mám s tímhle aukčním serverem dobré skušenosti,jako vše je i tohle o lidech na které narazíte .....
ICEBOSS (3435)|14.10.2008 21:56
nakupuju v alfacompu a pak v jednom malym bazarku (DUK PC) na slovakove :-)
Pavel Boček (4169)|21.10.2008 12:40
Nový HW většinou osobně přebírám v pobočce e-shopu, je jich tu dost (Alfa Computer, Softcom, Alzasoft, Hifishop, Giga Computer, Mironet, Barbone), starší všude možně...
Withman (1337)|21.10.2008 22:23
V práci, protože potřebuji velmi dobré rady, a pracuje tam jeden týpek, co tomu rozumí. :D :D :D