reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nechce naběhnout

kosmotrotl (0)|20.9.2008 11:34
Vzal sem si HDD ke kamosovi,ze si u nej neco zkopiruju,stahnu,.....U nej sel HDD bez problemu,kdyz sem ho zapojil zpet do me sestavy,nechtel nabehnout system.Po pár minutách zkouseni sem prisel na to,ze system nabehne jen kdyz hdd polozim na bok casu(case byl polozeny).Kdyz uz sem byl ve windows,tak sem se pokusil HDD dat tam kam patri,ale pri presunu se asi neco vypojilo a pc se okamzite vypnul.Kdyz ho chci znovu zapnout,musim tlacitko na zapinani podrzet trosku dyl aby se vubec rozjel,jinak se hned vypne,a kdyz uz se rozjede,pripada mi,ze do monitoru z grafiky nejde vubec zadny signal.Z procetlych temat se stejnou tematikou sem zkusil minimalni zatez na zdroji,tj. vypojil sem 2/3 pameti a mechaniku a stale bez ucinku.Mám podezření,že to bude v desce.

sestava:AMD Athlon 4400+ X2,Geforce 8600GT,2x DDR2 800Mhz 1GB OCZ,1x AM1 DDR2 800Mhz 1GB,Zdroj EuroCase 550W,deska MSI K9N ultra
pcmaker (354)|20.9.2008 20:10
Vypada to na nejaky zkrat, mozna pod zakladni deskou. Castou chybou je kovovy sloupek navic, ktery pak dela paseku a nahodne zkratuje. Talze rozebrat a zkontrolovat.
Logout (4018)|20.9.2008 20:35
Hmmmm, hejbat hdd za běhu neni dobrej nápad....
Možná si tam taky jen s něčim hnul... Zkus vymazat cmosku (nějaký brutální vypnutí se na jejím obsahu někdy podepíše), zkontrolovat, jestli si např. nevrazil do grafiky či paměti a neni povytažená a tak. Sloupek pod deskou by se jen tak neobjevil, když to předtim jelo vpoho, ale moh by Ti tam zapadnout šroubek. Takže pokud nempomůže ani přeskládání komponent (abys eliminoval možnost špatnýho zasunutí do grafiky, paměti slotu apod), tak jak píše PCMaker se koukni i pod základní desku - (ale imho to spíš nebude ono).
Taky se koukni, jestli Ti třeba nějakej kabel neleží blbě na desce.

Co je to za desku? Nemá nějaký diagnostický diody? Nebo nemáš PC-speaker, nepípá to nějak při startu?
xmarek (1676)|20.9.2008 21:20
V minulosti jsem řešil podobný problém a někdy pomohlo, když jsem harddisk připojil na druhý napájecí kabel. Prostě to vypadalo, že mi odcházel zdroj. Ještě jestli je to PATA tak bych si zkontroloval jestli jsem omylem neotočil datový kabel. Ale dle vaší otázky je to asi nepravděpodobné.
KEOSAN (958)|20.9.2008 22:07
Ak je tam PATA, predpokladam, ze jumper je dobre nastaveny ?

Ak sa manipulovalo s napajanim, mohol sa na napajacom konektore jeden kablik uvolnit. Potom ako pise XMAREK, by mohol pomoct druhy konektor. Alebo poriadne zasunut kabliky do konektoru, pravdepodobne budu povytiahnute.

Datovy kabel je dobre zastrceny ? Stacil by tiez nejaky kontakt, aby to nenabehlo.
K zdroju - u EuroCase problemy so zdrojmi nebyvaju nejakou vynimkou, takze by nebolo zle skusit aj iny zdroj.
kosmotrotl (0)|21.9.2008 11:20
Vyzkoušel jsem toto:Všechno vypojit,následovně zapojit,reset CMOSu,HDD sem zapojil do jiné větve,zkusil sem taky jiný zdroj,ale vsechno bez ůčinku:-(((.Pravděpodobně bude problém na desce.
Logout (4018)|21.9.2008 13:13
Hmmm, tak to bude asi opravdu deska :-(