reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem

RuLich (13)|20.9.2008 15:54
Dobrý den, mám tuto desku "Microstar P35 NEO2-FR - Intel P35" a po zapojení mikrofonu a sluchátek do předního panelu je slyšek zvuk i z reproduktorů. Slyšel jsem názor že je špatný kabel ve skříni který se zapojí do audio na desce. Prosil bych pomoc s řešením toho prblému. Děkuji Ruda

Omlouvám se za duplicitní tema nechtěla se mi načíst stránka
Sikil79 (429)|20.9.2008 15:58
A jsou slyšet všechny zvuky, nebo jen tvůj hlas?
RuLich (13)|20.9.2008 16:03
Všechno běží v pořádku, pouze v nastavení audio nejde nastavit automatická detekce po zasunutí jacku do zdířky, na zadním panelu detekuje. Na předním je mikrofon a sluchátka stále zvýrazněna i kdýž nejsou zapojena.
Sikil79 (429)|20.9.2008 16:06
Mrkni do BIOSu, jestli máš nastaveno Front Panel Support Type nebo tak něco na HD AUDIO. Změna této položky bude pravděpodobně vyžadovat reinstall ovladačů.
RuLich (13)|20.9.2008 16:42
Špatně jsem se vyjádřil PC je kamáráda musím počkat až bude doma jinak tady je manual ale nic takového jak píšeš v BIOSu nemá

Manual:

http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloadfile&dno=5389&type=manual

Tady nějaké foto:






U toho poslédniho obrázku jsem červeně zaškrtl co se trvale zvýrazní po nakonfigurování a po zapojení sluchátek či mikrofonu to je stále stejné zvýrazněné ale nedetekuje to u hodin v liště žádný nový hardware

U toho prvního obrázku je mezi 1-3 klema, přičemž do 3 už žádný kablik nevede a navic kromě 8 jsou ještě některé zdířky také bez kablíku teď nepovím které musel bych se podívat
Sikil79 (429)|20.9.2008 16:58
Máš pravdu, teď jsem na to koukal. Je tam pouze povolit / zakázat intg. zvukovku. Jadině ještě kouknout do ovl. panelu Realteku jestli tam není něco špatně nastaveno. Jinak mě nic nenapadá. Mě to funguje v poho, ale já mám čip ADI 1988B.
pcmaker (354)|20.9.2008 20:38
Vypada to, ze mas u Realteku v nastaveni vypnute "Automaticka detekce zarizeni"
RuLich (13)|21.9.2008 20:21
žádné jiné nastavení jsem tam nenašel, viz obrázky:




A zvuk je slyšet jak ve sluchátkách tak i v reprákách.
Dojigiri (1629)|23.9.2008 09:39
No jediný, co mě tak ještě napadá, je jestli konektor od case (tj. konektor kterej připojuješ do desky) je AC97 nebo HD audio - pokud je AC97, tak ten pokud vím nemá auto-sensing takže tam detekce nejspíš nebude fungovat.

[indent](z manuálu: Disable front panel jack detection (option)
Find no function on front panel jacks? Please check if front jacks on your system are
so-called AC’97 jacks. If so, please check this item to disable front panel jack detection.)[/indent]

Kdyžtak ho vyfoť jak vypadá, je na něm nějakej popisek? Nebo aspoň aby bylo vidět jak do něj vedou dráty, jestli má všechny který by potřeboval...
RuLich (13)|23.9.2008 10:47
Jojo přešně toto byl můj původní odhad pokusím se to vyfotit, synuv PC nemá problémy tam na kabelu jsou nakonci 2 vývody: AC’97 a HD audio, tak jsmé u kořene věci, jak jsem již psal v některých zdířkách na tom kabelu nejsou zapojeny dráty jak by měly být podle manuálu.
Dojigiri (1629)|23.9.2008 11:01
Hmm, tak to bude nejspíš tím. U novějších panelů už to bejvá, že je tam obojí. Když tam nejde sensing tak ovladač nemůže detekovat jestli je něco zapojený a i doporučujou ten sensing vypnout, pak je ovšem nutný vždycky ručně přepnout repro/sluchátka.

Pokud jsem to dobře pochopil, mělo by to jít přepínat v ovladačích v aplikaci Realtek (která je popsaná v manuálu) pod záložkou Mixer a nahoře je combo box, kde by mělo jít přepínat Realtek HD Audio Rear (zadní) a Front (přední) Output. A myslím, že by mělo bejt pod Mixer Tool Box (taková ta kulatá ikonka s "klíčem" pod velkým kulatým knoflíkem) odškrtnutý "Enable playback multi streaming"... ale můžeš si s tim zkusit pohrát a naopak to zaškrtnout, možná to bude fungovat naopak než si myslím.
RuLich (13)|23.9.2008 16:55
prostě to nejde nesu to do servisu prý tam předělají káblik, dám vědět jak to dopadlo. Zatím ahoj.