reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s hučením mikrofonu

DD-Dave1 (10)|20.9.2008 21:04
Zdravím.
Mám problém s mikrofonem. Mám desku GIGABYTE s vestavěnou zvukovkou REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO. Problém je ten, že při zapnutí mikrofonu při záznamu zvuku (popř. SKYPE) se z repráků line vrčení. Po poslechu nahraného se nedá rozeznat, co se vlastně nahrálo. Nesetkal se někdo z vás s podobným problémem?
Děkuju za jakoukoliv radu.
DD-Dave
Sikil79 (429)|20.9.2008 21:13
Možná blbost, ale máš zaškrtnuté u mikrofonu v panelu ovládání hlasitosti políčko ztlumit?
Logout (4018)|20.9.2008 21:28
A máš mikrofon i repráky ve správný díře?
Encore1106 (424)|20.9.2008 21:48
Podívej se, jestli nemáš aktivovaný Mic boost (česky Zesílení mikrofonu), pokud ano, vypni ho. U některých mikrofonů je to potřeba, u jiných (což bude možná tvuj případ) ke zlosti.

Edit: Já to mam třeba zapnutý. Jestli tam nemáš ty tlačítka Upřesnit, tak klikni na Možnosti > Upřesnit nastavení.

DD-Dave1 (10)|21.9.2008 08:16
[QUOTE=Sikil79;162829]Možná blbost, ale máš zaškrtnuté u mikrofonu v panelu ovládání hlasitosti políčko ztlumit?[/QUOTE]
Nemám to zaškrtlý. Kdybych to ztlumil, tak mě ten mikrofon nefunguje.
Ještě jedna věc. V nabídce ovládání hlasitosti je ve vlastnostech nabídka voleb hlasitostí na PŘEHRÁVÁNÍ (u mě "Realtek audio output") a ZÁZNAM (Realtek audio input). Když si chci nastavit ZÁZNAM, tak zjistím, že nastavení "hlasitosti" mikrofonu se nedá regulovat. Dá se jen vypnout a zapnout.
Prostě se mě zdá, že jakoby záznam mikrofonu se ovládá v nabídce přehrávání.
mstejska (2912)|21.9.2008 11:16
No a neni to treba zpetna vazba. Tj mikrofon chyta sum z reproduktoru a zesiluje ho? Zkus sluchatka.
Encore1106 (424)|21.9.2008 11:24
Pro mikrofon (v růžové zdířce vzadu) se používá Rear Pink In ve skupině Realtek Autdio output.
Ztlumit neznamená, že se mikrofon vypne, ale že to co ty do mikrofonu řikáš, se ti neozývá hned v bedničkách. Druhá strana tě normálně slyší.
Sikil79 (429)|21.9.2008 11:55
[QUOTE=DD-Dave1;162913]Nemám to zaškrtlý. Kdybych to ztlumil, tak mě ten mikrofon nefunguje.
Ještě jedna věc. V nabídce ovládání hlasitosti je ve vlastnostech nabídka voleb hlasitostí na PŘEHRÁVÁNÍ (u mě "Realtek audio output") a ZÁZNAM (Realtek audio input). Když si chci nastavit ZÁZNAM, tak zjistím, že nastavení "hlasitosti" mikrofonu se nedá regulovat. Dá se jen vypnout a zapnout.
Prostě se mě zdá, že jakoby záznam mikrofonu se ovládá v nabídce přehrávání.[/QUOTE]

Píšu v panelu ovládání hlasitosti, né nahrávání. Pokud to nemáš ztlumené, tak slyšíš svůj hlas zpětně ve sluchátkách, nebo v reprákách. Pokud to ztlumíš, tak mikrofon funguje, akorát že se neslyšíš.