reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

levná lcd do 1000,-

mana1 (1)|21.9.2008 18:48
Zdravím. Co je špatné na těchto http://monitory.elektromedia.cz/typy--lcd?order=cena levných lcd? Tchánovi odešla stará 15 CRT a než kupovat zase nějakej šrot nebude lepší nějakej z těch levných? Žádné nároky nemá, prý by mu stačil zase nějakej starej CRT a i 15''. Já osobně mám starou 17'' LCD Acer a určitě nebude lepší. Díky všem
matyyy (2527)|21.9.2008 18:57
nejspis to bude chyba u dodavatele (co sem koukal tak nikde za tyhle ceny nejsou skladem)
hruskin (44)|21.9.2008 21:01
[QUOTE=matyyy;163106]nejspis to bude chyba u dodavatele (co sem koukal tak nikde za tyhle ceny nejsou skladem)[/QUOTE]

Chyba to sice být může, ale mít monitor (NEC MT LCD 19" 1990FXp) s PVA panelem , který se jinde prodává kolem 9000 za 1000, je lákavé. Objednal jsem si ho a pokud se nepletu, tak je prodejce povinen monitor za uváděnou cenu dodat...
ICE_D (2754)|21.9.2008 21:29
Objednal jsem Neovo 19", potrebuju wide panel na filmy, no za 1000 i s dobirkou, to je luxuska ;)

Taky jsem zvedav jestli dorazi :D
alkaba (47)|21.9.2008 22:20
Já si myslím, že nedodají a pokud ano, tak beru hnedka tři ty NEC PVA-čka :-D
ICE_D (2754)|21.9.2008 23:16
[QUOTE=alkaba;163189]Já si myslím, že nedodají a pokud ano, tak beru hnedka tři ty NEC PVA-čka :-D[/QUOTE]

Tak si ho objednej dokud jsou za tyhle ceny :D
speedsnail (4876)|21.9.2008 23:22
No tak zcela jistě jde o blábol a firma ty LCD nikdy nemůže dodat. Třeba NEC 2190 stojí běžně přes 30k. Neztracejte čas vyplnovanim registrace..
ICE_D (2754)|21.9.2008 23:52
Hm, tak to moje Neovo asi nebude blabol...

Spousta obchodu ho ma pod 1000,-:notsure
http://www.srovname.cz/srovnani-cen/neovo-k-a19/k.100750
speedsnail (4876)|22.9.2008 00:00
No ono je to asi tak (něco málo jsem k tomu přičuchnul, přílišné podrobnosti po mě nechtějte, na to tu určitě jsou jiní, kteří pracují v obchodech s PC).

Dovozce ma nejakej velkej sklad a na tom svuj system (skladovej, ceny, marže atd). A tenhle system da přes určitej filtr k dispozici malym prodejcum. Nastavi jim ruznou cenu podle toho jakej maj obrat atd. Prodejce si muze nastavit marži (někdo, kdo ma jedinej obchod ve městě si dá větší a pod). Prodejce se nemusi v podstate o nic starat, kdyz si zakaznik neco objedna, prijde mu to rovnou z toho velkoskladu.

No a pak se stane že ten dovozce dá do systému blábol (třeba jako monitor co má stát 35tisíc za 903kč). A vsichni prodejci kteri pro nej prodavaj maj ten blabol automaticky ve svych eshopech..

To jen na vysvetlenou proc ho maj vsude tak levne. Bud je to opravdu nejakej vyprodej a nebo (to je podle mě pravděpodobnější) se jedná o chybu, která se z výše popsaných důvodů objevuje u mnoha eshopu najednou.

Sem zvědavej jak to dopadne :D
wolf007 (653)|22.9.2008 00:30
koupil jsem na aukru "15" belineu a "15" eizo obe byli za cenu kolem 2000kc neni s nimi problem,na beznou praci to postacuje a na obcas hru take,skusil bych to takto ...zalezi jen na vasem pozadavku/financich...
ICE_D (2754)|22.9.2008 10:52
Tak pro info vsem, dneska mi prisla tato SMS:

Vazeny zakazniku.Vase objednavka c.75465 ze dne 21.09.2008 21:28 byla z duvodu dlouhodobe nedostupnosti zbozi stornovana. Alternativy na http://www.elektromedia.cz

Muyou i to jen tak stornovat? :notsure
Vezir (120)|22.9.2008 11:13
[QUOTE=ice_d;163280]Tak pro info vsem, dneska mi prisla tato SMS:

Vazeny zakazniku.Vase objednavka c.75465 ze dne 21.09.2008 21:28 byla z duvodu dlouhodobe nedostupnosti zbozi stornovana. Alternativy na http://www.elektromedia.cz

Muyou i to jen tak stornovat? :notsure[/QUOTE]

Prodejce může stornova cokoliv co není schopen z objektivních důvodů dodat, takže pokud si třeba objednáš tryskáč od firmy zabývající se vložkami, zcela logicky jej nemohou dodat, a podobné je to i v tomto případě kdy je prostě chyba v ceníku a prodejce nemůže prodat za cenu nižší než nakoupí.
Aigor (201)|22.9.2008 12:06
Taky jsem objednal a stejný výsledek - už jsem kontaktoval SOS a doporučili mi obrátit se na ČOI. Není totiž problém ani tak s dostupností, ale s tím, že všechny tyto monitory vesele nabízí dál a je možné si je objednávat (vyzkoušeno 3x).
V SMS ti pošlou odkaz aby sis koupil něco jiného - dle vyjádření právníka jde o klamavou obchodní praktiku (§5 zákona 634/1992Sb) :rules

Nejde o to, že by si pár chytráků mohlo přijít levně k LCD, ale že obchod tímto způsobem nachytává případné kupce a záměrně klame. Proto se hodlám bránit, na tyto praktiky jsem alergický :mad:
mstejska (2912)|22.9.2008 12:14
No nevim, jak to ma byt s dostupnosti zbozi v eshopech, ale supermarkety se propiraly pred nedavnem prave kvuli tomu ze v letaku nabizely zbozi za super ceny, ktere pak nemely. To myslim COI resila, akorat nevim z jakym vysledkem.
Jen tak pro zajimavost. Kupoval jsem pred 2 mesici tv tuner. Vsude na netu mel cenu kolem 2800,-, u vyrobce byla cena asi 120 euro. (V te dobe) V TSBohemii ho meli za 1800.-. Taky to vypadalo na preklep v cene. Trvalo to asi 3 tydny, ale dodali mi ho za tu puvodni cenu. Ted uz ho radsi z ceniku vyskrtli.
Aigor (201)|22.9.2008 12:30
[QUOTE=mstejska;163299]No nevim, jak to ma byt s dostupnosti zbozi v eshopech, ale supermarkety se propiraly pred nedavnem prave kvuli tomu ze v letaku nabizely zbozi za super ceny, ktere pak nemely[/QUOTE]

Princip je sice stejny, ale supermarket se muze branit tim, ze z letaku vyprodane zbozi uz odstranit dost dobre nejde a za krom toho tim, ze si vezmu do ruky letak jeste neuzaviram kupni smlouvu. U internetoveho obchodu je to presne opacna situace.

Pokud vim, tak kauza OD dopadla pokutou a povinosti deklarovat urcity minimalni pocet kusu nabizeneho zbozi.
Logout (4018)|22.9.2008 12:38
Stejnej výsledek. Nechcete tu stížnost podat hromadně?
mstejska (2912)|22.9.2008 12:42
Bohuzel mas smulu, podivej se na obchodni podminky. Viz clanek 13. http://www.elektromedia.cz/obchodni-podminky

Nevim jestli to je spravne nebo ne (myslim podle zakona), ale je to tam psano. od objednavky mohou odstoupit.
Logout (4018)|22.9.2008 13:12
Tim si tak jistej nejsem. Ať si napíšou do obchodních podmínek co chtěj, pořád na ně platí zákony.
A v těch jsou podobný praktikyzakázaný (nejsem právník, tak nevim, jak se tomu říká, pravděpodobně
klamavá reklama nebo nekalá soutěž).
Je to stejný, jako když někdo v hospodě dá k věšáku na šaty cedulku za odložené věci neručíme,
tak stejně ručí... Takže pokud to je v zákoně/vyhlášce zakázaný, tak zákon má větší právní sílu než uzavřená
smlouva, takže platí zákon a nikoli smlouva (a tedy obchodní podmínky).
Aigor (201)|22.9.2008 15:02
Logout:
přesně tak. Mám dobrou náladu, proto jsem napsal vedení e-mail s dotazem a žádostí o vysvětlení, jsem zvědav jak to obhájí.
mstejska (2912)|22.9.2008 15:16
Jde o to, ze pokud to delas jako "zabavu" tak musis dobre znat zakony (aspon nektere), taky se mi to nelibi, ale nemel bych asi silu tohle resit. Pokud to nekam dotahnes tak bys o to mohl poreferovat. Mozna, ze maji obchodni podminky v poradku (hajit je ale nechci). Pokud by se mi tohle stalo, tak je dobre to provetrat na webu jako je tenhle a mozna par spatnych referenci na dalsich webech zabyvajich se hardwarem.
Aigor (201)|22.9.2008 16:22
[QUOTE=mstejska;163351]Jde o to, ze pokud to delas jako "zabavu" tak musis dobre znat zakony (aspon nektere), taky se mi to nelibi, ale nemel bych asi silu tohle resit. Pokud to nekam dotahnes tak bys o to mohl poreferovat. Mozna, ze maji obchodni podminky v poradku (hajit je ale nechci). Pokud by se mi tohle stalo, tak je dobre to provetrat na webu jako je tenhle a mozna par spatnych referenci na dalsich webech zabyvajich se hardwarem.[/QUOTE]

Pro "zabavu" to zrovna nedelam a pravnik taky nejsem. Jsem jenom zdrave nas*** spotrebitel, ktery si nehodla nechat kalet na hlavu. Dal jsem to znamemu pravnikovi at se na to mrkne, SOS se uz vyjadrilo, ted to bude na COI. Nedavam jim moc sanci, ze se z toho nevykrouti, ale pevne doufam, ze priste si podobne srandicky odpusti.
Nejde vubec o to, ze maji monitor za nesmyslnou cenu - to se stat muze, ale vytaci me, kdyz o tom vi a nic s tim neudelaji. Postupne jsem si objednal 3 ruzne monitory a vsechny mi stornovali, dokonce v rozporu s vlastnim nakupnim radem, kde uvadi nejaky postup - ktery nedodrzeli. O zakonu ani nemluvim.
mstejska (2912)|22.9.2008 16:28
Tak ti preju hodne uspechu.
Ono je nejlepsi povzbuzeni, poradne se nas**t. Znam to z vlastni zkusenosti. To pak clovek dotahne veci az do konce. A priste uz si ti s**ci daji pozor. Pak teda dej vedet jak to dopadlo. Mozna dobry namet na clanek, "Co a jak v eshopu"
mech13 (5526)|22.9.2008 16:33
czc ma v obchodnich podminkach:
[QUOTE]Prodávající může zrušit objednávku a odstoupit od smlouvy dojde-li k výrazné změně kupní ceny, za kterou kupující od dodavatelů zboží získává, kdy tato změna nebyla prodávajícímu známa v době potvrzení objednávky. Prodávající je povinen před odstoupením od smlouvy o změně ceny informovat neprodleně kupujícího, a pokusit se o dohodu, kdy v případě, že s kupujícím nedojde k dohodě o nové ceně, je oprávněn prodávající odstoupit.
...
Tyto obchodní podmínky byly konzultovány Sdružením obrany spotřebitelů ČR (SOS ČR – http://www.spotrebitele.info )[/QUOTE]

EDIT: ale to jakym zpusobem se zachovali je jina...

EDIT: jo a taky jsem zkusil jeden obednat:D ale v jinem obchode
Aigor (201)|23.9.2008 14:13
mech13:
tyto podmínky jsou dle mého celkem férové a nedá se nic moc namítat, ovšem elektromedia nic podobného uvedeno nemá a tedy platí vyšší instance, tj. nelze jednostranně zrušit objednávku. Navíc poslat někomu SMS nepovažuji za pokus o dohodu.
Aigor (201)|23.9.2008 14:23
A dnešní aktualizace:

Měl jsem ztracený hovor na mobilu a SMS abych je kontaktoval ohledně své objednávky na zákaznickou linku.
Mimochodem uvedené monitory už dopoledne z nabídky zmizely.

Pan Mašek mi poté řekl, že moje objednávka nebyla stornována a SMS mi byla zaslána omylem. Potom začal tvrdit, že monitory byly v akci a jsou vyprodané za akční cenu, a tedy už žádné další skladem nebudou, což znamená, že objednávku nebudou moci dodržet. Podle jeho vyjádření ovšem nedošlo mojí objednávkou k žádnému uzavření kupní smlouvy a tedy mohou objednávku zrušit. Což je samozřejmě v rozporu se zákonem.
Celý rozhovor mám nahraný a těším se na další vývoj.

1. Jednostranně zrušili objednávku bez možnosti dohody - proti jejich nákupnímu řádu
2. Uvedené monitory měli zjevně za nereálné ceny, BEZ uvedení že jde o časově/kusově omezenou akci, jak se mě snažili namluvit
3. Ve chvíli přijetí potvrzení objednávky byla uzavřena platná kupní smlouva, kterou popírají
mech13 (5526)|23.9.2008 14:34
no nevim kde, ale nekde jsem cetl ze objednavku muzou zrusit jak chteji, dokud ji nepotvrdi... jenze vetsinou potvrzeni provadi automat, ktery ti automaticky hned po prijeti posle potvrzujici mail - a pak je objednavka zavazna pro obe strany
Aigor (201)|23.9.2008 14:58
[QUOTE=mech13;163692]no nevim kde, ale nekde jsem cetl ze objednavku muzou zrusit jak chteji, dokud ji nepotvrdi... jenze vetsinou potvrzeni provadi automat, ktery ti automaticky hned po prijeti posle potvrzujici mail - a pak je objednavka zavazna pro obe strany[/QUOTE]

Ano a přesně k tomu došlo ;)
Z pohledu zákona není rozhodující kdo/jak objednávku potvrdí.
Deee-aN (3834)|23.9.2008 16:56
@Aigor: Napiš o tom semhle:https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=875 ("Zkušenosti s e-shopy"). Ať lidi vědí...
Logout (4018)|26.9.2008 17:31
Aigor: Kdybys potřeboval někdy svědka, že tam žádné upozornění akce, do vyprodání zásob atd... nebylo, tak jsem k dispozici :-)
Aigor (201)|26.9.2008 18:00
Zatím se objednávka "vyřizuje", tak jsem zvědavej.

Předpokládám, že to nechávají usnout, takže se jim budu muset v pondělí připomenout. Ještě čekám na vyjádření právníka.
ICE_D (2754)|27.9.2008 00:24
[QUOTE=Aigor;164579]Zatím se objednávka "vyřizuje", tak jsem zvědavej.

Předpokládám, že to nechávají usnout, takže se jim budu muset v pondělí připomenout. Ještě čekám na vyjádření právníka.[/QUOTE]

Tak se pak ozvi pls, ja mam tu objednavku v mailu cerne na bilem, klidne je budu taky otravovat, kdyz to bude mit realnej smysl :D
Aigor (201)|3.11.2008 08:17
Hlasim se s aktualizaci. Byl jsem nejakej cas v nemecku, tak sem jim dal cas. Nicmene firma dela dal mrtveho brouka. Slibeny e-mail s vyjadrenim ani dalsi nabidkou neposlali a ani se neobtezovali zavolat/poslat SMS.

PS: Monitory jsou opet "skladem", samozrejme za radove vyssi ceny.

Cely pripad jsem tedy popsal a postoupil k reseni COI. O nich mi uz prislo vyjadreni, ze bohuzel k zadnemu poruseni zakona nedoslo, jelikoz objednavka je platna a ve stavu vyrizovani. Firma tedy vyuziva mezery v zakone, kdy se tvari ze je vse OK, ale proste objednavku nerealizuje :thumbdown

Jedina zbyvajici moznost je tedy soud :mad: