reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sekani pc

razzo (33)|22.9.2008 14:54
Zdravim, mam problem s pc. Skoro vzdy po nabehnuti systemu (win xp) nebo behem prace na nim se sam od sebe sekne a jedina moznost je tvrdej restart. Taky se dost casto stava ze se sam od sebe restartuje. Jedna se o komp s procesorem AMD 1GHz a 512MB RAM a integrovanou grafikou, na kterym se provozuje akorat word a icq takze neni vubec vytizenej. Nevite nekdo cim by to mohlo byt?
husky14 (4214)|22.9.2008 15:06
Může to být lecos.... jakej tam máš zdroj?

Zkus otestovat ramky, zkontroluj jejich frekvenci, časování a napětí a jestli máš víc modulů, zkus to provozovat jen s jedním. Podívej se taky na desku a zkontroluj, jestli třeba nejsou nafouklý kondíky...
Petr S. (1220)|22.9.2008 15:12
Koukni do našeho FAQu, pokud se jedná ale o čistou instalaci systému, viděl bych problém osobně právě taky na ten zdroj. Další možností jsou vadné paměti...

Určitě ještě zruš ve vlastnostech systému (pravým na Tento počítač, Vlastnosti, karta Upřesnit, tlačítko nastavení v části Spuštění a zotavení systému) zatržítko u položky Automaticky restartovat. Pak nám to po pádu ukáže chybu - BSOD - pokud se jedná o SW záležitost.
pcmaker (354)|22.9.2008 16:47
Pameti
razzo (33)|22.9.2008 18:02
prohledl jsem kondiky na desce a jsou normalni, dale jsem udelal test RAM pomoci programu Memtest a nenasel zadnou chybu pouze 4x PASS, test bezel 3hodiny. Zdroj mam ATX 350W JPS. Mam cerstve sformatovane PC s novym systemem. Tak ted nevim co dal???
Petr S. (1220)|22.9.2008 19:19
Koukni do BIOSu, nebo proměř jednotlivé napájecí větve na zdroji. Jinak ten memtest nech běžet klidně celou noc.
fanynek (2048)|22.9.2008 19:30
:notsure Já osobně bych zkusil vyměnit zdroj.
Nejlepší by bylo, kdyby jsi měl možnost si půjčit nějaký kvalitnější 400W. Pozor!.....opačně to je zavádějící.....Příklad: měl jsem na opravu padající PC, vyndal jsem zdroj že ho zkusím jinde, napíchl na něj jiný podobně žeroucí PC a to šlapalo, jak hodinky dva dny v kuse. Když jsem ten zdroj vrátil do původního PC, tak ani ťuk.:runaway Koupil jsem nový a bylo po starostech.
Petr S. (1220)|22.9.2008 19:43
Přesně tak. Vidím to taky na ten zdroj, jeho výměna by bylo to první co bych osobně zkusil.
razzo (33)|23.9.2008 11:27
tak este sem pres noc zkusil spustit MEMTEST a rano jsem zjistil ze se po 10 min seknul a stal az do rana. Takze to vypada na zdoroj ze?
husky14 (4214)|23.9.2008 11:39
Už sem ti to psal jednou.... jestli máš víc modulů, zkus to jen s jedním, pak třeba s druhým a jestli máš jen jeden, zkus ho třeba v jiným slotu. Taky zkontroluj v BIOSu frekvenci, časování a napětí ramek.
Petr S. (1220)|23.9.2008 11:48
Jednou jsem s tím už taky u jednoho počítače zápasil. Memtest vždycky chvíli běžel a pak se seknul. A pokud mě paměť nešálí, bylo to zdrojem... Ale jak píše husky, to bych zkusil nejdříve, pokud jsi to ještě neudělal...
razzo (33)|1.10.2008 15:39
dnes jsem chtel koupit novej zdroj, ale vcera jsem este vyzkousel zapnout pc, ale nacetl se jenom bios a potom vyskocilo na obrazovku HDD disabled a zacal nacitat s CD. Nemuze byt nahodou problem v desce? Nechci totiz koupit novy zdroj a pak zjistit ze to bylo deskou.
hl.hl (1387)|1.10.2008 15:47
Muze to byt i procesorem klidne. Osobne bych ale otestoval pamet pres GoldMemory a ne pres Memtest. Mam nekolikerou skusenost (a jini lide taky), ze GoldMemory je mnohem lepsi. Nekolikrat jsem testoval pameti pres Memtest a nic se nenaslo, GoldMemory pak nasel ze pameti jsou vadne. Po jejich vymene pak behal pocitac tak jak mel.
razzo (33)|1.10.2008 16:05
pameti vadne nebudou, ty sem vymenil a dela to furt to same
Morus (5)|2.10.2008 15:44
spíš než zdrojem je to deskou. Ještě vyzkoušej vyndat a znovu osadit procesor včetně chladiče, pak spusť memtest a za chodu zkoušej hýbat kabelama uvnitř PC, konektorama, paměťma. Zkus ten memtest i s odpojeným HDD. Na 80% to bude deska.
Challenger_ii (192)|2.10.2008 16:44
Když to tak čtu, je to na mašli, ale nezoufej. Zdroje je stejně záhodno vyměnit alespoň po dvou třech letech - ty obyčejné určitě. Že se ti to seká i po výměně zdroje je docela dost možné a podle toho jak to popisuješ, je problém v kabelech k diskům nebo optikám. Nevím, ale podle CPU bych řekl, že deska ještě neumí SATA rozhraní a tudíž je to jen na ATA kabelech. Vyměň nejlépe všechny i s FDD a pak testuj třeba i paměti, ale podle projevů je to na HW. Když se mrkneš do logů - Tento Počítač - pravé tl. myši - spravovat (tady to jsi už dělal) - Prohlížeč událostí - Systém = mrkni se na výpis, jestli tam nebude něco se žlutým vykřičníkem "Disk - ......." To by bylo o něčem jiném, ale dobré vědět. S tím zdrojem s kluky souhlasím, po tolika letech provozu a jejich zkušenostmi, ví o čem tady mluvím. Jinak se ti může ještě poroučet hadr, to víš, křemíkové nebe stejně nic nemine.