reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Genius SW-HF 5.1 5005

Janeks (221)|22.9.2008 20:37
dnes jsem koupil tohle repro a kdyz jsem vsechno pozapojoval a chtel si konecne pustit nějakej film tak mě zarazilo že zadní reproduktory nehrajou..... vše je zapojeno tak jak má a nic se z nich neozývá..... 3x jsem to kontroloval..... nevíte co s tím?
Salamander (6177)|22.9.2008 20:41
no, zkus si pohrat s nastavenim zvukove karty (rada na prd, ja vim)
podivej se, jestli mas vsude zaskrtly 5.1 a jestli to, co prehravas neni jenom stereo
Logout (4018)|22.9.2008 20:41
Většina zvukovek má v ovladačích možnost vyzkoušet jednotlivý repráky zvlášť, zkoušels to?
Má ten film 5.1 zvuk? Některý filmy maj s českym dabingem pouze 2.0 - a pak zadní pochopitelně nehrajou...
Janeks (221)|22.9.2008 20:44
v ovladacích jsem všechny repráky odzkoušel a krom těch dvou zadních jdou všechny..... film byl sto pro 5.1 a Mp3 z pc jsem nahrál i do Mobilu a z něj do repra a fungovaly všechny
Janeks (221)|23.9.2008 17:35
jo a ještě jedna otázka.. pokud mám dvoukanálovou hudbu jde to nejak udělat tak aby hrály všechny reproduktory a ne jen přední? myslím tím jestli není nějakej prográmek kterej to rozloží do 6ti kanalu....
zdá se mi že se to tu už někde řešilo ale nemužu to najít
Logout (4018)|26.9.2008 17:32
Umí to třeba přehrávač foobar.
trodas (1753)|26.9.2008 21:43
Janeks - [QUOTE]v ovladacích jsem všechny repráky odzkoušel a krom těch dvou zadních jdou všechny[/QUOTE]

Takze je to jasne, nekde (co ovladaci panel zvuku ve Win?) mas nastaveno ze mas stale jine nez 5.1 nastaveni. Nebo nemas zapojen CERNY bananek, tam, kde ma byt. Do urcene (vetsinou uprostred) zdirky. Takhle to vypada na X-Fi:



;)

[QUOTE]pokud mám dvoukanálovou hudbu jde to nejak udělat tak aby hrály všechny reproduktory a ne jen přední? myslím tím jestli není nějakej prográmek kterej to rozloží do 6ti kanalu...[/QUOTE]

Klasicky problem s 2 kanal MP3, co? No me to normalne ve WinAmpu hraje ve vsech, X-Fina to dela automaticky. Tusim ze je to nastaveni CMSS-3DSurround kde si das Stereo Xpand a jedes :)
Je treba najit kde to mas v nastaveni u sve zvukovky.

PS. zkontroluj, jestli bedny mas v nastaveni AC3 aby brali 5.1 vstup :)