reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

chlazení P4 2.8GHz s478

BlackFrog (563)|31.10.2006 16:22
mohli byste mi poradit s chlazenim? chtěl bych do toho dát co nejmíň peněz ale zároveň bych rád celkem ticho a nějaká LEDka by se taky hodila, celkem se mi líbí:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30088

nemáte někdo zkušenosti? nebo poradíte něco jiného?:)
BlackFrog (563)|1.11.2006 17:09
prosííím poradte:)
eraser (0)|5.11.2006 19:33
Podobný model Arctic Cooling Super Silent 4 Pro L som mal na svojej P4 2.4 GHz a na nízkych otáčkach bol nepočuteľný, na stredných sa to dalo rozoznať.

CPU chladič bol nastavený na minimu, čiže 2000 ot./m. Pri plnej záťaži narastú teploty na 36?C pre systém a 55?C pre CPU. Pri vyšších teplotách miestnosti (27?C - 29?C) dosiahli teploty, pri nečinnosti systému, 37?C a 42?C pre CPU.
eraser (0)|5.11.2006 19:36
Arctic Cooling Super Silent 4 Ultra TCL vyzerá, že má väčší priemer vrtuľky (87 x 87 x 33mm), no zaráža ma hlučnosť, ktorú CZC uvádzajú na stránke. Regulovaný je čidlom, takže je otázne, ako ti pobeží, resp. na akých vysokých otáčkach, ak sa bude tvoj procák poriadne potit a s tým suvisí i hlučnosť.

Inak to uchytenie je možno lepšie, lebo u toho môjho som jaksi zlomil jednu nožičku, síce to držalo, no prekvapilo ma to, čakal som kvalitnejší materiál. A to som ten chladič mal dole len 1x.
BlackFrog (563)|5.11.2006 19:58
no vzhledem k tomu ze odpoved prisla az po par dnech sem ho uz objednal a zitra ho du vyzvednout, tak az mi pride i ten procesor napisu jak sem s nim spokojeny:)
BlackFrog (563)|6.11.2006 19:22
takze procesor uz bezi i s tim chladicem, teploty sou bez zateze asi 50-55 stupnu a v zatezi 65-70. neni to moc? chladic bezi na 1400-1600 otacek.
eraser (0)|11.11.2006 18:51
Hmmm, keď to porovnám, tak sa mi to skutočne zdá dosť vysoká hodnota, no teraz som si všimol z tvôjho popisku, že máš jadro Prescott, ktorý je veľmi známy vytápač.

Neviem, čo máš presne za model, resp. revíziu, no ty už sa blížiš k maximálnej doporúčanej teplote pri záťaži. Ak máš 2.8 A alebo E, tak si dosiahol maximum, takže pokiaľ sa ti PC nevypne, procesor sa chráni prázdnymi cyklami, takže strácaš výkon.
Pitrs82 (5)|5.2.2007 19:39
Ten vetracek neni moc dobrej. Je sice levnej a sviti, ale kdyz mu stahnes otacky, tak ty teploty, ktery s nim mas jsou uz temer na hrane. Ja jsem kdysi mel jeho nesvitici verzi (AC Super Silent 4 Ultra) a na plny otacky mi muj P4 3.0 Ghz Prescott topil v zatezi kolem 60 stupnu. Kdyz sem snizil otacky, tak to bylo taky tech 65-70 stupnu a procesor zacinal vkladat prazdne cykly (throttlovat), jak pise eraser. Byt tebou tak ho dam taky pryc, trochu penez pridam a koupim aspon neco, jako treba tohle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29996 Kdyz tomu nesnizis otacky uplne na minimum, ale dejme tomu na 1600, uvidis ze se ti snizi teplota a i hluk.
BlackFrog (563)|5.2.2007 20:00
jujda tohle už je staré téma...takže ho jen trochu doplním.. po tom co jsem vyměnil přiloženou teplovodivou pastu za jinou dokoupenou, teploty nepřesahují 60°C v zátěži na nějakých 1500RPM, takže celkem spokojenost. samozřejmě by to mohlo být lepší:) na dražší chladič bohužel nejsou chechtáky (vim, nestojí to tolik ale prostě šetřim):)