Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Rušení v obraze z notebooku

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Dobrý den, když připojim k notebooku (VBI - Compal fl90) LCD monitor přez D-sub, oběvují se v tmavších částech obrazu pruhy. Pokud Notebook vypojím z napájení, problém zmizí. Mohl by mi prosím někdo poradit jestli je možné toto rušení nějak odstranit?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Encore1106
    Registrace
    Feb 2007

Tohle se tady i na TVFreak fóru už řešilo několikrát a myslim, že pořádně nevyřešilo. Mě to dělá u LCD televize taky, myslim, že NtB a telka je připojená do stejného el. okruhu.
    Zase jsem si vzpoměl na slova "galvanický oddělovač", nevim, jestli se mi vybavuje blbost, nebo jestli jsem to někde opravdu četl..

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Někdy pomůže lepší/jiný (lépe stíněný?) kabel. Jestli máš doma ještě nějaký, tak zkus.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Kabelů jsem zkoušel doma u LCD televize několik bez úspěchu a LCD monitorů jsem na prodejně vyzkoušel také několik opět bez úspchu. Něco o galvanickém oddělení jsem už také slyšel, ale noc sem tomu nevěřil. Fázoví a nulový vodič by měl být oddělený ve zdroji transformátorem, a ochranný vyzkouším doma o víkendu odpojit a uvidí se...

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Tak jsem zkoušel odpojit ochranný vodič u notebooku a je po pruzích v obraze. Takže diky Encore1106 za radu s galvanickým oddělením. Asi tam vznikají zemní smyčky a nějakým způsobem ruší přenos obrazu.

Podobná témata

1. rušení repra mobilem
    Od Draken v sekci Audio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 19-09-2013, 13:27
  2. Rušení u vedení UTP cat. 5e
    Od koren3 v sekci Sítě
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 02-12-2009, 17:42
  3. Sítě: rušení wifi signálu
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna