reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rušení v obraze z notebooku

Martas._ (17)|23.9.2008 15:07
Dobrý den, když připojim k notebooku (VBI - Compal fl90) LCD monitor přez D-sub, oběvují se v tmavších částech obrazu pruhy. Pokud Notebook vypojím z napájení, problém zmizí. Mohl by mi prosím někdo poradit jestli je možné toto rušení nějak odstranit?
Encore1106 (424)|23.9.2008 19:32
Tohle se tady i na TVFreak fóru už řešilo několikrát a myslim, že pořádně nevyřešilo. Mě to dělá u LCD televize taky, myslim, že NtB a telka je připojená do stejného el. okruhu.
Zase jsem si vzpoměl na slova "galvanický oddělovač", nevim, jestli se mi vybavuje blbost, nebo jestli jsem to někde opravdu četl.. :D :D :D
speedsnail (4876)|23.9.2008 21:21
Někdy pomůže lepší/jiný (lépe stíněný?) kabel. Jestli máš doma ještě nějaký, tak zkus.
Martas._ (17)|23.9.2008 21:57
Kabelů jsem zkoušel doma u LCD televize několik bez úspěchu a LCD monitorů jsem na prodejně vyzkoušel také několik opět bez úspchu. Něco o galvanickém oddělení jsem už také slyšel, ale noc sem tomu nevěřil. Fázoví a nulový vodič by měl být oddělený ve zdroji transformátorem, a ochranný vyzkouším doma o víkendu odpojit a uvidí se...
Martas._ (17)|28.9.2008 14:41
Tak jsem zkoušel odpojit ochranný vodič u notebooku a je po pruzích v obraze. Takže diky Encore1106 za radu s galvanickým oddělením. Asi tam vznikají zemní smyčky a nějakým způsobem ruší přenos obrazu.