Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 24 z 24

Téma: 19" LCD panel pro úpravu fotografií

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Po hlubším prozkoumání se kloním k Fujitsu-Siemens P19-2 a k Samsung 193P+. Oba jsou kvalitní a Samsung o něco levnější. Co vy na to?

Jaký je rozdíl mezi Fujitsu-Siemens scenicview P19-2 a Fujitsu-Siemens P19-2?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od cornelius
    Po hlubším prozkoumání se kloním k Fujitsu-Siemens P19-2 a k Samsung 193P+. Oba jsou kvalitní a Samsung o něco levnější. Co vy na to?

Jaký je rozdíl mezi Fujitsu-Siemens scenicview P19-2 a Fujitsu-Siemens P19-2?
    Dobrý den,
    rozdíl tam není žádný, existuje pouze jeden typ P19-2
    Pozor u panelu Samsung 193P+ na pouze 6-bit barvy s ditheringem bez FRC viz. letošní megatest LCD. ( http://www.svethardware.cz/recenze-m...ung-193p/14555 )

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač
    Dobrý den,
    rozdíl tam není žádný, existuje pouze jeden typ P19-2
    Pozor u panelu Samsung 193P+ na pouze 6-bit barvy s ditheringem bez FRC viz. letošní megatest LCD. ( http://www.svethardware.cz/recenze-m...ung-193p/14555 )

Po přečtení všech možných megatestů a recenzí jsem se rozhodl trochu si přišetřit a pořídit Fujitsu-Siemens P19-2. Je téměř tak kvalitní jako Eizo S1910 (krom toho, že Eizo má 10-bitové barvy a Fcs 8-bit) a 11 000kč je na mě tak akorát. Myslím, že neudělám chybu s koupí tohoto panelu

Už zbývá jen něco došetřit .....

Pokud budete mít někdo ještě nějaké postřehy, rád je uvítám. Díky

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dnes jiz P19-2 nekoupis a kdyz, tak v nejakem vyprodeji. Byl nahrazen modelem P19-2P. Taky jsem chtel ten puvodni, ale nezbylo, nez vzit novejsi revizi. Zda se mi, ze je pouzit jiny obrazovy cip a je krapet jinak provedeno podsviceni, je brilantni, ale pri pohledu zboku obraz tipicky nezesvetla, ale zabarvi se krapet do svetlounke sedo-zelene barvy, ale tot jen muj nazor. Zatim jsem na novy model nenasel zadne testy.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od djWilly
    Dnes jiz P19-2 nekoupis a kdyz, tak v nejakem vyprodeji. Byl nahrazen modelem P19-2P. Taky jsem chtel ten puvodni, ale nezbylo, nez vzit novejsi revizi. Zda se mi, ze je pouzit jiny obrazovy cip a je krapet jinak provedeno podsviceni, je brilantni, ale pri pohledu zboku obraz tipicky nezesvetla, ale zabarvi se krapet do svetlounke sedo-zelene barvy, ale tot jen muj nazor. Zatim jsem na novy model nenasel zadne testy.

Aha. A já si pořád lámal hlavu jaký je mezi nimi rozdíl, když oba byli otoční o 90°. A co na něm děláš? Asi je zbytečný se ptát na barvy - nejspíš budou dobré co?
    Je možné ho sehnat ve verzi black? ta černá mědostává

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od cornelius
    Aha. ....
    Nyni bych rekl, ze jsou skoro stejne, myslim P19-2 a P19-2P. Po par dnech pouzivani jsem spokojen.

Barvy jsou spickove, uhly take. Skoda jen te odezvy, ale s tim se neda nic delat, univerzalni panel zatim snad ani neexistuje.

Hraji na nem hry - WoW, BF2, NFS Carbon atd...
    Pracuji na nem - weby, foto, grafika...

V cerne jsem jej nevidel, ale podle vsech doporuceni je lepsi bila varianta, kvuli ocim. Kdyz clovek kouka do bileho Wordu a okolo je cerny ramecek, dost to trapy oci.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od djWilly
    Nyni bych rekl, ze jsou skoro stejne, myslim P19-2 a P19-2P. Po par dnech pouzivani jsem spokojen.

Barvy jsou spickove, uhly take. Skoda jen te odezvy, ale s tim se neda nic delat, univerzalni panel zatim snad ani neexistuje.

Hraji na nem hry - WoW, BF2, NFS Carbon atd...
    Pracuji na nem - weby, foto, grafika...

V cerne jsem jej nevidel, ale podle vsech doporuceni je lepsi bila varianta, kvuli ocim. Kdyz clovek kouka do bileho Wordu a okolo je cerny ramecek, dost to trapy oci.

No na cybexu mě řekli, že se ani černá varianta k nám nedováží. Už jsem si ho okoukl, ale stejně ještě nejsem rozhodnut, přeci jenom je to 11 k a na studenta docela dost.

Díky za postřehy

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač
    Pozor na tento kontrast. Je to totiž dynamický kontrast a to je naprosto něco jiného než klasický kontrast. Obvykle je dynamický kontrast 2000:1 odpovídá kontrastu 700:1.

Zkuste například HP L1955, je za dobrou cenu a ma pěkné barevné podání.
    Proč nedoporucite např.LG 1970 HR-BF když ve vasem testu vyšel jako nejlepši

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od huky
    Proč nedoporucite např.LG 1970 HR-BF když ve vasem testu vyšel jako nejlepši
    Důvod je jednoduchý, bavíme se tu o LCD panelu pro úpravu fotografií a ne o LCD pro hry. Pokud by bylo yaměření primárně na hry, tak LG 1970HR s klidem doporučim...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. LCD: Jaký monitor pro úpravu fotografií
    Od ivan_g v sekci Monitory
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 24-01-2012, 09:52
  2. Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 15-07-2009, 15:27
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 03-09-2008, 16:22
  4. Reakcí: 17