reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Akú najlepšiu pastu použiť???

Veyron (88)|24.9.2008 19:32
Dobrý deň,
Skladám si nové PC, teda je už i objednané po súčiastkach a z rôznych obchodov, no teplovodivá pasta, ktorú som chcel použiť, konkrétne Thermaltake TG2, je bohužiaľ na našom úbohom slovensku momentálne nedostupná a preto by som uvítal od Vás nejaký typ ako najlepšiu alternatívu za túto pastu(i keď rovnako dobrá asi na trhu nie je). Ak viete o nejakom veľkom porovnávacom teste teplovodivých pást, tak mi pls napíšte link.
Btw tá pasta by bolo najlepšie, keby bola spomedzi týchto: http://tntrade.sk/Default.asp?cls=spresenttrees&strid=57&setstiordercook=sipprice0_desc
Deee-aN (3834)|24.9.2008 20:12
Spousta lidí nedá dopustit na MX-2 (samozřejmě v menším balení, ne těch 30g). Já jsem spokojený s Arctic Silver AS5, ta od Noctuy taky není špatná. Collaboratory Liquid je možná nejlepší, ale nesmí přijít do styku s hliníkem a prý po vypálení nemáš skoro šanci urvat chladič od procesoru...:notsure
fanynek (2048)|24.9.2008 20:43
Ta MX-2 je po LiquidPro asi fakt z těch dostupných nej a bez váhání bych ti ji doporučil. Teď jsem tak lovil na netu a zbytečně bych to víc nehrotil. Sám ji používám a max spokojenost. Jestli chceš ale extrém, kup si klidně COOLLABORATORY Liguid Pro, ale jak psal deeean......
0.gif 1.jpg
Veyron (88)|24.9.2008 20:52
hmm, no tak neviem...rozmýšľam či sa vykašlať na jeden stupeň hore-dole a zobrať MX-2, a i keď chcem to najlepšie, tak určite budem dávať ešte chladič dolu a nerád by som to musel robiť nejakou flexkou, či niečím podobným :) ...a ten hliník by nemal hroziť, keďže ide o vodný blok od Thermaltake, no ale i tak...asi teda vezmem tú MX-2...tiež som počul, že je fajn, no tá cena je až nebezpečne nízka, no ale budiš.
fanynek (2048)|24.9.2008 21:14
S tou dostupností Thermaltake TG2 je to vážně mizerný. Ale fakt bych to viděl u těch past na špici na plus-mínus jeden stupeň a to by mně fakt mohli víš co, abych se kvůli tomu házel. (můj pohled). Zvlášť, když budeš mít vodníka. Jestli chceš ale to nej, nej, tak jdi klidně do tý COOLLABORATORY Liguid Pro a pak nám můžeš napsat, jak to šlo dolů.:D Myslím teploty a pak blok.:p Já osobně bych to neriskoval (po tom, co jsem kdesi četl hrozný věci, jak psal deeean). MX-2 je jistota, kterou nic nepokazíš.
Jirka_T (84)|24.9.2008 21:17
Na výkonové tranzistory pro zesilovače používám léta silikonovou vazelínu, která se prodává v prodejnách pro rybáře na potírání vlasců. Samozřejmě jde i po sebevětším propečení odstranit. Srovnání tepelné vodivosti s uváděnými pastami nemám k dispozici, ale myslím že u PC platí to samé co NF zesilovačů: co nejmenší vrstva je nejlepší...
Deee-aN (3834)|24.9.2008 21:18
Jeden, dva stupně plus mínus nic neřeší (pokud tedy nejseš extrémní overclocker). Viděl jsem řadu contestů a pořadí se dost přelévalo. V podstatě všechny nejběžnější chladí dobře a rozdíly jsou hlavně v komfortu práce s nimi. Ale zase se s tím člověk nepatlá denně.
Jen počítej, že většina past potřebuje cca 100-150 hodin na vypálení. Pak teploty ještě o něco málo slezou.
Samozřejmě, že dobře fungujou už od aplikace.
Deee-aN (3834)|24.9.2008 21:23
[QUOTE=Jirka_T;164080]Na výkonové tranzistory pro zesilovače používám léta silikonovou vazelínu, která se prodává v prodejnách pro rybáře na potírání vlasců. Samozřejmě jde i po sebevětším propečení odstranit. Srovnání tepelné vodivosti s uváděnými pastami nemám k dispozici, ale myslím že u PC platí to samé co NF zesilovačů: co nejmenší vrstva je nejlepší...[/QUOTE]

Jen pro inspiraci: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17895
Veyron (88)|24.9.2008 21:34
Už som sa teda rozhodol - beriem tú MX-2. Tie riziká a problémy s Liguid mi nestoja za ten jeden stupeň hore dole. Len ma ešte napadla jedna vec - to mám na ten procák vykydnúť celé 4 gramy?
Salamander (6177)|24.9.2008 21:40
[QUOTE=Veyron;164089] Len ma ešte napadla jedna vec - to mám na ten procák vykydnúť celé 4 gramy?[/QUOTE]
Proboha, jen to ne :D
s tema 4 gramama vystacis aspon na 8x :)
cim min, tim taky lip ... (viz ten thread o roztirani pasty)
Deee-aN (3834)|24.9.2008 21:43
[QUOTE=Veyron;164089]Už som sa teda rozhodol - beriem tú MX-2. Tie riziká a problémy s Liguid mi nestoja za ten jeden stupeň hore dole. Len ma ešte napadla jedna vec - to mám na ten procák vykydnúť celé 4 gramy?[/QUOTE]
Myslím, že leccos bude v návodu k chladiči. Potom se podívej na ten link, co jsem sem dal.
Většinou stačí kapka o průměru cca 5mm doprostřed IHS.
Janyk1 (997)|24.9.2008 21:43
musíš odhaadnout aby tam byla veeeelmi tenká vrstva po celé ploše, ta pasta má vyplnit nerovnosti na HS CPU a základně chladiče místo vzduchu ne to všechno izolovat...
Veyron (88)|24.9.2008 22:19
no tak to som zvedavý ako sa mi to podarí :D procáka Phenom 9950 BE by bola škoda (a to nehovoriac o doske od Asusu 790FX+SB750) :) ktorý sa mi btw tiež nedarí zohnať(skoro nikde nemajú BE verziu a keď aj tak vypredanú)
Primergy (24)|11.12.2008 23:49
Jednoznačne MX-2, nemam s ni sebemensi problem..
kevin00 (10238)|12.12.2008 20:34
Musím se přidat, také používám MX-2
M@®fy (8)|19.12.2008 14:41
Takže prikloním sa k MX-2, podobnej kvality je aj NT-H1(NT-H1 sa mi dosť zle nanášala :o)
Richmond (8084)|19.12.2008 20:51
MX-2 neni spatna, ale ze bych si ji musel kupovat to zrovna ne - radsi si priplatim 20,- a beru Arctic Silver 5 (s gumovou cepickou) ikdyz AS3 se mi dodnes zda o neco lepsi ale bohuzel se uz nevyrabi. Co se Noctuy tyce tak bych rek ze je na tom o neco hur nez MX-2 (viz. thread co se tu nekde vali). Liquid Metal leda tak na hlinikovej chladic a nevylapovanej cpu. Docela slusnej je i "lak na nehty" od Zalmana - vlastnosti neco mezi AS a MX-2 s tim ze ma luxusni nanaseni ;-)
xstreetfighter (453)|19.12.2008 22:55
pomer cena/výkon určitě MX2...