reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký program na tvorbu videa?

jim.133 (25)|24.9.2008 22:20
Chtěl bych se zeptat jaký program je v současné době nejlepší pro tvorbu domácího videa.Přemýšlel sem o Pinnacle Studio 12 nebo máte nějaký jiný tip?...
Salamander (6177)|24.9.2008 23:10
Dobre je jeste Sony Vegas (tusim aktualne 8)
robky (3195)|25.9.2008 07:46
Ja používam Cyberlink Power Director 7 Ultra a zatiaľ som nenašiel dôvod skúšať niečo iné.
kolinek.m (1)|19.7.2009 15:52
Mám kameru Sony HD,(nahrává v systému AVCHD)nahrává do souboru MTS.Abych mohl vypálit video na Blu-ray disk a přehrát ho na přehrávači Blu-ray Pioneer,musím to převést na počítači do souboru AVI (což je zdlouhavé).Zatím neexistují žádné vypalovací přístroje.Nemá někdo zkušenosti s tímto problémem?Uvažuji o programu Nero 8.Nebo je nějaký jiný způsob?
Děkuji Miloš
EditorPO (2819)|19.7.2009 16:09
Ku kamere si nedostal nejaky soft? Sony dava Vegas.
Vilem_Cekajle (6)|19.8.2009 13:31
Ahoj, já používám pinacle studio ve verzi tuším 12. Mám taky kameru, která produkuje full HD soubory, ten soft od Sony se mi moc nelíbí, přijde mi nedotaženej, takže to v tom Pinaclu sestříhám a pak vyexportuju do takový podoby, která mi nejvíc vyhovuje. Bohužel nevím o tom, že by nějaký soft uměl přímo ty soubory z kamery nacpat na blue ray nebo DVD bez nějaké konverze.
hrujanika (1)|13.9.2009 13:18
[quote=Vilem_Cekajle;283487]Ahoj, já používám pinacle studio ve verzi tuším 12. Mám taky kameru, která produkuje full HD soubory, ten soft od Sony se mi moc nelíbí, přijde mi nedotaženej, takže to v tom Pinaclu sestříhám a pak vyexportuju do takový podoby, která mi nejvíc vyhovuje. Bohužel nevím o tom, že by nějaký soft uměl přímo ty soubory z kamery nacpat na blue ray nebo DVD bez nějaké konverze.[/quote]

Mám také pinacle studio 12 a nyní novou videokameru Canon HG20. Můžete mi poradit jak mohu načíst soubory z kamery do PC k editaci pomocí tohoto programu?
Camera se připojuje k PC pomocí USB, kdežto pinacle chce načtení pomocí iLink.
Předem děkuji za odpověd.
Sunshine (103)|12.10.2009 11:59
Já používám Sony Vegas 7.0, je to asi nejlepší vydání od této společnosti. S kombinací Adobe After Effect CS3 a Adobe PS CS4 to je asi nejkvalitnější co může být. Ze začátku to chce hodně trpělivostí, ale výsledek se dostaví. Jestli se to rozhodnejš používate nebude problém, abych ti doporučil Pluginy, tutorialy.
MartasKP (39)|26.11.2009 18:59
Pokud jsi zacinajici strihac,tak royhodne PS,pokud chces prejit na neco noveho muyu doporucit EDIUS,pekna vecicka a nemusis si zvykat na nove uzivatelske rozhrani jako ma PREMIERE a nebo VEGAS.Osobne jsem nezkousel VEGAS narozdil od PREMIERE od Adobe.Je to proste klasicky produkt od Adobe a nejak mi ten jejich design,zpracovani a prace s jejich produktama nejde k pleti.Ykousel jsem i PHOTOSHOP a NE.
Suprak (408)|26.11.2009 20:16
Já používám Sony Vegas 8.0 Pro. Už jsem si na něj zvykl, takže neměnil bych.
JK57 (1)|31.7.2011 19:10
Mám dotaz,nějak se v tom všem přestávám orientovat,už jsem přece jen starší začátečník kameraman.Mám Panasonic HDC TM60 a zatím to dělám tak,že si nahraná videa upravím v dodaném programu ke kameře a zpětně nahraju na SDHC kartu a přehrávám přes kameru.To je asi ve formátu AVCHD.A teď přemýšlím jak to nahrát v této kvalitě a formátu na DVD nebo BD disk.Program mi to nahraje v AVCHD,zatím jsem to nahrál na DVD.Na přehrání musím mít asi blurey přehrávač,který umí AVCHD.Půjde mi tam přehrát to DVD,nebo musím použít diskBlurey?
Potřeboval bych tento názor opravit ,případně navrhnout jiný postup.
Díky moc.
arkij (90)|31.7.2011 19:39
[quote=JK57;464718]Mám dotaz,nějak se v tom všem přestávám orientovat,už jsem přece jen starší začátečník kameraman.Mám Panasonic HDC TM60 a zatím to dělám tak,že si nahraná videa upravím v dodaném programu ke kameře a zpětně nahraju na SDHC kartu a přehrávám přes kameru.To je asi ve formátu AVCHD.A teď přemýšlím jak to nahrát v této kvalitě a formátu na DVD nebo BD disk.Program mi to nahraje v AVCHD,zatím jsem to nahrál na DVD.Na přehrání musím mít asi blurey přehrávač,který umí AVCHD.Půjde mi tam přehrát to DVD,nebo musím použít diskBlurey?
Potřeboval bych tento názor opravit ,případně navrhnout jiný postup.
Díky moc.[/quote]

Možná se s dotazy přesuň na fórum TV Freak, které je na tuto problematiku více specializované.

Nicméně, pokud přehrávač ještě nemáš, zvaž, zda by nebylo lépe pořídit nějaký HDD player. Většina z nich umí přehrávat HD video i přímo ze souboru AVCHD. Na HDD toho při dnešních kapacitách uložíš spoustu včetně filmů a fotek a přehrávání je jednoduché. Navíc to podle typu může být univerzální přístroj, kterej Ti, pokud je s TV tunerem nahradí i video (nahrávání), některé lze integrovat do domácí sítě a zpřístupnit tak data na něm uložená pro všechna PC, některá mají přístup na internet a umožní sledovat například TV archivy apod.

Pokud nejsi filmový fanda co nakupuje spousty Blu Ray disků, tak se snad přehrávač ani nevyplatí. V této kvalitě a formátu to na DVD uložíš jen jako data a vzhledem ke kapacitě krátké úseky, DVD přehrávač to nepřehraje.


Jiná jednoduchá cesta může být, pokud potřebuješ přehrávat jen ta videa z kamery, použít externí HDD připojený přímo do TV přes USB. Mi například tohle funguje v kombinaci SONY TV a videa z HDD a foťáku SONY. Prostě to sestříhané uložím na externí HDD, připojím do TV, totéž mohu udělat když to připojím u rodičů a přehraji. Bere to formát jak HDV tak AVCHD.

Ukládání a přehrávání HD videa je problematika poměrně široká a na TV Freak se určitě v diskuzi dočteš více.