reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: zdroj fortron bluestorm II

Neregistrovaný (0)|24.9.2008 23:23
Jméno tazatele: pekar

Znění dotazu:
Ahojte,
nedavno mi tu ICEBOSS poradil koupi zdroje Fortron FSP400-60GLN 400W ATX . Protoze jsem zjistil ze mam problem budto ve zdroji nebo v desce, rozhodl jsem se ze prece jen zkusim koupit ten zdroj a uvidim jestli se problem vyresi.

No a jak prave koukam na jeden internet. obchod a vidim ze nabízí právě "Fortron ZDROJ FSP400-60GLN 400W ATX", ale i verzi
"Fortron ZDROJ FSP400-60GLN (BLUESTORM II) 400W ATX"

Rad bych vedel jestli mi to nekdo vysvetli, jaky je mezi nimi rozdil ? ma cenu si priplatit za Bluestorm verzi nebo je to jen obchodni tah ze zdroj je stejny jen nabarveny na modro ? :-)
Ne, vážně,
ve zdrojich se proste vubec nevyznam co je dobre a co ne, takze se muzu ridit jen cenou, ze je drazsi tak ze asi bude lepsi. Tak me zajima jestli staci normalni verze a Bluestorm verze je jen zbytecny luxus s extra funkcemi, ktere nejsou normalne potreba ?

Velice dekuji za odpoved.

to Iceboss : jestli si pamatujes na muj drivejsi dotaz, tak koupe SATA disku nepomohla a divne hrabe i tento novy disk. Dnes se mi dokonce stalo ze PC ani nereagoval na stisk spousteciho tlacitka a odmital se spustit, jako by byl vytazeny z elektriky (asi po hodine si nakonec dal rict). Kondiky na desce jsou v poradku, takze chybu tipuji ve zdroji.
Ale mozna to nakonec dopadne tak ze aniz bych chtel, tak temito vymenami budu mit stejne koupene PC nove :-)

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Salamander (6177)|24.9.2008 23:32
No, rozdil v nich mozna je, ale pak uz se mnohem vice nez Bluestorm vyplati koupit Enermax PRO82+ 385W
nebo Corsair VX450 , to uz je potom jina, kdyz Fortron, tak ten GLN, Bluestorm se proste nevyplati :)
speedsnail (4876)|24.9.2008 23:57
Podle toho co jsem četl já, tak je rozdíl pouze v barvě. Čili pokud GLN, tak normální.

//jinak souhlas s tim enermaxem 385W, rozhodně bude schopen podat lepší výkon než 400W GLN a celkově je kvalitou mnohem výše.
pekar (0)|26.9.2008 07:13
diky za rady, poridim si tedy klasicky Fortron GLN. Ten Enermax uz se mi zda prilis drahy :-)
mech13 (5526)|26.9.2008 07:16
jeste kvalitni alternativa je Seasonic OEM, stejny (vynikajici) navrh jako corsairy a plnotucny seasonicy jen se docela setrilo na kvalite soucastek... ale i tak asi lepsi nez fortron

ale s fortronem GLN vedle neslapnes, je to to nejzakladnejsi pouzitelny co se da sehnat... cokoli horsiho uz je dost o usta