reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefungují prohlížeče; skype, icq fungují

ekidna (7)|25.9.2008 20:58
zdravím, potřeboval bych poradit,
na notebooku mi přestaly fungovat prohlížeče (opera, firefox, explorer), nemohou najít stránku, jakobych připojen nebyl, přestože jsem připojen k síti (přes wifi - připojení hlásí vynikající). navíc mi ale funguje skype i icq. zkoušel jsem vypnout antivir (norton), i firewall, ale nic to nemění.
předem moc díky za rady
mech13 (5526)|26.9.2008 06:23
mas spravne nastavene DNS servery?

zkus start-> spustit -> "cmd" ->

ping 77.75.76.3
ping http://www.seznam.cz


oboje by melo pingnout na seznam, jestli prvni projde a druhy ne tak je to DNSkem
kevin00 (10238)|27.9.2008 09:28
Neinstaloval jsi nový firewall ?
Pec@ (46)|29.9.2008 22:28
JJ tohle bude urcite DNS servery viz. mech13 ....uz jsem to jednou resil u sebe
pkovak (93)|29.9.2008 22:45
DNS je na prvním místě, určitě.
Podobný problém řešil včera bratr, řešením bylo povolit proxy, taky se jednalo o wifi. Jedno nebo druhé to bude.
kevin00 (10238)|29.9.2008 23:13
Napiš jaký máš firewall nebo jestli používáš jen Windowsácký. Měl by jsi u klientů povolit komunikaci ven. Komunikaci dovnitř zakaž
mech13 (5526)|30.9.2008 06:35
dotaz uz je docela stary, imho je uz davno vyreseny tak je zbytecne sem psat cokoli dalsiho pokud se autor neozve
ekidna (7)|1.10.2008 07:12
díky moc všem za rady, nicméně jsem na moc zatím nepřišel.

zkusil jsem zadat ping ip seznamu, to prošlo, ale při zadání adresy mi to napsalo:
hostitele http://www.seznam.cz se pomocí příkazu ping nepodařilo najít.

jinak nový firewall jsem neinstaloval. používám norton.
kdybyste mi kdyžtak i poradili, jak ty dns servery či proxy nastavit, budu vděčný.
ještě jednou díky

(omlouvám se, ale ten problém mám na notebooku, a v místě počítače, ze kterého sem píšu, na notebook žádnou síť přes wifi nechytím. takže pokud neseženu nějakou rychlou nápovědu přes skype či icq přímo na notebooku, tak mi bude vždy minimálně den trvat, než vaše rady vyzkouším. někdy déle)
mstejska (2912)|1.10.2008 08:24
no jeste je mozne ze ta dns co pouzivas (Asi pouzivas DHCP, to nakonfiguruje nastaveni site automaticky) , je spatna. Pres co se pripojujes? muzes to popsat, nebo nakreslit? Myslim schema site, pouzivas wifi, adsl, kabel, router atd?
ekidna (7)|1.10.2008 09:46
používám wifi. chytnu buď bratrovu síť, myslím O2, popřípadě někdy ještě nějakou neznámou. jinak o nich ale nic nevím. používal jsem je zhruba tři čtvrtě roku bez problémů.
ještě mne napadlo, že jsem možná těsně před těmito potížemi instaloval nový internet explorer ze stahuj.cz, pokud to může souviset. už jsem ho ale odstranil
mstejska (2912)|1.10.2008 10:14
Takze v notebooku mas wifi. Tou se pripojujes na asdl wifi router, ktery mas pobliz a ten je pripojen na O2 adsl?
mech13 (5526)|1.10.2008 10:44
mista v siti -> vlastnosti -> pripojeni ktery pouzivas (wifi nebo LAN) -> vlastnsoti -> protokol TCP/IP -> vlastnosti

mas tam napsanou hromadu cisel nebo zaskrtnuto automaticky? u obou moznosti?

do kolonky DNS zkus opsat adresu ADSL modemu (bud to nekdo kdo se o sit stara bude vedet, nebo to opis z pocitace na kterem to funguje)
ekidna (7)|1.10.2008 12:21
mstejska:
na bratrovu síť jsem se připojoval dříve, nyní tam mám jen tu neznámou. u obou mi to házelo ale stejný problém, tedy vynikající připojení, nefunkční prohlížeče, skype a icq v pohodě.
skoro tomu nerozumím, ale řekl bych, že když to dělá totéž u dvou různých připojení (které dříve fungovaly dlouhodobě bez problémů), tak nebude problém ani v jednom z nich, ale někde v nastavení notebooku.

mech13: u obou mám zaškrtnuto automaticky. a jiný pc tam není, takže nemám odkud opisovat
mstejska (2912)|1.10.2008 12:26
na brachovym pc napis v command line ipconfig /all. A to same u sebe. Vysledky sem hod.
ekidna (7)|3.10.2008 15:55
takže malá změna, včera jsem notebook přenesl, a chytil síť, na kterou mi prohlížeče běžely. dnes ale na původním místě hned tři sítě, na které mi zase běžel jen skype a icq. u všech mi to hlásilo opět vynikající připojení. takže ale je možné, že je to celé jen sítěmi. i když jednu z těch, které mi teď neběží, jsem bez potíží užíval tři čtvrtě roku

žádný jiný pc tu už není. ale vyfotil jsem ipconfig, když mi včera prohlížeče šly (levý), a pak když dnes nešly (pravý), ale nejspíše to na nic nebude. je to v příloze
1.JPG 2.JPG
mstejska (2912)|3.10.2008 15:59
NO pokud se podivas na horni obrazek, tak jsi pripojeny k jedne siti a druhy den ke druhe. Zjisti ktera sit je brartova a tu nech povolenou, ostatni zakaz. Asi se pripojujes k nekomu do nezabezpecene site a on ji ma bez pripojeni k internetu. Dulezity je server dhcp. Z toho se taha konfigurace tve sitovky
ekidna (7)|3.10.2008 17:28
nene, to jsme si trochu neporozuměli. brácha už tam právě není a nebude, ani jeho síť.
takže:
teď chytám jen cizí nezabezpečené sítě.

ten první obrázek je jediná cizí síť, u které mi fungují prohlížeče. ale tu jsem chytl jen vyjímečně.
jinak u všech ostatních sítí, které chytám, mi jde jen skype a icq, ale píše mi to také vynikající připojení, a i třeba když něco posílám přes skyp, tak je to hodně rychlé.

ten druhý obrázek je jedna z těch sítí, u kterých mi nefungují prohlížeče. ale posledních tři čtvrtě roku mi na nic šlo vše. až asi od začátku září už jen skype a icq.

takže právě nevím, zda jsem něco špatně nenastavil v pc, a co by to mohlo být, nebo jestli se nějak mohly změnit vlastnosti té sítě
mstejska (2912)|3.10.2008 17:31
Aha. No tak pokud mas do tech siti pristup ofic, tak se zeptej spravce. Jinak jedine sehnat ip adresy nejakych verejnych dns a napsat si je do konfigurace.
ekidna (7)|3.10.2008 17:36
jasně, mně šlo o to, zda nemám problém v pc.
a ne, ty sítě mám neofic. ale klidně si nějakou síť zaplatím, s tím problém nemám, jen jsem se bál, aby mi to šlo, kdybych měl problém v pc. abych si ji nepořídil zbytečně.
proto jsem chtěl nějaké typy, čím by to třeba mohlo být, kdyby to bylo nastavením v pc.
ale asi to opravdu bude jen konkrétní sítí, když jsem včera chytil jinou, u které bylo vše ok.
takže moc díky
alliens_labs (214)|3.10.2008 18:02
DNS od O2 jsou uprednostnovany:194.228.41.65 a nahradni:194.228.41.113,u jinych poskytovatelu muzou byt jine.