reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Používáte záložkové služby?

Karel Polívka (1485)|26.9.2008 06:32
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Používáte záložkové služby?

Záložkových služeb (bookmarks), které slouží pro ukládání odkazů na zajímavé stránky do vlastního online profilu přístupného odkudkoli, je celá řada. Nakolik jsou ale využívané? Máte s nimi vlastní zkušenost? Používáte nějakou pravidelně? Už byste se bez ní neobešli? Která je nejlepší? Ať už je Váš názor jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
mech13 (5526)|26.9.2008 07:01
nepouzivam, nejak jsem nikdy nic takovyho nepotreboval. co potrebuju rychle vygooglim

navic neni kam chodit, vsechno mam tady na SHF/SHWF:D
Deee-aN (3834)|26.9.2008 08:36
Používám. Nic zvláštního - Záložky v Mozille. Kdo si to má všecko pamatovat...? Než bych každou kravinu "vygooglil", asi bych se p*****:D. Pro lenochy jako já je to užitečná věc.
pas!k (3765)|26.9.2008 08:41
Pouzivam tuto sluzbu ktera je soucasti maxthon2 a dost dobre si nedokazi predstavit jak bych bez ni fungoval .. jelikoz pouzivam dohromady 3 pc (pracovni, domaci, notebook) ve kterych proste potrebuji bookmarky synchronizovat je toto reseni velice pohodlne .. a hlavne je to takova automaticka zaloha :) Proste v praci narazim na odkaz ktery me zajima booknu ho doma nahodim maxthon ten zahlasi nove odkazy k synchronizaci a a behem vteriny je vse aktualni .. navic casto se mi stava ze mi nekdo pres den kdyz jsem v praci posle zajimavy odkaz na clanek a ja nemam cas ho v tu chvili cist proste ho ulozim a otevru ho az doma z aktualnich bookmarku .. Takze zaver je ze bez teto sluzby si jiz zivot nedokazi predstavit ;)
Tech-boy.lukas (1)|26.9.2008 08:48
JJ, přesně tak jsme na tom podobně, využívám foxmarks a jsem zbaven i nějakých otravných hlášek prostě co přidám to mám pak všude kde se přihlásím. Dá se k nim dostat i na webu. Pro mě sklerotika je to naprostá nutnost. :idea
james008 (47)|26.9.2008 09:00
Zalozky kdyz nekam jdu exportnu do html z Firefoxe na flasku :-)

Jelikoz se zabyvam hodne security tak mam takovy nejaky prirozeny
odpor k nejakym webovym ulozistim a v nouzi pouziju svuj vlastni upload server
kde jsem si paranoicky jist co to dela, kdo kam muze ....stinna stranka je v tom
ze i ja kdyz zapomenu co a jak mam schvalne nastaveno tak aby na to nikdo neprisel
...se k danemu souboru nemusim dostat :-)) ( vzhledem k tomu ze jsem uz tak nejak
usedly a skoncil jsem s parenim tak uz system funguje 100%ne :-)) )

Ovsem... pokud bych pouzival browser na nekterem kompu pouze "stylem domaciho usera"
a nemel v nem nebezpecne ci jiste tajne linky tak bych se asi takoveto sdilene volbe
nemel moc duvodu branit.... takze myslim ze odpovedi ostatnich se budou taky odvijet
i druhym smerem.. jeden je mira toho jak chci chranit sve soukromi a druhy je
zda to je potreba dle zpusobu pouziti browseru :-)

..jinak 90% veci dosahuju spise pomoci ruznych vyhledavacu...........

Hezky vikend vsem :sleep
Mr-Paul (45)|26.9.2008 10:18
jo sem tam si hodim neco do zalozek, preci to nebudu pokazdy hledat ne? :D
vl_novo (1)|26.9.2008 11:47
Je to tak rok, co jsem objevil službu http://www.del.icio.us a dneska už ji beru jako samozřejmou součást googlení.
Přes google vyhledám co potřebuju a pokud mám pocit, že to budu potřebovat i v budoucnosti, hodím to na del.icio.us. Problém je v tom, že odkazy moc nepromazávám, takže po roce je to už trochu nepřehledný. Je to ideální služba pro toho kdo používá víc počítačů.
CommanderZ (512)|26.9.2008 13:54
Pouzivam Opera Link a je to fantasticky, proste nic neresim a mam zalozky v praci i doma.
HoLoDuKe (0)|26.9.2008 14:05
Mi stačí zapnout synchronizaci v Opeře a je vystaráno
KEOSAN (958)|26.9.2008 14:19
Zalozky nepouzivam. Pri preinstalacii verzie prehliadaca, alebo mazani, obnove profilov - clovek este aby rozmyslal nad zalozkami. Robim to inac.

Pouzivam na ukladanie si zaujimavosti jeden TXT subor ulozeny vzdy na tom istom mieste. TXT je prenositelne na akykolvek system. Potom ak mam nieco zaujimave, tak si hodim odkaz napr. na http link a k tomu vedla napisem poznamku, ci nejake svoje hodnotenie pri vyhladavani. Alebo pouzijem nejaku citaciu z clanku, ci tam vlozim svoj komentar, alebo vlozim niekolko nakopirovanych riadkov. Pritom to vyuzivam ako poznamkovy blok, cize nemusim tam pisat iba linky na stranky, ale aj nejake postrehy, navody, poznatky atd.

Je to rychle a efektivne. Mam k TXT suborom asociovany program PSPAD. Pre vyhladavanie mi potom staci zmacknut kombinaciu klaves a zadat vyhladavany retazec. Pripadne pri vyhladavani dat funkciu zoznam a vyhodi vsetky riadky s danym retazcom, takze je to este prehladnejsie.

Takto sa nemusim starat o ziadne nove verzie, zmeny formatov, ci zmeny systemu, obnovu systemu atd. Da sa to hocikde preniest bez problemov.
WeiShark (78)|26.9.2008 15:03
ano používám.
jsou pro mě celkem užitečné :) jsem lenoch na vycvakavani adres :)
Encore1106 (424)|26.9.2008 16:41
Ne nepoužívám, nějak mi doma stačí lišta záložek v FF, tam mam stejně jenom odkazy na titulní stránky. Když jsem jinde, tak nějaký adresy si pamatuju, zbytek google.
Woyta (284)|26.9.2008 21:20
Opera.
Vyuzivam, jak zalozky tak rychly pristup.
V zalozkach mam stranky ktere se mi osvedcili.
Rychle pristup ty co nejcasteji navstevuju.
Jajator (38)|26.9.2008 21:39
Ja pouzivam tu funkci synchronizace v Opere. Prijdu do skoly, lognu se a hotovo :) bookmarky a speedial jako doma :)
trodas (1753)|26.9.2008 21:51
Nepouzivam, protoze pouzivam hlavne svuj PC... S vlastni velkou domovskou strankou plnou linku - vlastne jsou tam uz 4 stranky po 5-ti sloupcich linku :) A dalsi dulezite odkazy si odkladam na sve forum/blog, cize bych to nevyuzil.

Ale jak jsem cetl od pas!ka jeho vysvetleni proc to pouziva, tak uz chapu, ze to muze byt pro mnohe prinosnou sluzbou bez ktere se zachvili nebudou moci obejit :thumb
Magnatt (145)|27.9.2008 09:58
Ano používám, už si bez nich nemohu představit svůj pohyb na webu, při snídani vždy oblétnu svoje oblíbená fora apod. Moje Opera je prošpikována různými odkazy, mám také k nim rychlý přístup přes jediný odkaz, kde jsou rozděleny do výstižných podkategorií. Jejich případná ztráta by mne odrovnala.:runaway
r34ktor (7477)|27.9.2008 10:49
Firefox + Foxmarks.

Při používání více účtů a PC IMHO nutnost.
Richmond (8084)|27.9.2008 11:18
foxmarks pouzivam taky, ale bohuzel jsem jeste neprisel na zpusob jak donutit aby se mi do UMPC stahly zalozky napr. z PC... kazdopadne i pres tohle omezeni (doufam ze je to moji chybou) hodnotim velice kladne ;-)
r34ktor (7477)|27.9.2008 12:04
[QUOTE=Richmond;164740]foxmarks pouzivam taky, ale bohuzel jsem jeste neprisel na zpusob jak donutit aby se mi do UMPC stahly zalozky napr. z PC[/QUOTE]
Já používám následující způsob:

- na my.foxmarks.com si založím a pojmenuji nový profil (automaticky se tam zkopírují všechny dostupné záložky)
- v novém PC se z prohlížeče přihlásím a zvolím odpovídající profil
- pokud jsem stihl už nějaké nové stránky zazáložkovat, tak dám sloučit se stávajícími (nové záložky se automaticky rozkopírují i do ostatních profilů na serveru)
- pokud chci profil upravit (např. skrýt některé záložky), lze tak učinit opět na my.foxmarks.com (změna se projeví při další synchronizaci)
Zdeněk Michálek (19)|27.9.2008 15:54
Tak bych řekl, že KP měl záložkovými službami na mysli i něco jako linkuj.cz, jagg.cz, vybrali.sme.sk, Delicious, Digg a spousta dalších v tomhle smyslu, tzn. lidi, co si přečtou něco zajímavýho, odkliknou to - a na záložkové službě se přičte ke skóre daného článku jeden hit.

Čím víc hitů, čím zajímavější pro čtenáře je, tím výš se článek v žebříčku umisťuje.

Já na linkuj.cz občas kouknu - přece jen, občas se něco zajímavého píše i na sajtech, na které normálně nechodím - a takhle pojaté záložkové služby jsou zároveň subjektivním filtrem toho, co lidi zajímá.
r34ktor (7477)|27.9.2008 16:40
[QUOTE=Zdeněk Michálek;164822]Tak bych řekl, že KP měl záložkovými službami na mysli i něco jako linkuj.cz, jagg.cz, vybrali.sme.sk, Delicious, Digg a spousta dalších v tomhle smyslu, tzn. lidi, co si přečtou něco zajímavýho, odkliknou to - a na záložkové službě se přičte ke skóre daného článku jeden hit.[/QUOTE]
No, tak snad aby KP upřesnil, jak to vlastně myslel. :notsure

I když např. zmiňovaný Foxmarks úvodní definici vyhovuje.

[QUOTE=Karel Polívka;164439]Záložkových služeb (bookmarks), které slouží pro ukládání odkazů na zajímavé stránky do vlastního online profilu přístupného odkudkoli[/QUOTE]
petrre (1)|27.9.2008 18:41
Opera
kde není Opera (a nemám sebou flešku s portable verzí)
je tu ještě link.opera.com

nikdy jsem nemyslel, že budu blázen do opery :mistake
Karel Polívka (1485)|27.9.2008 22:14
[QUOTE=r34ktor;164836]No, tak snad aby KP upřesnil, jak to vlastně myslel. :notsure[/QUOTE]
Přesně tak, jak píše ZM. Pokud to definici splňuje, tak OK, ale klasická funkce "Oblíbené" v prohlížečích je tady jasně mimo.

Rozmýšlím totiž, zda na naše magazíny záložky na tyto online služby nepřidat, tak mě zajímala diskuze na toto téma. Osobně se mi nejvíce líbí linkuj.cz a mediablog.cz. Avšak sám nepoužívám, přestože jsem nedávno na to doplatil, protože jsem o "oblíbené" na svém lokálním počítači přišel :-).
Richmond (8084)|28.9.2008 01:11
Presne to se stalo i me, samozrejme ze ne jednou... Pro IE existuje programek IE7Pro - ten by mel umet synchronizovat Oblibene polozky, kdyby nekdo chtel testnout tak tady je homepage http://www.ie7pro.com/