reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD na práci

bright (95)|26.9.2008 10:13
Dobrý den,

jelikož mi odchází můj starý CRT monitor (občas se mu začíná třást obraz, což je hodně nepříjemné), tak začínám shánět a vybírat nový LCD monitor.

Mezi mé požadavky na monitor patří hlavně práce na věcech do práce a školy (programování v Eclipse, psaní stránek, občas nějaký webdesign, psaní dokumentů v TeXu či libovolném textovém procesoru) a také pro využívání služeb internetu a multimédií. Rozlišení bych rád u vybíraného monitoru minimálně od 1280x1024. Bral bych v potaz také to, že hned nebudu mít k dispozici DVI-I výstup a tak budu muset fungovat cca 2 týdny na D-SUB.

Monitor plánuji nakoupit především od alfacomp či czc. :)

Mezi mé favority patří:
17" LCD EIZO S1701SE-BK (S-TN)
Samsung SyncMaster 953BW - LCD 19" (TN)
LG W1942T-SF - LCD 19" (TN)
LG L206WU-WF - LCD 20" (TN)
Samsung 20" SM 2053BW piano černý (TN)

Děkuji

/EDIT:
Ještě bych měl otázku k jedné věci. Je možné nastavit na LCD monitoru rámeček, abych pak neměl rozmazaný obraz - tzn. kdybych jel na nižším rozlišení než je nativní?

/EDIT2:

Cena do 4500-5000 Kč, kdyby to bylo na grafiku, obětoval bych více, ale myslím si, že není třeba.
pas!k (3765)|26.9.2008 10:22
Vidim tam ze ten jeden model je 17" To uz je na dnesni dobu opravdu malo a pri cenach 22w lcd je to rozhodne krokem zpet. Vetsiho rozliseni bych se taky nebal ... brzy zjistis ze cim vic mista tim pohodlnejsi prace .. v te cenove kategorii bych volil Samsung 22" SM 2243BW
bright (95)|26.9.2008 10:38
Problémem s 22" LCD je, že je asi nebudu mít kam dát, horní limit je maximálně těch 20". To by pak mohl být kandidátem tento monitor => Samsung 20" SM 2043BW
pas!k (3765)|26.9.2008 10:41
To potrebujes zapasovat do nejake police? Pokud ne tak ta 22 lcd ti zabere tretinu mista na stole co stavajici crt .. da se to resit i pripevnenim na zed pomoci držáku pro LCD
bright (95)|26.9.2008 10:55
Mám problém spíše s velikostí stolu na šířku. Zřejmě si budu muset všechno proměřit, protože mi na stole sídlí i PC (kvůli prašnosti u země) a také další komponenty. Každopádně asi vyberu po vyměření volného místa buď tu 20" či 22".

A ještě k mému nezodpovězenému dotazu - když si nastavím nižší rozlišení, je možné k němu dát nějaký "rámeček" kolem celého obrazu, abych neměl rozmazaný obraz, když bych jel na nenativním rozlišení? Zatím mohu jet jen na starém D-Sub.