reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje s aktivnym PFC vs UPSky

KEOSAN (958)|26.9.2008 12:14
Vraj u niektorych UPSiek, ktore nemaju cistu sinusovu krivku na vystupe, moze byt problem pouzivanie zdrojov s aktivnym PFC a to tak, ze odide bud zdroj, alebo UPSka /cca do pol roka, ci do roka-dvoch/. Niektore zdroje s tym vraj nemaju problem, ine ano.

Ake s tym mate skusenosti ?

Tu sa sice nieco pise
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=11842

Citujem:

[QUOTE]Při použití levnějších záložních zdrojů se doporučuje použít zdroj s pasivním PFC. Jediný slušný zdroj pro výkonnější sestavy je Thermaltake TR2 Power RX 450 - 500W ATX 2.2, cable management. Bezproblémové jsou také Fortrony. Podle technické podpory nevadí u některých výrobců ani aktivní PFC, třeba Seasonic/Corsair by měl být OK. Problémy mohou dělat zdroje Chieftec/Delta s aktivním PFC. Chcete-li zdroj s aktivním PFC a záložní zdroj a jistotu správné funkčnosti sáhněte po alespoň pa řadě APC SMART UPS.
[/QUOTE]

ale ake mate s tym osobne skusenosti ? Napr. mam Sweex 650W zdroj s aktivnym PFC, ktory je zatazovany tak na 150-200W a UPSku APC Smart 620 a UPSka kazdych 10-15 sekund do logu hadzala, ze sa vybija a znovu nabija. A neviem, ci to nezacalo prave od vymeny zdroja.

Rady APC Smart 420-620 su line interactive zdroje, ale vystup bol aproximaciou sinusovej krivky.
Az od APC Smart 700 a vyssie bol vystup sinusovou krivkou.
ICEBOSS (3435)|26.9.2008 15:15
Support APC mi kdysi poslal tohle vyjadreni - reaguji vazne dobre a rychle. Na telefonu nicmene nic moc, doporucuju mejlovat :-)

[QUOTE]problém není v UPS, ale ve zdrojích s aktivním PFC. Některé napájecí zdroje
využívající tuto technologii totiž nejsou výrobcem "vyladěny" na správnou
identifikaci schodové sinusoidy, která je přítomná u všech levnějších
záložních zdrojů při běhu z baterií. Aktivní PFC se tak při přechodu UPS na
baterie mylně domnívá, že se jedná o výpadek proudu, a následkem je ve
většině případů vypnutí PC, protože PFC si myslí, že je nutné počítač
vypnout.

Konkrétně se zdroji Seasonic nemáme žádné negativní zkušenosti, velmi dobře
si vedou také zdroje Fortron. Problémy obecně dělají zdroje Chieftec a
Delta (používané v počítačích a serverech HP). Dnes jsme prováděli také
testy na zdroji značky Corsair, model VX550 (CMPSU-550VXEU) a výsledkem byl
bezproblémový běh na záložních zdrojích BK350EI, BK650EI, BR500I a BR1500I.

S pozdravem a s přáním hezkého dne[/QUOTE]
Dojigiri (1629)|26.9.2008 17:19
No mně konkrétně zdroj při sepnutí UPSky (výpadku proudu) začne hrozně vrčet (UPSka je APC cyberfort něco, asi 350 nebo 500, zdroj je Seasonic 500W S12-II) ale počítač se nevypne a běží. Nejdřív jsem myslel, že tak vrčí UPSka, ale pak jsem zjistil že to dělá zdroj. UPS už mám asi 4 roky a zatim stále funkční, zdroj mám tři čtvrtě roku a zatim taky jde, předtim jsem tam měl zdroj Cieftec 360W ale nevim jestli s aktivním PFC, spíš ne. Ten vrčel taky, úplně stejně. Je to takový vrčení jako kdyby běžela slabá vrtačka.
KEOSAN (958)|26.9.2008 20:57
Takze tie problemy by sa mali tykat IBA offline UPSiek a nie line interactive/AVR ci ONLINE ?
ICEBOSS (3435)|27.9.2008 12:09
praveze se to tyka jeste line interactive... ale jestli koupis fotron, seasonic nebo enermax, tak to bude v poho. u nohy mam APC BACK-UPS RS 1500 (line interactive). Pocitace co na nem jsou maji Seasonic S-12 (aPFC), Fortron GLN 350 (aPFC) a nejaky Chieftec s pasivnim PFC a bez problemu. Pri behu na baterku ta UPS jenom vrci, imho OK. Jednou jedinkrat za cca rok a pul provozu se mi stalo, ze zacala piskat jako pretizena (coz nebyla ani omylem).