reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s pametovou kartou "Sony Memory Stick ProDuo 2GB"

nakedsoul (3)|26.9.2008 17:43
Zdravim,
moje karta jednoho dne oznamila "error" ve fotaku a neslo na fotit (Sony Dsc-W15..plne kompatibilni s kartou podle manualu k fotaku). Vyndal jsem ji, strcil do notebooku a prekopiroval v pohode fotky. Pak jsem udelal zrejme osudovou chybu a kartu pro jistotu v notebooku zformatoval. No a od te doby se mi deje nasledujici: Fotak najde kapacitu jen asi na 12 fotek (upozornuju 2GB kapacita)...ikdyz tech dvanact fotek udelam po nacteni v notebooku se mi tvari, ze je karta prazdna. Kdyz to znovu zformatuju v pocitaci a strcim do fotaku, tak tam zas objevim tech dvanact fotek. V pocitaci na kartu muzu vesele kopirovat cokoliv, chova se naprosto normalne, ikdyz tam zkopiruju nejaky predesly fotky, tak po zasunuti do fotaku nevidim zadny soubor. Zkousel jsem to zformatovat i ve fotaku, ale nic se nezmenilo. Prijde mi to jako by tam byly dve partition. Existuje nejaky soft ve windows, ktery by mi s tim mohl pomoci? Za kazdou radu budu moc vdecny..
mstejska (2912)|26.9.2008 18:23
No asi by jsi to mel naformatovat v tom fotaku.
nakedsoul (3)|26.9.2008 23:14
Uz jsem to zkousel ve fotaku pres usb kabel z kompu..ale naslo to jen kapacitu 30Mb a kdyz jsem to zkousel preformatovat, hlasi mi to,ze karta je chranena proti zapisu. Prece na to musi byt nejaky software, prece jsem ji neznicil tim, ze jsem ji zformatoval v notebooku?!
mstejska (2912)|27.9.2008 08:53
Nemyslim pres usb kabel. Myslim primo ve fotaku. Urciten nekde v setupu fotaku bude i formatovani. Zkus to projit.
nakedsoul (3)|1.10.2008 01:59
uz jsem taky zkousel, nic nepomohlo...
wanrouter (126)|13.4.2009 18:49
Mohlo sa stat ze karta je proste vadna ??

Ked to normalne naformatujes v pc, musi to ist.

EDIT: vnutorna pamat toho fotaka je 32 mega, tam by si mal zmestit na nizsom rozliseni viac fotiek...

Ako keby ti tu kartu vobec nevidel... :idea
renelopez (1)|15.12.2010 19:42
ahojky mam takovy problem koupil jsem pametovou kartu o velikosti 512 mb do telefonu sony ericson k 750i a kdyz jsem ji vlozil do telefonu vubec jse mi nezobrazuje v telefonu a ani kdyz jsem ji naformatoval pres pocitac jak mi poradili na infolince tak jse mi stejne nezobrazuje v telefonu muzete mi nekdo poradit co stim ?????
StD (1963)|15.12.2010 19:50
[quote=renelopez;423043]ahojky mam takovy problem koupil jsem pametovou kartu o velikosti 512 mb do telefonu sony ericson k 750i a kdyz jsem ji vlozil do telefonu vubec jse mi nezobrazuje v telefonu a ani kdyz jsem ji naformatoval pres pocitac jak mi poradili na infolince tak jse mi stejne nezobrazuje v telefonu muzete mi nekdo poradit co stim ?????[/quote]
Já tedy mám k800i a kupoval jsem do něj asi před 2 lety 2GB (nějakou Kingstonku), tak jsem tehdy nemusel absolutně nic formátovat - ani přes telefon, ani přes obslužný program SE v PC. Prostě tam po zasunutí byl ten ukládací prostor ihned k disposici. Já bych jí tedy reklamoval, i když při té velikosti - aby to nebyly zbytečné vícenáklady a námaha... :thumbdown