Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Server za NATem - nelze se připojit z lokální sítě

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Ahoj,
    mám DSL modem, kdy ethernetový kabel vede do routeru (jako jeden ze 4 klientů, ne jako WAN), takže router funguje jako switch (DHCP přiděluje sám DSL modem).

Na modemu jsem nastavil NATování tak, abych povolil připojení na serveru (herní), který běží na jednom z klientů (192.168.1.33).

Problém je, že lidi zvenčí se připojí, ale já uvnitř sítě ne. Netuším proč - forwarduju porty 1205-1208 na zmíněnou IP. Připojují se samozřejmě na externí IP adresu, ale dříve jsem se tak připojil i já, než jsem změnil modem a schéma připojení.

Tedy ve zkratce: Pokud se z mého PC připojím na svojí externí adresu, tak se nedostanu a musím použít interní.

Díky..
    Naposledy upraveno uživatelem SDER: 27-09-2008 v 14:01
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

A proc ti nevyhovuje pripojeni na vnitrni adresu? Mimochodem, pripojeni zevnitr na vnejsi interface a nasledne forwardovani dovnitr zas tak moc fungovat nemusi, nemluve o tom, ze je to zbytecne.

eraser

Ak si pingneš svoju externú IP adresu, mal by si dostať odpoveď z internej adresy routera, ak to router nerobí, to je ten problém, prečo musíš použiť internú adresu namiesto externej.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

V nastavení sítě v nastavení protokolu TCP/IP můžeš každýmu počítači nastavit alternativní IP adresy. Nastav tomu počítači kromě interní adresy i tu externí a mělo by to běžet - alespoň z toho samýho počítače. Jestli z dalších nevím, možná by museli bejt na tom samym subnetu - což by znamenalo nastavit jim okolní ip adresy, pak by ale moh bejt problém se směrováním na PC s těma adresama venku :-(

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-03-2013, 14:27
  2. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 15-03-2013, 08:55
  3. Sítě: jaký print-server do domácí sítě
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-08-2008, 14:38
  4. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 04-08-2008, 16:50