reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Server za NATem - nelze se připojit z lokální sítě

SDER (3)|27.9.2008 12:31
Ahoj,
mám DSL modem, kdy ethernetový kabel vede do routeru (jako jeden ze 4 klientů, ne jako WAN), takže router funguje jako switch (DHCP přiděluje sám DSL modem).

Na modemu jsem nastavil NATování tak, abych povolil připojení na serveru (herní), který běží na jednom z klientů (192.168.1.33).

Problém je, že lidi zvenčí se připojí, ale já uvnitř sítě ne. Netuším proč - forwarduju porty 1205-1208 na zmíněnou IP. Připojují se samozřejmě na externí IP adresu, ale dříve jsem se tak připojil i já, než jsem změnil modem a schéma připojení.

Tedy ve zkratce: Pokud se z mého PC připojím na svojí externí adresu, tak se nedostanu a musím použít interní.

Díky..
Tosuja (107)|3.10.2008 09:57
A proc ti nevyhovuje pripojeni na vnitrni adresu? Mimochodem, pripojeni zevnitr na vnejsi interface a nasledne forwardovani dovnitr zas tak moc fungovat nemusi, nemluve o tom, ze je to zbytecne.
eraser (0)|7.10.2008 12:50
Ak si pingneš svoju externú IP adresu, mal by si dostať odpoveď z internej adresy routera, ak to router nerobí, to je ten problém, prečo musíš použiť internú adresu namiesto externej.
Logout (4018)|7.10.2008 17:04
V nastavení sítě v nastavení protokolu TCP/IP můžeš každýmu počítači nastavit alternativní IP adresy. Nastav tomu počítači kromě interní adresy i tu externí a mělo by to běžet - alespoň z toho samýho počítače. Jestli z dalších nevím, možná by museli bejt na tom samym subnetu - což by znamenalo nastavit jim okolní ip adresy, pak by ale moh bejt problém se směrováním na PC s těma adresama venku :-(