reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení Wi-Fi

panpelisek (43)|27.9.2008 15:34
Dobrý den, sem začátečník s linuxovim OS, nesmějte se mi toda prosím za možná triviální dotaz :).
Koupil sem si notebook Acer Aspire 5315 a nainstaloval tam fedoru. Nevím jak na něm nastavit wi-fi. Četl jsem že vědšina ovladačů na wi-fi karty jsou už obsahovány v operačním systému, ale tahle myslím není, nebo sem mi to nepovedlo nikde zjistit. Na CD k nb jsou pouze drivery k OS Windows.
Poradili by ste mi prosím jak mám postupovat při instalaci ovladačů na wi-fi?
bright (95)|27.9.2008 19:11
Dobrý den,

s Fedorou je prý u tohoto modelu s Wi-Fi problém, jelikož tlačítka se potýkají u této distribuce s ACPI chybami. Jelikož tento notebook nevlastním, tak nemohu blíže poradit. U tohoto notebooku je doporučeno použít distribuci ubuntu a pak na toto distro aplikovat tento postup a nebo tento.

Oba postupy ale vyžadují zpočátku připojení po kabelu (přes ethernetový kabel - kon. RJ45)
xmarek (1676)|28.9.2008 14:07
Co se týče wi-fi. Tak za prvé musí být v kernelu podpora pro váši kartu wi-fi a za druhé musí být wi-fi správně nakonfigurovaná. Z ACPI to svým způsobem ani nesouvisí. Pokud nemáte moc velké zkušenosti s Linuxem bude pro Vás v případě, že není karta podporována asi neřešitelný problém. Na vašem místě bych vyzkoušel Ubuntu, tam je podpora mnohem lepší. A nebo zkuste se podívat na fóra Fedory jestli tam neexistuje nějaký jednoduchý návod na rozchození wi-fi. Osobně Vám bohužel neporadím. S touto distribucí nemám pražádné zkušenosti. :cry

Nastíním Vám pouze co by bylo zapotřebí udělat (co jsem taky musel dělat :D) v případě, že distribuce vůbec nepodporuje Vaši wi-fi kartu. Stáhnout si nový kernel, nakonfigurovat ho, v případě nutnosti tam dát patche (můj problém), zkompilovat, nainstalovat moduly, navést bootloader na nový kernel, v případě nutnosti předat modulům nějaký ten parametr, upravit skripty distribuce. A samozřejmě v případě nekompatibility některých programů např. ALSA, sehnat a nainstalovat nové verze. K tomu je zapotřebí nakonfigurovat skript pro wifi a jeho služby.

Doufám, že jsem Vás tím blábolem neodradil od Linuxu. Takový extrém dělají většinou jen masochisté mého typu, kteří provozují Slackware na notebooku. :D A nebo Admini, kteří přesně ví co chtějí. ;)
Dojigiri (1629)|29.9.2008 15:22
Fedoru jsem dřív používal, verzi 3,5,6, ale s nejnovější nemám nejlepší zkušenosti, spousta věcí mi tam nešla (tak jako šla ve starších). Osobně bych doporučil zkusit zmiňované Ubuntu, nebo OpenSUSE 11, který používám teď, obojí je poměrně pěkně klikací.
panpelisek (43)|2.10.2008 21:51
Děkuju všem za rady, nakonec sem to nastavil podle návodu na fedoraforum.org, kde to bylo docela podrobně popsané.