reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modrá smrt:-)))

marekpevný (347)|28.9.2008 16:13
Ahoj.Po broblémech s ovladači který se podařil s vaší pomocí vyřešit mi vyvstal další menší problémek.Již párkrát se mi stalo že počítač přestal pracovat a naskočila mi modrá obrazovka ve které bylo uvedeni:A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to you computer........
Je toho celá stránka ale nestihnu to opsat protože se pc restartuje.Stane se mi to tak jednou za den.
Trošku jsem googlil a dočetl jsem se že by to mohl způsobovat hardware konkrétně pamět,nebo třeba i ovladače.Máte s tím někdo nějkou zkušenost?Jak mám postupovat?
didaktik (132)|28.9.2008 16:24
Tak nejprve zakazat automaticke restartovani pri selhani. Jsou dve cesty jak to provest:
1. pri startu PC mezi obrazovkou biosu a zobrazenim loga operacniho systemu zmacknout F8 a zvolit automaticke restartovani pri selhani.
2. tento pocitac a vlastnosti, upresnit nastaveni systemu, spusteni a zotaveni systemu, nastaveni, zrusit zaskrtnuti u automatickeho restartovani pri selhani sytemu.
No a pak si v pripade modre smrti precist celou obrazovku, hlavne spodni cast. Byva tam chod chyby a pripadne i soubor ovladace.
r34ktor (7477)|28.9.2008 16:38
Příčin vzniku BSOD je celá řada:

- paměti
- ovladače
- teploty
- zdroj

Co je důležité z BSOD opsat:



[SIZE="1"]Pozn.: U 64-bit systému jsou adresy dvakrát delší.[/SIZE]
marekpevný (347)|28.9.2008 17:16
Ahoj.Tak mi to zase spadlo.Opsal jsem to celé.Tady to je

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to you computer.
irql_not_less_or_equal.If this is the first time youve seen this stop error screen,restart your computer.If this screen appears again,follow these steps:check to make sure any new hardware or software is properly instaled.If this is e new instalation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updares you might need.If problems continue,disable or remove any newly instaled hardware or software.Disable Bios memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe mode to remove or disable components,restart your computr,pres f8 to select advanced startup options and then select safe mode.
Technical information:****stop:0*000000A(0*fffffebf44589ba04,0*0000000000000002,0*0000000000000000,0*ffffff8000186c729)
Collecting data for crash dump....
Initialzing disk for crash dump....
Begining dump of physical memory to disk:100
Physical memory dump complete Contact your system admin or technical support group for futher asistence.
r34ktor (7477)|28.9.2008 17:56
Tak zrovna chyba 0xA: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL je poměrně problematická, protože může být způsobena jak HW (typicky paměťmi), tak i SW (ovladače).

Začal bych otestováním RAM pomocí GoldMemory.
marekpevný (347)|28.9.2008 18:00
Dobře.Tesnu ty paměti.Jinak já jsem dával do svého pc jiný hdd abych zkusil Vistu.Před tím se mi nic takového nedělo.
didaktik (132)|28.9.2008 18:01
Hmm, takze klasika a muze to byt cokoli. No nic, bude to na 99% neco viz prispevek od r34ktor. Po kontrole teplot, napajeni (hodnoty napeti treba na 12V a kontrola konektoru) bych pokracoval aktualizacemi/servicepacky na wokna, pak aktualizace ovladacu chipsetu/diskovy radic/grafika a aktualizace BIOSu.

Edit: Jo a pameti, jestli je tam vic modulu, tak to zkusit jenom s jednim.
marekpevný (347)|28.9.2008 18:03
Je tady prosím někde popis toho programu goldmemory?Nějak nevím jak to spustit.Díky
marekpevný (347)|28.9.2008 18:13
No nic.Musím končit.Dám na vaše rady a zítra se ozvu.Zatím díky
r34ktor (7477)|28.9.2008 18:22
[QUOTE=mirekd;165088]Je tady prosím někde popis toho programu goldmemory?Nějak nevím jak to spustit.Díky[/QUOTE]
Stáhneš, rozbalíš a CDROM.ISO vypálíš jako image na CD (např. pomocí Nera). Poté z CD zavedeš testovací rutinu (pokud bude potřeba, musíš upravit pořadí bootovacích zařízení v BIOSu). Testování započne po stisku klávesy Esc. Běží tak dlouho, dokud ho nezrušíš, či nerestartuješ PC. Ideální je nechat proběhnout alespoň tři passy.
marekpevný (347)|29.9.2008 16:53
Ahoj.Tak se jdu oustit do toho testu.Nicméně tak mě napadlo-neměl bych flashnout bios?Tak dva roky jsem to nedělal a kdyý jsem tam narval 64 bitové Visty tak by to taky mohlo mít vliv nebo ne?