reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 2008 server a riadenie pristupovych prav

KEOSAN (958)|1.10.2008 21:10
Z Win2008 server, ktory je ako AD som sa pripajal na Win2K server, ktory v AD neni /schvalne/. Na Win2008 som dal skript na kopirovanie na sietove ulozisko, ktore je na Win2K server. Ako pristup k nemu je cez jedno uzivatelske konto. A teraz podivnosti:

a/ ak spustim ako administrator skript /BATak na kopirovanie/ tak kedze nemam pristupove prava /tie ma iba iny ucet s nizkymi opravneniami/, tak sa samozrejme nepripojim. Lenze ak sa pripojim napr. cez prehliadac siete na \\win2kserver\adresar a zadam meno, heslo - tak skript prebehne a na ulozisko sa nakopiruju subory. Ako to, ze sa tak stane, ak som skript pustil ako administrator - mal predsa brat administratorske opravenia, nie ? A nie nejake kesovane hesla naviac v uplne inom okne pod inym uctom.

b/ ak spustim planovac na Win2008 server a nadefinujem spustenie /chcel som pod tym uctom s nizkymi opravneniami/, tak vyhlasil chybu. Na dany adresar mam plne pristupove prava s tym uctom, ale ten ucet nema prava na root zlozku - kde ich ani nechcem pridavat. Cize odmieta sa spustit /nechapem preco neberie prava ako SYSTEM a az potom si to nespusti pod uzivatelom. To je celom neprijemne, ked nechcem pridavat vyssie opravnenia na nadradeny disk.
Pridal som toho uzivatela v AD ako do skupiny administratorov a admini maju pravo v tej zlozke i na disku, spustat. Takze uloha sa naplanovala, tentoraz ju povoli spustit, ale vyskytne sa problem, ze aj ked je uloha spustana pod uctom, ktory ma na vzdialene ulozisko pristup, tak sa tam jednoducho nic nenakopiruje /i ked tomu uz nic nebrani v ceste/.

Preco to takto robia a ako to normalne pustat, aby to pod uctom s nizkymi opravneniami mohlo kopirovat v davke ?