Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 84 z 84

Téma: AMD K11 alias Bulldozer - informace, novinky spekulace

Starousedlík SHW Avatar uživatele flanker
    Registrace
    May 2006

Pokud chcete slušné zlepšení v hrách a mírně lepší provozní vlastnosti, potom mrkejte sem, hotfix pro windows 7 :-)

http://www.svethardware.cz/forum/sho...&postcount=326
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2006

Tak nedalo mi to a zkusil sem potrápit znovu FX-8120 95W na Crosshairce V, využil jsem k tomu předvčerejší a včerejší odpoledne/podvečer a nejvíc jsem se natrápil s instalací OS. Při vši snaze jsem na testovací disk nedostal Windows 7 ...Zůstal jsem tedy u IDE a klasických windows XP. BIOS jsem použil nejnovější 1013 a jako chladič osadil Noctuu NH-D14, kterou jsem ještě vylepšil o průmyslový větrák s 5000 rpm,abych procesor v zátěži byl schopen uchladit. Nejedná se rozhodně o žádný extra kousek, ale je poznat, že lepší chlazení vymáčkne z procesoru dalších více než 100 MHz.

Na validaci jsem se tedy nebál překročit 1.6V a odměnou mi byla frekvence 5481 MHz
    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179284

Pak jsem zkusil jednu malou zajímavost s jednotlivými moduly a jednotkami core. Na delší testování, kde bychom se dočkali markatnějších rozdílů jsem nechtěl věnovat čas, proto pouze superpí 1M.
    Superpi 1M - rozložení defaultní mezi veškerá jádra

Superpi 1M - pouze rozložení do core0 v prvním modulu

Superpi 1M - rozložení do core 1 v prvním modulu

Superpi 1M - rozložení do core0 a core 1 v modulu

Jak vidíte, v případě méně náročného programu staršího data nemá vliv na výkon dělení se core units v modulu o sdílené jendotky. Naopak, nejlepší výsledek je tehdy, pokud je výpočet prováděn přes právě jeden modul

Superpí jsem projel až na slušné frekvenci 5307 MHz při obstojném NB 2710 MHz a v rekordním čase 16.25s

Delší výpočet proběhl v 32M a zde se podepsala horší správa 32-bit winXP, kdy by byl čas pod win7 zhruba o 20s-30s lepší.

To ovšem nebylo hlavním cílem, jak prověřit napájecí kaskádu Crosshairky a samotný procesor FX. Chtěl jsem projet i těžší benchmarky na frekvenci kolem 5 GHz.

wprime 1024M, prvně kousek pod hranicí 5 GHz

Nakonec to bylo kousek nad 5 GHZ v čase pod 200s

Cinebench je pro mě vždy výzvou. Je to velmi náročný render který vytíží efektivně CPU i CPU-NB část. Znova opakuji, že dané skóre je v 32-bit, je tedy citelně nižší, než v 64-bit.

Ipřes 32-bit systém jsem se dohrabal blízko 8b v módu R11.5. V 64-bit bychom potom mohli vidět skóre odhadem kolem 8.3-8.35b

I toto kaskáda spolehlivě ustála, jsem tedy s volbou desky spokojen a bůhví, zda bude mít smysl pro mě upgradovat tento rok na Crosshair VI....(budoucí FX "Visheru" totiž strčíte to Crosshair V taky)

Registrace
    May 2006

Zajímavé...u Llana se nedivím,tam je to jasné hnedka, ale FX vs 2700k...?

The next challenge given to gamers was two high-end systems that were both running AMD Radeon HD 7970 'Tahati' DirectX 11 graphics cards running an Eyefinity display setup. The Intel system was powered by an Intel Core-i7 2700K 'Sandy Bridge' processor with an ASRock P67 Fatal1ty motherboard and 8GB of AMD DDR3 performance memory. The AMD system was powered by the FX-8150 'Bulldozer' processor an ASRock 990FX Fatal1ty and the same 8GB of AMD DDR3 performance memory. The key to this demo was focused on processor performance and not graphics performance. The Intel Core i7-2700K retails for $369.99 and the AMD FX-8150 retails for $269.99, so the question here was if gamers could tell a difference between the systems.

The AMD Reality Check Results:

System C (Intel Core i7-2700K): 40 Votes
    System D (AMD FX-8150): 73 Votes
    No Difference: 28 Votes

http://legitreviews.com/article/1838/1/

Registrace
    May 2006

AMD Trinity se blíží vážení...dříve, než by kdokoliv čekal (původní plán byl Computex 2012). Po kliknutí na obrázek se vám otevřou další slajdy...

http://vr-zone.com/articles/amd-trin...on-/15716.html

Registrace
    May 2006

Vishera s jádrem Pilderiver bude to obdobné, více instrukcí, lehké úpravy, proslýchá se, že +200 MHz vyšší takty.

Registrace
    May 2006

Světový rekord v taktu pamětí :!: RAM běžely na frekvenci přes 3800 MHz (resp jeden modul) :!: Bulldozer je na IMC prostě brutální, Ivy Bridge jej sice předčí za běžných podmínek na vzduchu (cca 2600 MHz vs 2900 MHz), ale pod LN2 je Bulldozer zatím nedostižitelný. Paměti byly GSkill a deska populární Crosshair V Formula.

http://www.hwbot.org/submission/2287...ram_1918.5_mhz

Registrace
    May 2006

Tak nyní už validovaný WR. Andre Yang mi již před časem psal (na můj dotaz), že má s daným FX ještě lepší výsledek a nyní jej zveřejnil...Nový rekord činí skvělých 8709 MHz :!:

http://www.hwbot.org/submission/2294..._8150_8709_mhz

Proč až nyní? Protože až nyní se objevil překonatel jeho původního rekordu. Vietnamec Phattai zvalidoval krásných 8595 MHz! Kupodivu ten toho dosáhl na základní desce Sabertooth!

Registrace
    May 2006

Tak jestli toto je pravda....Tak to nezní vůbec špatně!

FX-8350 is still the four-module eight-core design is not locked multiplier, L2 cache is 8MB per module shared 2MB, all modules share 8MB L3 cache, TDP power consumption is 125W, with the FX-8150 does not changed.

The most obvious change is the frequency, based on frequency of 4GHz, if true, then it will be the first breakthrough 4GHz frequency CPU, this frequency the reason why special significance lies in the year Pentium 4, Intel promised 4GHz not ultimately to realize, that the president of Barrett kneel down to apologize, I'm afraid to Intel left its mark, even Sandy Bridge, Ivy Bridge overclocking performance is very good, the highest Turbo frequency seems intent on control in the 3.9GHz, is no more than 4GHz.

Compared with the FX-8150, based on frequency from 3.6GHz to 4GHz, frequency improved by 11%, but the Turbo frequency or to 4.2GHz, coupled with on Piledriver framework of the IPC performance improve performance should be significantly improved Intel SNB / IVB processor architecture, the distance will reduce the number of

In addition, the six-core FX-6300 is 6MB L2 cache, 8MB L3 cache, the default frequency may also 4GHz quad-core FX-4300 Series frequency may be even higher, the FX-4320 cache will continued to decrease, but the basic frequency may reach 4.3-4.4GHz Turbo frequency even able to reach 4.6GHz.

http://www.expreview.com/20113.html

Registrace
    May 2006

Procesory budou za pár chvil tady a ke měn se dostalo již několik dalších informací.
    Finální procesory budou revize C (to jsem měl typ před mnoha měsíci správný)
    Nyní se testují C0 mezi uživateli, zda finální bude C0 a nebo C1 se ještě neví.

Níže je ES tokající na frekvenci 3.3 GHz (turbo 3.9???).

Zvětšení výkonu zde je, v x87 však například velmi mizivé. Více tedy bude poznat v renderu apod. Procesor má také vylepšen mírně IMC a zvládne lehce RAM nad 2400 MHz s nízkým DRAM napětím.

PSsobně jsme čekal o něco vyšší nárust výkonu v x87, zbylé zhruba souhlasí jak jsem odhadoval.

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Socket AM3: ASUS AM3 desky pro Bulldozer? Důležité!
    Od flanker v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-04-2011, 09:41
  2. lemplik_AMD K11 bulldozer
    Od lemplik v sekci Rozpracované wallpapery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-02-2010, 23:41
  3. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 31-10-2009, 16:26
  4. Radeony: Rx7x0 - informace, spekulace
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 147