reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Evidence výpočetní techniky

astec (1823)|2.10.2008 15:10
Potřeboval bych evidenci VT, kdy by bylo možno dohledat z čeho se sestava skládá, (faktura, cena) kde se nachází, nacházela a podobně. Nemusí obsahovat evidenci SW, ani moduly na zjišťování stavu. Prostě jen evidence kde co je, kde to bylo, co se s tím dělo (opravy a pod.) Zatím jak pátrám tak pátrám tak existují komerční řešení které evidují zejména SW a umožňují audit. Ale HW se málo kdo věnuje. Zajímalo by mně, co používáte, kde se to dá sehnat, případně cena (zadarm by bolo nejlépe...) Mám prostě zmatky ve všech mašinách o které se starám a nemám vždy uz sebe potřebné papíry.
mstejska (2912)|2.10.2008 15:42
No vetsinou se jedna o enterprice reseni, ktere jsou pravdepodobne mimo tvuj rozpocet. 10000 euro a vyse.
KEOSAN (958)|2.10.2008 16:31
[QUOTE=astec;166189]Potřeboval bych evidenci VT, kdy by bylo možno dohledat z čeho se sestava skládá, (faktura, cena) kde se nachází, nacházela a podobně. Nemusí obsahovat evidenci SW, ani moduly na zjišťování stavu. Prostě jen evidence kde co je, kde to bylo, co se s tím dělo (opravy a pod.) Zatím jak pátrám tak pátrám tak existují komerční řešení které evidují zejména SW a umožňují audit. Ale HW se málo kdo věnuje. Zajímalo by mně, co používáte, kde se to dá sehnat, případně cena (zadarm by bolo nejlépe...) Mám prostě zmatky ve všech mašinách o které se starám a nemám vždy uz sebe potřebné papíry.[/QUOTE]

Opytaj sa uctovnicok vo firme. Vacsinou maju celkom zaujimave informace o majetku. :) Len je to casto uz neaktualne, ako to ludia nahlasuju. :( Konkretne hocijake modul informacneho systemu na evidenciu majetku by to mal zvladat.

Ak chces nieco na osobnu evidenciu pre svoju potrebu - staci si zalozit napr. Excelovsku tabulku a v jednotlivych stlpcoch vypisovat meno PC, stredisko, cislo miestnosti, cena obstarania, oprava cislo, IP adresa, CPU, mobo, RAM, zdroj, VGA, LAN, zvukova karta, pridavne karty, tlaciarne atd atd. A pre nejake narabanie s tym staci zapnut si filtre...
Aigor (201)|2.10.2008 17:35
V práci jsem se musel řešit stejný problém, až jsem si napsal vlastní intranetovou aplikaci. Nevím nakolik je programování tvoje hobby, ale už 7let používám původní systém de-facto bez podstatných změn. Možná by se dalo něco najít i v tomto segmentu. Hlavní výhodou je, že případné informace, nebo změny si uděláš od příslušného PC kdekoliv v síti. Komerční řešení nám koupili, ale je to spíš katastrofa.
mstejska (2912)|2.10.2008 18:08
Jo to je, sam ho vyvijim
Aigor (201)|2.10.2008 18:53
[QUOTE=mstejska;166237]Jo to je, sam ho vyvijim[/QUOTE]

Z pohledu programátora to docela chápu
* IT a ekonom mají diametrálně odlišný pohled na techniku
* ekonom nechápe, že PC je složené z několika částí
* IT je šumák co je v které účetní kategorii
* ekonom nikdy nepochopí a nevyužije rozšířené vyhledávání, natož pak filtry s regexp
* IT nikdy nebude potřebovat účetní sestavy a odpisy
* PC jako celek opravdu nemůže mít jediné číslo, cenu, záruku a uživatele po celou dobu životnosti
...

U nás to funguje tak, že ekonomické odd. používá komerční (ekonomický) SW a já používám svůj systém. Když je potřeba, provedu si export/import podle potřeby. Problém je v tom, že krom mě se v tom nikdo nevyzná :notsure

Pro neprogramátory se přimlouvám za ten Excel, můj předchůdce to taky tak měl a v nouzi to stačí.
SirAnthony (24)|2.10.2008 19:42
Sice nevím jestli má moje rada vůbec cenu, ale nestačil by na USB portable Everest?
astec (1823)|2.10.2008 19:58
[QUOTE=Aigor;166220]V práci jsem se musel řešit stejný problém, až jsem si napsal vlastní intranetovou aplikaci. Nevím nakolik je programování tvoje hobby, ale už 7let používám původní systém de-facto bez podstatných změn. Možná by se dalo něco najít i v tomto segmentu. Hlavní výhodou je, že případné informace, nebo změny si uděláš od příslušného PC kdekoliv v síti. Komerční řešení nám koupili, ale je to spíš katastrofa.[/QUOTE]

No nemohl by jsi poskytnout náhled?? nebo bližší informace? Když tan na SZ.....

- pokud použiji everest, zistím stav, ale ne pohyby
- excel - to jsem psal, ale není operativní, nesedí mi.

něco takového, ale lepšího než napsal Laďa Vyskočíl. On se potom na to vyprdl ale základ je docela OK
http://www.vyskocil.net/evidence_pc/
Aigor (201)|2.10.2008 21:00
Aplikaci jako takovou poskytnout nemůžu, je to namontované do našeho IS, ale jestli ti pomůže pár info pro inspiraci, klidně se ozvi přes SZ a zítra ti něco můžu poslat. Od pondělí jsem týden v zahraničí, tak nebudu hned reagovat.
Spojování do sestav jsem neřešil, zkoušel jsem to v jedné z prvních verzí a bylo s tím víc práce jak užitku. Pro mou informaci stačí, že je celý komplet evidován na jednoho zaměstnance.

Odděleně jsou vedeny základní "oddělitelné" části, jako monitor, klávesnice, myš, bedna, tiskárna a příp. další věci jako síťové prvky, čtečky čárových kódů, atd.
U všeho je textový popis a dělení do typů (monitory dělím např. na LCD a CRT), typy HW jsou rozděleny do kategorií. Je evidováno datum pořízení, cena, způsob nabytí (máme víc dodavatelů), typ převodu majetku, inventární, evidenční a sériové číslo, a vše obsahuje jednoduchý log, takže se dá dohledat zpětně např. u koho byl PC instalován jako první a kde všude putoval, než skončil ve skladišti.
Plus nějaké ty příznaky jako funkčnost, požadavek na servis, atd. včetně příznaku "user", který má význam podle toho co zrovna potřebuju (užitečné při roční inventuře, kdy obcházím se čtečkou techniku a označuje to načtené kusy)..
astec (1823)|2.10.2008 21:03
[QUOTE=Aigor;166298]Aplikaci jako takovou poskytnout nemůžu, je to namontované do našeho IS, ale jestli ti pomůže pár info pro inspiraci, klidně se ozvi přes SZ a zítra ti něco můžu poslat. Od pondělí jsem týden v zahraničí, tak nebudu hned reagovat.
Spojování do sestav jsem neřešil, zkoušel jsem to v jedné z prvních verzí a bylo s tím víc práce jak užitku. Pro mou informaci stačí, že je celý komplet evidován na jednoho zaměstnance.

Odděleně jsou vedeny základní "oddělitelné" části, jako monitor, klávesnice, myš, bedna, tiskárna a příp. další věci jako síťové prvky, čtečky čárových kódů, atd.
U všeho je textový popis a dělení do typů (monitory dělím např. na LCD a CRT), typy HW jsou rozděleny do kategorií. Je evidováno datum pořízení, cena, způsob nabytí (máme víc dodavatelů), typ převodu majetku, inventární, evidenční a sériové číslo, a vše obsahuje jednoduchý log, takže se dá dohledat zpětně např. u koho byl PC instalován jako první a kde všude putoval, než skončil ve skladišti.
Plus nějaké ty příznaky jako funkčnost, požadavek na servis, atd. včetně příznaku "user", který má význam podle toho co zrovna potřebuju (užitečné při roční inventuře, kdy obcházím se čtečkou techniku a označuje to načtené kusy)..[/QUOTE]


Toto hledám!!!!!!!!!! To je ono. IS pro informatika, reklamace, závady, záruky, inventura!!! toto někde sehnat tak to by byla bomba. Něco takového jsem vymyslel, navrhl, ale programátor si to nechal pro sebe....
Aigor (201)|2.10.2008 21:11
Až uvidíš náhledy, tak tě to nadšení přejde. Nepíšu to, že bych se chtěl chlubit, ale spíš že s tímto tématem mám trochu zkušeností. Dneska bych to už napsal v hodně věcech jinak, ale větší úpravy by už znamenaly kompletní přepsání od základů. Je to už historie, na kterou postupně nalepuju další funkční drobky podle potřeby. Takže žádný omračující design, ani "foolproof", protože s tím pracuju pouze já, tak mě to vyhovuje a co mi začne vadit si prostě upravím.
Aktuálně mě nejvíc pálí potřeba občasného přehledu HW konfigurace, což není zrovna řešeno nejlíp a navíc chybí pořádná evidence SW. On je sice de-facto všude jednotný, ale kdyby to umělo vyplivnou kompletní specifikační listy, bylo by to super. Jen toho času už není a doma rodinka, takže se k tomu ani nedostanu:-(
astec (1823)|2.10.2008 21:18
[QUOTE=Aigor;166304]Až uvidíš náhledy, tak tě to nadšení přejde. Nepíšu to, že bych se chtěl chlubit, ale spíš že s tímto tématem mám trochu zkušeností. Dneska bych to už napsal v hodně věcech jinak, ale větší úpravy by už znamenaly kompletní přepsání od základů. Je to už historie, na kterou postupně nalepuju další funkční drobky podle potřeby. Takže žádný omračující design, ani "foolproof", protože s tím pracuju pouze já, tak mě to vyhovuje a co mi začne vadit si prostě upravím.
Aktuálně mě nejvíc pálí potřeba občasného přehledu HW konfigurace, což není zrovna řešeno nejlíp a navíc chybí pořádná evidence SW. On je sice de-facto všude jednotný, ale kdyby to umělo vyplivnou kompletní specifikační listy, bylo by to super. Jen toho času už není a doma rodinka, takže se k tomu ani nedostanu:-([/QUOTE]

Evidence SW brrrrrrrrrrrrrrr. Specifikační listy dle nařízení vlády brrrrrrrrrrr. Na image kašlu, hlavní je funkčnost. Nemáte náhodou ve firmě na evidenci lootusy?
Aigor (201)|2.10.2008 21:55
Ne, na evidenci máme koupenej PCinfo, ale to je naprosto nepoužitelný :thumbdown :angry
Jinak ekonomický oddělení na to má nějakej modul v GINISu, ale export v csv to vždy pořeší :D
astec (1823)|2.10.2008 22:34
[QUOTE=Aigor;166322]Ne, na evidenci máme koupenej PCinfo, ale to je naprosto nepoužitelný :thumbdown :angry
Jinak ekonomický oddělení na to má nějakej modul v GINISu, ale export v csv to vždy pořeší :D[/QUOTE]

jj pc info jsme mněli také..... centrální nákup.... nepoužitelné
Sieben (513)|3.10.2008 08:49
hmm...zrovna dělám ve firmě, která prodává tento software... pro SW a HW management...
Asset management se tomu říká jště lépe :)

koukni na alc.cz a produkt Asset management... kdybys chtěl s něčím poradit, rád pomůžu :thumb

-jiank naskenuje to PC po sítí...vyáhne z nich HW a SW, ty si pak připojíš faktury za nákup, licence...uděláš si strukturu firmy - budovy, patra, místnosti...cokoliv tě napadne si můžeš sám nadefinovat...a přes web. portál se na to můžou dívat i uživatelé, dovolíš jim to...

můžeš pomocí tohoto spravovat co chceš...třeba i stoly, lednice...je to jen na tobě :thumb
astec (1823)|3.10.2008 09:02
[QUOTE=Sieben;166379]hmm...zrovna dělám ve firmě, která prodává tento software... pro SW a HW management...
Asset management se tomu říká jště lépe :)

koukni na alc.cz a produkt Asset management... kdybys chtěl s něčím poradit, rád pomůžu :thumb

-jiank naskenuje to PC po sítí...vyáhne z nich HW a SW, ty si pak připojíš faktury za nákup, licence...uděláš si strukturu firmy - budovy, patra, místnosti...cokoliv tě napadne si můžeš sám nadefinovat...a přes web. portál se na to můžou dívat i uživatelé, dovolíš jim to...

můžeš pomocí tohoto spravovat co chceš...třeba i stoly, lednice...je to jen na tobě :thumb[/QUOTE]

JJ tyto programy zná, mají klienta na stanicích který dělá ve zvolený čas kontrolu. Zkoušel jsem ceasera, PC-INFO (ty bohužel musel používat) a ještě tak dva další. Ale tyto programy jsou stavěny jak jsem nahoe pssal na plnění usnesení vlády po stránce SW. Ale já spíše potřebuji program, který mi sleduje HW jako takový. To znamená že nemusí mít HW dewtekci - pořídím si to sám, nebo teba z aidy načtu. jedná se mi zejméína o sledování, kde který kus VT (výpočetní techniky) je (včetně monitoru, scaneru, UPS a tak), co se sním dělalo, kdy, co se vymněnilo. U tiskárny navíc kdy se mněnil toner a pod.(druh události z číselníku provázaný na jedinečné ID vedeného kusu).
Proč to potřebuji: kdo si má pořád pamatovat kam jsem dal tu grafiku, kde ta mašina je, je v záruce, kurna tato masina má za rok již tři síťovky a pod. Jak jsem psal- Ten program jsem vymysle, navrhl, ale programátor mi jej odmítá dát (po důvodech se nepídím).

A HLAVNĚ : Jsou šíleně drahé!!!!!!! Jsou šíleně pomalé, neohrabané. Prostě nejlepčí by byla WWW technologie 6 tabulek a ty provázat. Bohužel mé schopnosti programovat jsou již mizivé a na stará kolena se nebudo opět učit...

To Sieben: ten Váš program jsem ještě tak moc netestoval. Budeš 8.10 na INVEXU???
KEOSAN (958)|3.10.2008 20:26
[QUOTE=astec;166384]JJ ...jedná se mi zejméína o sledování, kde který kus VT (výpočetní techniky) je (včetně monitoru, scaneru, UPS a tak), co se sním dělalo, kdy, co se vymněnilo. U tiskárny navíc kdy se mněnil toner a pod.(druh události z číselníku provázaný na jedinečné ID vedeného kusu).
Proč to potřebuji: kdo si má pořád pamatovat kam jsem dal tu grafiku, kde ta mašina je, je v záruce, kurna tato masina má za rok již tři síťovky a pod. Jak jsem psal- Ten program jsem vymysle, navrhl, ale programátor mi jej odmítá dát (po důvodech se nepídím).
[/QUOTE]

Tiez som v minulosti skusal robit si evidenciu. Najskor spisovat HW, potom evidenciu do XLS tabuliek. A ak by chcel clovek robit to so SW, neosetri tym vsetko. Potom som sa na to vykaslal a urobil iny postup.

Zacal som stitkovat komponenty na ktore napisem dodavatela, datum kupenia a platnost zaruky. Napr. FIRMA, datum a oznacenie zaruky ako 1R, 2R, 3R... atd.
Pre evidenciu poruch staci nalepit z vnutornej /alebo vonkajsej/ strany bocnice napr. samolepky stitkov na obalky a na ne si pisat napr. datum - vymena zdroja. Datum - vymena RAM atd. Takto si clovek nemusi pamat nic, staci, ak sa dostane k pocitacu, ci mu ho donesu a na kazdom komponente su identifikacne stitky, plus historia na pocitaci napisana na velkych samolepkach na bocnici.

Z tychto informacii zistim vsetko co potrebujem a viac mi netreba. Na zaklade nich sa uz daju dohladat niekde v uctovnictve dalsie podrobnosti.
astec (1823)|3.10.2008 20:32
[QUOTE=KEOSAN;166577]Tiez som v minulosti skusal robit si evidenciu. Najskor spisovat HW, potom evidenciu do XLS tabuliek. A ak by chcel clovek robit to so SW, neosetri tym vsetko. Potom som sa na to vykaslal a urobil iny postup.

Zacal som stitkovat komponenty na ktore napisem dodavatela, datum kupenia a platnost zaruky. Napr. FIRMA, datum a oznacenie zaruky ako 1R, 2R, 3R... atd.
Pre evidenciu poruch staci nalepit z vnutornej /alebo vonkajsej/ strany bocnice napr. samolepky stitkov na obalky a na ne si pisat napr. datum - vymena zdroja. Datum - vymena RAM atd. Takto si clovek nemusi pamat nic, staci, ak sa dostane k pocitacu, ci mu ho donesu a na kazdom komponente su identifikacne stitky, plus historia na pocitaci napisana na velkych samolepkach na bocnici.

Z tychto informacii zistim vsetko co potrebujem a viac mi netreba. Na zaklade nich sa uz daju dohladat niekde v uctovnictve dalsie podrobnosti.[/QUOTE]

Alee to musis to masinu mit pred sebou. Nemluvě o tom že se šrírky slepí, odpadnou, strhnou....
KEOSAN (958)|3.10.2008 21:05
[QUOTE=astec;166578]Alee to musis to masinu mit pred sebou. Nemluvě o tom že se šrírky slepí, odpadnou, strhnou....[/QUOTE]

Mozes verit, ze ten stitok neodpadne a neodlepi sa /etiketovacie stitky/ a vydrzi tam drzat niekolkonasobne dlhsie nez je zivotnost pocitaca... Co som nedavno pozeral stitky, tak z roku 2001/2002 drzia. Dat dole byva niekedy problem, ze ked sa to strhne, tak tam cast drzi. Dost z tuha to ide dole.

Avsak to neriesi otazku strhnutia stitku naschval... To by sa vsak dalo poriesit smernicou nieco take postihujucou. Zatial som sa nestretol s tym, zeby to niekto strhol. Kebyze chce niekto nieco odcudzit, tak to urobi bez ohladu na stitky, ci nejaku evidenciu...
astec (1823)|3.10.2008 21:16
[QUOTE=KEOSAN;166595]Mozes verit, ze ten stitok neodpadne a neodlepi sa /etiketovacie stitky/ a vydrzi tam drzat niekolkonasobne dlhsie nez je zivotnost pocitaca... Co som nedavno pozeral stitky, tak z roku 2001/2002 drzia. Dat dole byva niekedy problem, ze ked sa to strhne, tak tam cast drzi. Dost z tuha to ide dole.

Avsak to neriesi otazku strhnutia stitku naschval... To by sa vsak dalo poriesit smernicou nieco take postihujucou. Zatial som sa nestretol s tym, zeby to niekto strhol. Kebyze chce niekto nieco odcudzit, tak to urobi bez ohladu na stitky, ci nejaku evidenciu...[/QUOTE]

Ale zase jsme jinde než ten dotaz. Já potřebuji evidenci na jednom místě s možností výstupu a ne běhání po PC a otevírání případně psaní směrnic. Opakuji znovu a pomalu. Potřebuji vědět, sehnat, evidenci, nejlépe přes www, která umožní vést základní informacr k VT (co je uvnitř, co se na tom kuse dělalo, kde se pohyboval, kde je) Co se na tom kuse opravovalo, kdy, faktura, atd.... Potřebuji to z jednoho místa, uceleně. Nevím jak je to jinde, ale něco skutečně obsáhne evidence majetku, ale ne opravy. Copak nikdo nemusí sledovat kam díl šel, so ce ním dělo, není potřeba vědět, že danná mašina je 20 za rk v poruše a pod....?
Aigor (201)|3.10.2008 21:24
to KEOSAN:
Nechci se přít - jen jsem si v souvislosti s těmi štítky vzpomněl na jednu "veselou historku", když se u nás přecházelo na nový evidenční systém, štíky s čárovým kódem jsme začali fasovat od firmy. Když jsem namítal, že nechci opustit duplicitní evidenci (svoji), protože životnosti štítků nevěřím, zástupce distributora se ohromně bavil. Materiál štítků je plast s nějakou otěruvzdornou vrstvou a tohle prý přežije několikrát celý PC. Škoda, že jsem se nevsadil... za půl roku jsou kódy na štítcích u myší nečitelné a bezpečnostní, dokonale nestrhnutelné nálepky (s hologramem) se odlupují od PC ;-) Takže opět vyhrává osvědčený fix na CD s jednoduchým číslem v mojí evidenci.
Ovšem každý má jiné požadavky, kolega z jiné firmy se směje, že klávesnice ani myši neevidují, vedou je jako spotřebák..

A k těm popisovacím štítkům - to je slušně řečeno na houbelec pokud např. dostanu za úkol modernizovat 20 stanic, tak chci teď a na místě vědět kdo má např. ještě starý CRT monitor 17", nebo nejmíň RAM, starou kuličkovou myš,...
Aigor (201)|3.10.2008 21:29
to astec:
ještě mě napadá co třeba Access :idea
kdysi ještě na škole jsme s tím dělali docela user-friendly evidence jednoduchým klikáním myškou. Za ty roky je to určitě dnes ještě o kus dál a myslím, že nepotřebuješ ani žádné extra znalosti programování. Stačí namyslet co a jak chceš evidovat a zkus si to na pár datech, třeba to splní taky svůj účel.
astec (1823)|3.10.2008 21:43
[QUOTE=Aigor;166606]to astec:
ještě mě napadá co třeba Access :idea
kdysi ještě na škole jsme s tím dělali docela user-friendly evidence jednoduchým klikáním myškou. Za ty roky je to určitě dnes ještě o kus dál a myslím, že nepotřebuješ ani žádné extra znalosti programování. Stačí namyslet co a jak chceš evidovat a zkus si to na pár datech, třeba to splní taky svůj účel.[/QUOTE]

1) absolutně memám čas
2) pokud mám čas, tak se starám o rodinu
Aigor (201)|3.10.2008 21:57
V tom případě hodně štěstí při hledání... :notsure
podle diskuse soudím, že máš hodně podobné požadavky jako já a zatím o žádné komeční/free vyhovující aplikaci nevím :hmm
mstejska (2912)|3.10.2008 22:00
Jak rikam, komercni aplikace jsou, ale silene drahe. A jejich nasazovani je spojeno s upravou podle presnych pozadavku zakaznika a trva to treba az rok do nasazeni. Tyka se to ale fakt velkych firem, banky, posty, felke fabriky atd, Mezi leadery patri, IBM, Oracle, USU, Peoplesoft atd. Tohle te ale asi nezajima, ze? U techto jde o desitky tisic systemu.
KEOSAN (958)|3.10.2008 22:23
[QUOTE=astec;166600] Copak nikdo nemusí sledovat kam díl šel, so ce ním dělo, není potřeba vědět, že danná mašina je 20 za rk v poruše a pod....?[/QUOTE]
Nemusim to nejak extra sledovat. Pamatam si to, co sa s tym dialo, pretoze to sam servisujem :) Neni dovod, aby sa to Xkrat kazilo, ked sa najde prava pricina, tak sa odstrani. Ak by sa nedala, uz maju navrh na kupu napr. noveho PC. Alebo ak sa im zda, ze to doho vrazauju viac penazi, sami budu chciet nove PC.

[QUOTE=Aigor;166605]to KEOSAN:
Ovšem každý má jiné požadavky, kolega z jiné firmy se směje, že klávesnice ani myši neevidují, vedou je jako spotřebák..

A k těm popisovacím štítkům - to je slušně řečeno na houbelec pokud např. dostanu za úkol modernizovat 20 stanic, tak chci teď a na místě vědět kdo má např. ještě starý CRT monitor 17", nebo nejmíň RAM, starou kuličkovou myš,...[/QUOTE]
Klavesnice a mysi tiez neevidujem. Ale dam na ne stitok, aby som vedel, kedy a kde boli kupene a kolko je zaruka. Pre pripad reklamacie.

Co sa tyka modernizacie - neni problem. Viem ako su plusminus na tom tie masiny. Dnes je uz vacsinou modernizacia - kupenie noveho PC. Ak sa este jedna o modernizaciu po starom, jednoducho sa dokupila iba napr. RAMka. Keby chcel clovek modernizovat viac, tak uz to neni efektivne. Kedze sa snazim dodrziavat plusminus rovnake konfiguracie, tak sa to tak nelisi, planuje sa lahko.
Naviac u mna skor neni centralne planovanie, ale selektivne - kedze vsetko sa musi schvalovat lokalne po strediskach a ide to na ich rozpocet. Cize ak presvedcia niekoho, ze im schvali 22" LCD, ked maju napr. 17" LCD, ze to vyuziju, tak nech im ho kupili aj vcera, dostanu ho.

Vediet, ci ma niekto taky, ci onaky monitor, mys, atd. Naco ? Ked budu chciet/vybavia si to, kupi sa im novy. Ak nie, vydrzi to pokial funguje. Aj tak, niektore oddelenia sa stahuju napr. po poschodia a clovek o tom nevie. A zrazu je ten monitor tam, henten zas inde. Vymenene mysi, klavesnice. Prakticky dopadol som tak, ze som chcel robit evidenciu, ale nakoniec z toho vzdy zislo a ostalo pri stitkoch. Co bolo ostitkovane, u toho som vzdy vedel, keby, kde a co bolo, aj ked sa to pomiesalo. Pokial to neni oznacene, tak sa to zamota, ze clovek moze robit detektiva vo firme, kde to je... :)

Kebyze uz chce clovek evidovat podrobne vsetko, tak by stacilo vsetko mat ostitkovane a vsetko poctivo hlasi uctovnemu oddeleniu, ktore ma vsetky pocitace v evidencii majetku. Na majetku sa daju predsa evidovat pohyby a ked bude clovek na tom trvat a bude sa to dodrziavat. Cize staci akykolvek soft pre evidenciu majetku...

Inac existuje kopec moznosti, napr.
http://openintranet.eteam.cz/hardware.php
http://www.micos-sw.cz/Produkty/Spravce-IT/Popis-reseni/Hardware/
http://www.sefira.cz/reseni/evidenceswhw/evidenceswhw.htm
atd.
Aigor (201)|3.10.2008 23:28
[QUOTE=KEOSAN;166630]Nemusim to nejak extra sledovat. Pamatam si to, co sa s tym dialo, pretoze to sam servisujem :)[/QUOTE]
Ja vetsinu veci taky samozrejme servisuju, ale zase nemam takovou pamet, abych krom ostatnich veci nosil v hlave jeste co jsem kdy komu spravoval na > 200 PC po 4 pobockach na okrese :eek:

[QUOTE=KEOSAN;166630]Neni dovod, aby sa to Xkrat kazilo, ked sa najde prava pricina, tak sa odstrani[/QUOTE]
Takovych duvodu by se naslo.. Zrovna nedavno jsem podle evidence zjistil, ze uz na ctvrtem PC odesel HDD, teprve kdyz jsem uhodil na HP tak z nich vylezlo, ze slo o vadnou serii, takze jsem u ostatnich ze stejne dodavky mohl zalohovat data a nechat vymenit disky, usetrilo mi to nekolik tydnu zbytecne prace.

[QUOTE=KEOSAN;166630]Dnes je uz vacsinou modernizacia - kupenie noveho PC.[/QUOTE]
Stastnej clovek... My jedeme z poloviny jeste na CRT a cca 1/5 PC je P3-P4. V posledni dobe se upgradovaly pouze klavesnice (jedna za 3.000,- s cipovou cteckou)

[QUOTE=KEOSAN;166630]Naviac u mna skor neni centralne planovanie, ale selektivne - kedze vsetko sa musi schvalovat lokalne po strediskach a ide to na ich rozpocet[/QUOTE]
U nas to "funguje" vetsinou tak, ze nekdo doveze nakladak techniky a nikdo nevi co to je, za kolik a co s tim. Samozrejme vsichni krici ze potrebuji vsechno nove, takze je na me co kdo dostane a musim si to zduvodnit.

[QUOTE=KEOSAN;166630]Aj tak, niektore oddelenia sa stahuju napr. po poschodia a clovek o tom nevie. A zrazu je ten monitor tam, henten zas inde. Vymenene mysi, klavesnice. Prakticky dopadol som tak, ze som chcel robit evidenciu, ale nakoniec z toho vzdy zislo a ostalo pri stitkoch[/QUOTE]
Ekonomove maji v tabulkach takove hlouposti jako cisla budov, patra a kancelare. Ja mam vse evidovano na lidi. Pokud se nekdo stehuje, je mi to jedno. Dokud u nas ten clovek pracuje, ruci svym podpisem za sverenou techniku a pokud si cenzuje s kolegou klavesnici, nebo mys, je to jeho problem ve chvili kdy se podle cista bude dohledavat.

[QUOTE=KEOSAN;166630]Kebyze uz chce clovek evidovat podrobne vsetko, tak by stacilo vsetko mat ostitkovane a vsetko poctivo hlasi uctovnemu oddeleniu, ktore ma vsetky pocitace v evidencii majetku. Na majetku sa daju predsa evidovat pohyby a ked bude clovek na tom trvat a bude sa to dodrziavat.[/QUOTE]
Hmm, za predpokladu, ze ucetni odd. nezacne rvat, ze oni technice nerozumi a nedaji od toho ruce pryc..

Ty linky jsou zajimave, ale stejne jak je videt tohle je problematika firma od firmy pojata uplne jinak :runaway
Sieben (513)|4.10.2008 00:08
2astec: no pokud vím, tak 8 by tam měl být kolega, co to přímo programuje :) pavilo V, stánek 52 :thumb, když řekneš, že tě poslala technická podpora...budu jen rád :D:D:D

jinak přece co chceš umí ten náš software (můžeš si ho stáhnout a vyzkoušet - pro 5PC) ...jede ot na SQL.

u PC se ti nadetekuje HW - typ, SN...problém je u tiskáren, protože přes USB moc SN nadetekovat nejde.
je tam samozřejmě i evidence tonerů, faktur svázaných na ten danej počítač, software...cokoliv a je tam i deník toho zařízení - historie PC, takže neustále máš předmět, co se s tím PC dělalo.

Můžeš tisknout tiskové sestavy, přehledy, předávací protokoly...je toho neurekom...

:thumb máš li dotazy, piš, ptej se...
KEOSAN (958)|4.10.2008 10:14
AIGOR:
[QUOTE]Ja vetsinu veci taky samozrejme servisuju, ale zase nemam takovou pamet, abych krom ostatnich veci nosil v hlave jeste co jsem kdy komu spravoval na > 200 PC po 4 pobockach na okrese :eek:[/QUOTE] Tiez si nepamatam absolutne vsetko, ale to co si pamatam staci. Na osviezenie pamati sluzia tie nalepky na komponentoch, ci bocnici PC :)

[QUOTE]Takovych duvodu by se naslo.. Zrovna nedavno jsem podle evidence zjistil, ze uz na ctvrtem PC odesel HDD, teprve kdyz jsem uhodil na HP tak z nich vylezlo, ze slo o vadnou serii, takze jsem u ostatnich ze stejne dodavky mohl zalohovat data a nechat vymenit disky, usetrilo mi to nekolik tydnu zbytecne prace.[/QUOTE] To je zaujimave zistenie. Ak by bola evidencia reklamacii, tak by si to pravdepodobne zistil tiez, ze sa jedna o ten isty model. Na odbremenenie od prace by to mozno pomohlo mat pripravene zalozne PC a ak su robene zalohy uzivatelskych dat, tak nemusi nejaky vypadok byt problem.


[QUOTE]Stastnej clovek... My jedeme z poloviny jeste na CRT a cca 1/5 PC je P3-P4. V posledni dobe se upgradovaly pouze klavesnice (jedna za 3.000,- s cipovou cteckou)[/QUOTE] U nas je cca 60 percent LCD a 40 perc. CRT, a cca 95 percent PC na urovni AthlonXP1700-2200. Mozno bude problem v tom, ked kupujete klavesnice za 3000 Kc :) Za to mam prakticky vynoveny PC - nove PC. Nechcel som povedat tym, ze u nas sa kupuju hned nove pocitace /prave naopak, vsetko sa opravuje/ - ale ze je to vo firmach rozsireny postup - nakupovat nove pocitace, ked sa to po rokoch pokazi.


[QUOTE]U nas to "funguje" vetsinou tak, ze nekdo doveze nakladak techniky a nikdo nevi co to je, za kolik a co s tim. Samozrejme vsichni krici ze potrebuji vsechno nove, takze je na me co kdo dostane a musim si to zduvodnit.[/QUOTE] Ak to niekto nepozadoval, tak niekto nieco niekde nehospodarne objednal pre ineho. Tu sa viac prerobi nez na hladani z evidencie, kde usetrit :)

[QUOTE]Ekonomove maji v tabulkach takove hlouposti jako cisla budov, patra a kancelare. Ja mam vse evidovano na lidi.
[/QUOTE] Evidencia na ludi je dobra, ale ekonomovia nemaju tie hluposti v evidencii len tak pre nic za nic. Mozno, keby si mal podrobnejsiu evidenciu po ludoch, ale hlavne aj po miestach, kde su a podla planov, na akych su elektrickych rozvodoch /niekolko kancelarii na jeden rozvod/, cislach rozvadzacov, podlaziach, budovach atd -tak by si sa mozno dopatral k zaujimavym zisteniam. Ze napr. pocitace v tej budove na tom a tom podlazi, na tom a tom okruhu su nejak viac /castejsie/ kazivejsie nez ostatok a dopatral by si sa mozno, ze el. rozvody nemusia byt celkom OK, aj ked to bude nejaky elektrikar tvrdit. Vychytanie takehoto detailu usetri kopec prace do buducnosti, ked za podivnych okolnosti odchadza technika.
astec (1823)|4.10.2008 10:23
[QUOTE=Sieben;166653]2astec: no pokud vím, tak 8 by tam měl být kolega, co to přímo programuje :) pavilo V, stánek 52 :thumb, když řekneš, že tě poslala technická podpora...budu jen rád :D:D:D

jinak přece co chceš umí ten náš software (můžeš si ho stáhnout a vyzkoušet - pro 5PC) ...jede ot na SQL.

u PC se ti nadetekuje HW - typ, SN...problém je u tiskáren, protože přes USB moc SN nadetekovat nejde.
je tam samozřejmě i evidence tonerů, faktur svázaných na ten danej počítač, software...cokoliv a je tam i deník toho zařízení - historie PC, takže neustále máš předmět, co se s tím PC dělalo.

Můžeš tisknout tiskové sestavy, přehledy, předávací protokoly...je toho neurekom...

:thumb máš li dotazy, piš, ptej se...[/QUOTE]

Pro 400 počítačů se nedoplatím..... Ale je to směřováno k evidenci SW.. Zkoušel jsem snad všechny komerční programy, ale furt to není ono. Strašný molochy. Pro moje potřeby nepoužitelné....

To aigor: asi budu muset sehnat někoho kdo umí v PHP, předám mu schema a tabulky aby to napsal.... Díval jsi ses na tu aplikaci od Vyskočila?
KEOSAN (958)|4.10.2008 10:34
ASTEC:

to robite aj evidenciu tonerov ? Preco ? Ake informacie na zaklade toho vyhodnocujes ? Niektore tonery nemavaju seriove cisla.
astec (1823)|4.10.2008 10:40
[QUOTE=KEOSAN;166700]ASTEC:

to robite aj evidenciu tonerov ? Preco ? Ake informacie na zaklade toho vyhodnocujes ? Niektore tonery nemavaju seriove cisla.[/QUOTE]

Evidujeme kolik se spotřebuje tonerů na jednotlivé tiskárně, kolik se na tom toneru vytiskne - používají se repasy - reklamace. Po zavedení evidence klesla spotřeba tonerů o 36 procent. A to je psalo jen na papír....
Sieben (513)|4.10.2008 11:14
[QUOTE=astec;166698]Pro 400 počítačů se nedoplatím..... Ale je to směřováno k evidenci SW.. Zkoušel jsem snad všechny komerční programy, ale furt to není ono. Strašný molochy. Pro moje potřeby nepoužitelné....[/QUOTE]

no pokud má firma 400PC - tak se jí to zaplatí, protože na to aby měla 400pc musí mít i odpovídající obrat...

a Asset management od nás mají i firmy, který mají 1 500PC a víc...

zkus si to nainstalovat...pohrát si s tím a uvidíš...a nebo dojdi na ten Invex, poptej se, oni ti to rádi vysvětlí,
já tam budu asi(na 95%) středa až pátek
astec (1823)|4.10.2008 11:56
[QUOTE=Sieben;166715]no pokud má firma 400PC - tak se jí to zaplatí, protože na to aby měla 400pc musí mít i odpovídající obrat...

a Asset management od nás mají i firmy, který mají 1 500PC a víc...

zkus si to nainstalovat...pohrát si s tím a uvidíš...a nebo dojdi na ten Invex, poptej se, oni ti to rádi vysvětlí,
já tam budu asi(na 95%) středa až pátek[/QUOTE]

No s tím placením to vidím bledě......
KEOSAN (958)|4.10.2008 13:10
[QUOTE=astec;166702]Evidujeme kolik se spotřebuje tonerů na jednotlivé tiskárně, kolik se na tom toneru vytiskne - používají se repasy - reklamace. Po zavedení evidence klesla spotřeba tonerů o 36 procent. A to je psalo jen na papír....[/QUOTE]

Niekde sa pouziva aj plateny SW, ktory sleduje vytlacky. U niektorych tlaciarni dodavali tento SW tusim uz aj v cene /neviem, ci sa nejednalo o OKI - Print Control Client, Print Control Server, Print Control Report Tool/. Planoval som tiez sledovat spotrebu, ale vychadzali by mi z toho velmi skreslene statistiky. Totiz je rozdiel, ci niekto vytlaci 50 stran s 5 percentnym pokrytim stranky, alebo pouzije 99 percentne pokrytie plus v nejakej zakladnej farbe. Taktiez ci niekto tlaci a ma to povolene, alebo netlaci s povolenim, len s tichym suhlasom. Repasy beriem tiez, ale len od jednej firmy. Co som skusal ine, tak som nebol spokojny.
astec (1823)|4.10.2008 13:22
[QUOTE=KEOSAN;166750]Niekde sa pouziva aj plateny SW, ktory sleduje vytlacky. U niektorych tlaciarni dodavali tento SW tusim uz aj v cene /neviem, ci sa nejednalo o OKI - Print Control Client, Print Control Server, Print Control Report Tool/. Planoval som tiez sledovat spotrebu, ale vychadzali by mi z toho velmi skreslene statistiky. Totiz je rozdiel, ci niekto vytlaci 50 stran s 5 percentnym pokrytim stranky, alebo pouzije 99 percentne pokrytie plus v nejakej zakladnej farbe. Taktiez ci niekto tlaci a ma to povolene, alebo netlaci s povolenim, len s tichym suhlasom. Repasy beriem tiez, ale len od jednej firmy. Co som skusal ine, tak som nebol spokojny.[/QUOTE]

no rámcově odhadneš spotřebu, kor, když máš x tiskáren stejných a dělá se na tom stejná práce. Tam se spíše jedná o to, že si kazety brali domů, a že občas prostě repas vydrží velmi málo. Ale ono stačí, aby lidé věděli že se to dá sledovat a sleduje se. Samozřejmě nezabráníš soukromým tiskům, ale vedení si myslí, že si IT kluci vymýšlí spotřebu, místo tonerů si něco kupují ...... To je stejné jako s náhradními díly....
Aigor (201)|4.10.2008 16:45
[QUOTE=KEOSAN;166694]To je zaujimave zistenie. Ak by bola evidencia reklamacii, tak by si to pravdepodobne zistil tiez, ze sa jedna o ten isty model. Na odbremenenie od prace by to mozno pomohlo mat pripravene zalozne PC a ak su robene zalohy uzivatelskych dat, tak nemusi nejaky vypadok byt problem.[/QUOTE]
Zalozne PC je hezka teorie, ale nerealna. Data samozrejme na stanicich nemaji co delat, ty jsou jen na serverech.

[QUOTE=KEOSAN;166694]U nas je cca 60 percent LCD a 40 perc. CRT, a cca 95 percent PC na urovni AthlonXP1700-2200. Mozno bude problem v tom, ked kupujete klavesnice za 3000 Kc :) [/QUOTE]
No, jenze "my" je nenakupujeme. Problemy nakupu znackovych komponent by vydaly na samostatnou kapitolu..

[QUOTE=KEOSAN;166694]Ak to niekto nepozadoval, tak niekto nieco niekde nehospodarne objednal pre ineho[/QUOTE]
Ne, objednava se centralne pouze podle momentalnich financi, takze k nam to prijde jako hotova vec bez moznosti to ovlivnit. Nemusis mi rikat, ze je to nesmysl, to vim :D

[QUOTE=KEOSAN;166694]Evidencia na ludi je dobra, ale ekonomovia nemaju tie hluposti v evidencii len tak pre nic za nic. Mozno, keby si mal podrobnejsiu evidenciu po ludoch, ale hlavne aj po miestach, kde su a podla planov, na akych su elektrickych rozvodoch /niekolko kancelarii na jeden rozvod/, cislach rozvadzacov, podlaziach, budovach atd -tak by si sa mozno dopatral k zaujimavym zisteniam. Ze napr. pocitace v tej budove na tom a tom podlazi, na tom a tom okruhu su nejak viac /castejsie/ kazivejsie nez ostatok a dopatral by si sa mozno, ze el. rozvody nemusia byt celkom OK, aj ked to bude nejaky elektrikar tvrdit. Vychytanie takehoto detailu usetri kopec prace do buducnosti, ked za podivnych okolnosti odchadza technika.[/QUOTE]
LOL - dobre :D Promin, ale tys videl nekoho kdo to tak dela? V realu si to umim predstavit jen dost tezko. Pripomina mi to trochu prezencku te firmy co nam prodavala evidencni SW, docela sranda...

Neber to osobne, jen takove pozadavky jsou v mnoha firmach/organizaci z mnoha duvodu naprosto nerealne a praxe je nekde jinde. To ze tohle firmy montuji do svych produktu je jen dusledek uplneho nepochopeni situace. Ale radeji dost OT.
KEOSAN (958)|4.10.2008 17:25
AIGOR vopred pardon za OT, ale debata sa rozprudila zaujimavym smerom, suvisiacim s danou problematikou.

[QUOTE]Zalozne PC je hezka teorie, ale nerealna. [/QUOTE] Zalozne PC neni nerealne, i ked to tak niekedy moze vyzerat pri urcitych situaciach v roznych firmach. Ide len o to ako presvedcit niekoho pre zalozne PC, pripadne opravit nieco pokazene alebo pouzit nieco urcene na vyradenie. Alebo poradit si inak, napr. zapozickou od dodavatela v ramci dobrych vztahov atd. Ako sa hovori "vojak sa stara, vojak ma" :D

Ad podrobnejsia evidencia:
[QUOTE]LOL - dobre :D Promin, ale tys videl nekoho kdo to tak dela? V realu si to umim predstavit jen dost tezko. Pripomina mi to trochu prezencku te firmy co nam prodavala evidencni SW, docela sranda...
Neber to osobne, jen takove pozadavky jsou v mnoha firmach/organizaci z mnoha duvodu naprosto nerealne a praxe je nekde jinde. To ze tohle firmy montuji do svych produktu je jen dusledek uplneho nepochopeni situace. Ale radeji dost OT.[/QUOTE] Toto co som navrhoval, taku evidenciu nepraktikujem. Ale iba z toho dovodu, ze si pamatam problemy, ktore som na danych oddeleniach vybavoval a priblizne ako casto. Takze som si napr. pamatal oddelenia, kde tie vyskyty poruch boli nejake castejsie a na zaklade toho som inicializoval preskumanie stavu el. rozvodov a dotlacil /niekde/ k vybudovaniu dalsich novych rozvodov iba pre PC. Neskor som sam zistil, ze vznikali napr. problemy s blikanim LCD na grafikach s VGA, pretoze uzemnenie tlaciarne v inom napajacom okruhu malo iny, mensi potencial ako v novom, dobre urobenom.
Taktiez na jednej pobocke po problemoch s HW, vidiac realny stav HW, kde som doslova robil jeho "pitvu", som prisiel postupne na priciny problemov, zistujuc, preco sa to stalo u rovnakeho, ci podobneho HW a inde zase nie. Pritom beruc do uvahy problemy podobneho charakteru, ktore tam boli v minulosti. Tvrdil som, ze budu mat zle el. rozvody, asi problem s rozvadzacom, nech si daju opravit el. rozvody, prekontrolovat ich, alebo natiahnut nove. Vraj nic z toho neprichadza v uvahu. No a o tyzden-dva mi volali, ze som mal pravdu, ze im el. rozvadzac vyhorel...

Takze ak je organizacia vacsia a robi to viac ludi a ak by robili evidenciu dosledne, dosledne by skumali priciny, tak sa moze clovek dostat k zaujimavym zaverom. Potom si staci pozriet, alebo zistit, plany zapojenia elektriky a odhadnut mozne skody do buducnosti. A vacsinou to tak aj bolo. Je to len s tym rozdielom, ze ked som si to pamatal a sam robim vsetko, nemusim mat na to evidenciu. Lepsie takto odstranit v zarodkoch pricinu problemov, ako potom behat od poruchy k poruche a divit sa, precoze len je tam ta poruchovost taka vysoka. A to podotykam, ze skoro vsade mam pocitace skladacky...
Aigor (201)|4.10.2008 18:15
[QUOTE=KEOSAN;166810]Zalozne PC neni nerealne, i ked to tak niekedy moze vyzerat pri urcitych situaciach v roznych firmach. Ide len o to ako presvedcit niekoho pre zalozne PC, pripadne opravit nieco pokazene alebo pouzit nieco urcene na vyradenie[/QUOTE]
Nechtel jsem zbytecne zabihat do podrobnosti v ramci OT, ale nerozumime si. Zalozne PC nejde z nekolika duvodu..
- ve firme je vicero modelovych instalaci, pricemz nejvic casu pri preinstalaci vezmou prave aplikace a doprava (zadanka na auto 3 dny predem je normalni)
- aplikace ze kterych se sklada hlavni IS se cca kazdy 1-2 mesice prubezne aktualizuji on-line, takze ani nekolik modelovych predinstalaci by tady nepomohlo
- PC u nas slouzi dokud funguji, pak jsou nahrazeny novymi v ramci servisni smlouvy. Mit zahalejici funkcni PC je luxus, ktery mi nikdo nedovoli

[QUOTE=KEOSAN;166810]...vyskyty poruch boli nejake castejsie a na zaklade toho som inicializoval preskumanie stavu el. rozvodov a dotlacil /niekde/ k vybudovaniu dalsich novych rozvodov iba pre PC. Neskor som sam zistil, ze vznikali napr. problemy s blikanim LCD na grafikach s VGA, pretoze uzemnenie tlaciarne v inom napajacom okruhu malo iny, mensi potencial ako v novom, dobre urobenom[/QUOTE]
Vim naprosto konkretne o pobocce, kde jsou rozvody v tak zalostnem stavu, ze by kancelare neprosly ani kolaudaci (smaltovane draty pod napetim visi ze zdi, apod. lahudky). PC se tam meni/servisuji cca o 1/3 casteji nez jinde, ale...
- budova neni nase a vlastnik nema potrebu toto resit (Policie CR)
- posledni opravu pri vymene jistice si hradili nasi zamestnanci sami ze sveho, oficialne to z naseho rozpoctu hradit nesmime
- paradoxne jsou vsichni spokojeni, protoze maji stabilne nejnovejsi techniku (diky servisni smlouve a vymenam celych PC), s vypadky elektriny 1x do tydne se uz smirili

To jenom pro zajimavost, jak se to taky da "resit" :hmm
astec (1823)|5.10.2008 12:29
Tak jsem si rozebrali jak se to dělá nebo nedělá jinde...... :)
Ale máte někdo, nebo nevíte o něčem???
mstejska (2912)|5.10.2008 12:33
Spise napred naznac cenu. Pak jde o to jestli chces hotove reseni, nebo standard a doupravit si ho podle svych predstav.
astec (1823)|5.10.2008 12:34
[QUOTE=mstejska;166969]Spise napred naznac cenu. Pak jde o to jestli chces hotove reseni, nebo standard a doupravit si ho podle svych predstav.[/QUOTE]

Tak nabídni .....
mstejska (2912)|5.10.2008 12:37
Vyvijime neco co se jmenuje Valuemation. Express verze ale stoji 9999 Euro.
astec (1823)|5.10.2008 12:40
[QUOTE=mstejska;166973]Vyvijime neco co se jmenuje Valuemation. Express verze ale stoji 9999 Euro.[/QUOTE]

UF jsem se zpotil. No zkusím oběhnou lidi a poptat se na cenu za takovou jednoduchou WWW aplikaci.
mstejska (2912)|5.10.2008 13:12
Proto jsem uz davno psal, ze enterprise aplikace, ktere to umoznuji jsou fakt drahe. Proto mame mezi zakazniky vetsinou banky atd.
astec (1823)|5.10.2008 13:25
[QUOTE=mstejska;166981]Proto jsem uz davno psal, ze enterprise aplikace, ktere to umoznuji jsou fakt drahe. Proto mame mezi zakazniky vetsinou banky atd.[/QUOTE]

Proto jsem uz davno psal, že nemám záem o komerční sofistikované aplikace, které sleduí většinou nařízení vlády 624/2001 ale en prach sprostě ednoduchou evidenci, nejlépe na WWW bázi. Čekal jsem, že se někdo ozve(že má, že udělá). marně.
mstejska (2912)|5.10.2008 16:57
Tak bohuzel. Mozna by fakt bylo asi nejlepsi, kdyby jsi se domluvil s nejakym znamym programatorem a ten ti to udela presne podle tvych pozadavku. Pokud presne vis co chces a nebudes to v prubehu vyvoje menit, tak by se cena nemusela vysplhat moc vysoko. Vestinou je problem prave ve vagnich specifikacich, podle kterych se to udela a pak znovu predelava protoze zakaznik chtel neco jineho. Ale pokud vis co chces a jsi ochtny za to zaplatit ...
mp4 (0)|6.10.2008 08:09
Kolega naprogramoval pre nase oddelenie jednoduchu evidenciu HW s moznostou pripajat k zaznamom prilohy
hw.png
Sieben (513)|6.10.2008 09:03
2mp4: moc pěkné! máte to navázaný i na uživatele?

jinak kolegu pochval :) :thumb

btw jak mte řešeno načítní těch PC? Děláte to ručně, nebo přes WMI?
mp4 (0)|6.10.2008 10:08
[QUOTE=Sieben;167127]2mp4: moc pěkné! máte to navázaný i na uživatele?

jinak kolegu pochval :) :thumb

btw jak mte řešeno načítní těch PC? Děláte to ručně, nebo přes WMI?[/QUOTE]

vela veci je naiportovanych zo stareho programu ostatne je nahodene rucne