reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vzadálená plocha

pancoo (125)|2.10.2008 20:31
Zdravim,
chtěl jsem se zeptat ohledně nastavení počítače tak aby na něm fungovala vzdálená plocha. Mám jeden počítač např.: v Plzni a druhý v Praze a na obou mám nainstalován program TightVNC z čehož jeden je nastaven jako VNC server a přes VNC Viewer bych ho měl ovládat. Ale to mi nejde. To VNC se na tamten počítač prostě nepřipojí. Na obou PC mám nainstalované Windows XP Home na SP3. Na počítači, který je nastaven jako server je pevná IP adresa, takže se nemuže stát, že bych se připojoval na IP, kterou už nemá!

Pokud máte někdo zkušenosti nebo víte kde ja na netu nějaký dobrý funkční nívod ( pár jsme jich vygooglil ale stály za nic) tak pls dejte vědět! Thx
astec (1823)|2.10.2008 20:32
[QUOTE=pancoo;166288]Zdravim,
chtěl jsem se zeptat ohledně nastavení počítače tak aby na něm fungovala vzdálená plocha. Mám jeden počítač např.: v Plzni a druhý v Praze a na obou mám nainstalován program TightVNC z čehož jeden je nastaven jako VNC server a přes VNC Viewer bych ho měl ovládat. Ale to mi nejde. To VNC se na tamten počítač prostě nepřipojí. Na obou PC mám nainstalované Windows XP Home na SP3. Na počítači, který je nastaven jako server je pevná IP adresa, takže se nemuže stát, že bych se připojoval na IP, kterou už nemá!

Pokud máte někdo zkušenosti nebo víte kde ja na netu nějaký dobrý funkční nívod ( pár jsme jich vygooglil ale stály za nic) tak pls dejte vědět! Thx[/QUOTE]

musis povolit ve firevalu port
pancoo (125)|2.10.2008 20:38
[QUOTE=astec;166289]musis povolit ve firevalu port[/QUOTE]

A když mám Firewall vypnutý ?
astec (1823)|2.10.2008 20:48
[QUOTE=pancoo;166290]A když mám Firewall vypnutý ?[/QUOTE]

pingneš su tu IP???
mstejska (2912)|2.10.2008 21:56
Chces rici, ze mas pocitac pripojeny k internetu,a mas verejnou ip adresu? nemslim pres nejaky router, ale primo. Protoze jinak musis na tom routeru nastavit forwardovani pro ty porty, ktere vyuziva vnc.
pancoo (125)|3.10.2008 08:08
Tu IP si nepingnu - vypršel časový limit spojení!

mstejska : No mám normálně připojen počítač v Plzni u společenosti Pilsfree a mám přivedenou do bytu jednu linku, která se přes switch rozděluje pak dál. A z toho switche mi to jde do PC!
mstejska (2912)|3.10.2008 08:20
jakou mas ip adresu toho pocitace? Muzes ji poslat? Z te se da poznat jestli je verejna nebo ne. Pokud je ve tvaru 192.168.x.x nebo 10.0.x.x tak to neni verejna ip adresa.
astec (1823)|3.10.2008 08:51
[QUOTE=pancoo;166373]Tu IP si nepingnu - vypršel časový limit spojení!

mstejska : No mám normálně připojen počítač v Plzni u společenosti Pilsfree a mám přivedenou do bytu jednu linku, která se přes switch rozděluje pak dál. A z toho switche mi to jde do PC![/QUOTE]

Nezveřejňuj IP adresu, jen napiš jestli je nebo není v tom tvaru.

Jak je to připojeno v té firmě? Je tam adsl, wifi nebo jak. Co je tam za všechna zařízení, která stojí mezi tím PC a Tebou. (router, switch....). Mají tam firewal?
Tosuja (107)|3.10.2008 09:42
Když napíšeš první dvě čísla z každé IP adresy, bude to stačit na rozeznání, jestli je nebo není privátní. Na straně Pilsfree máš téměř najisto privátní IP, tyto komunitní sítě nikdy nemají dostatek veřejných IP.
astec (1823)|3.10.2008 09:48
[QUOTE=Tosuja;166393]Když napíšeš první dvě čísla z každé IP adresy, bude to stačit na rozeznání, jestli je nebo není privátní. Na straně Pilsfree máš téměř najisto privátní IP, tyto komunitní sítě nikdy nemají dostatek veřejných IP.[/QUOTE]

Nepředjímal bych, počkáme
pancoo (125)|3.10.2008 11:41
[QUOTE=mstejska;166375]jakou mas ip adresu toho pocitace? Muzes ji poslat? Z te se da poznat jestli je verejna nebo ne. Pokud je ve tvaru 192.168.x.x nebo 10.0.x.x tak to neni verejna ip adresa.[/QUOTE]

má tvar : 10x.10x.18x.12x

takže asi nerbude veřejna jak tak koukám.
pancoo (125)|3.10.2008 11:44
[QUOTE=astec;166380]Nezveřejňuj IP adresu, jen napiš jestli je nebo není v tom tvaru.

Jak je to připojeno v té firmě? Je tam adsl, wifi nebo jak. Co je tam za všechna zařízení, která stojí mezi tím PC a Tebou. (router, switch....). Mají tam firewal?[/QUOTE]

No tak na tuhle otázku nevim, jak bych odpověděl. Protože nevim co je mezi mym pc1 a mym pc2. Vim že v tom bytě je nainstalovanej na linku (myslim) router ze kterýho ta linka pokračuje dál kabelem do switche a tam se dělí na 8 PC (z toho jedno je to moje). Jinak Pilsfree to má děšlaný tak, že ten router, kterej je připojen u nás v baráku je přiojen na páteřní síť a z toho se to pak rozvádí Wifi na další spoje!
mstejska (2912)|3.10.2008 12:07
neco jako 102.103.181.124 nebo 10.10.18.12
ta 102 by mohla byt verejna
mstejska (2912)|3.10.2008 12:09
pokud mi veris, ze to nebudu sirit, tam mi tu ip adresu posli jako soukromou spravu.
Pokud mas vedle toho serveru jeste jeden pc a tim se pripojis tak je asi problem ve firevalech u providera. pokud se ale nepripojis hned od vedle, tak je to v tvem serveru.
mstejska (2912)|3.10.2008 12:35
Kopie se sz: [QUOTE=pancoo]Ta ip je 10.xxx.xxx.xxx - přesně. Doufám že mi spíš poradíš teda než něco uděláš! Jiank z počítače kterej je připoijenej na tom switchy se na ni připojim připojim se i pres vnc i na ftp ktery tam je![/QUOTE]
Neboj, takovato adresa nic nerekne.
Ale to mas blbe, jak uz jsem rikal adresy zacinajici 10. jsou vyhrazeny pro pouziti v privatnich sitich. Musel by jsi pozadat providera o prideleni verejne ip adresy. A bud to nebude zadarmo nebo vubec. verejne ip adresy pomalu dochazeji.
mstejska (2912)|3.10.2008 13:35
Hele co jsem nasel.
https://www.mesh.com/Welcome/Welcome.aspx
Nevim teda jak to funguje, ale mozna ti to pomuze.
Logout (4018)|3.10.2008 14:02
Zkus teamviewer - ten umí překonat firewall. Ale funguje maličko odlišně než VNC, tak nevím, jestli bude vhodnej.
Dojigiri (1629)|3.10.2008 14:05
Já tohle (úspěšně) řeším něčím podobným (nejspíš) jako doporučuje mstejska, a to přes Hamachi (free verze, není potřeba placená). Spojení se sestavuje za pomoci jejich serveru (takže se dostane přes NAT, na každý straně nejspíš i přes vícenásobnej, dostanu se tak např. na Windows sdílení z práce, kde je FW, domů, kde mám router s NAT, IP adresu routeru mám sice veřejnou, dynamickou UPC, ale mělo by to fungovat i s neveřejnou, výhoda veřejný je akorát v tom, že si přes wake on lan můžu ten počítač vzbudit), je to v podstatě VPN. Je sice šifrovaná, ale záleží jak moc jim člověk věří, já nad tím mám ještě rozběhnutý vlastní OpenVPN spojení, který je jedinej provoz, kterej mám přes Hamachi síťovku povolenej, šifrovaný certifikátama, a přes něj se teprva propojuju (Hamachi slouží pouze jako nosný spojení pro OpenVPN, protože openvpn samotný neumí sestavit spojení přes NAT na obou stranách).

A nad tím mi běhá v pohodě Remote Console (má na Windows trochu příjemnější vlastnosti než VNC, alespoň pro mě, protože umožní na počítači zároveň pracovat lokálně pod jednim uživatelem a zároveň tam být připojenej vzdáleně, ovšem vyžaduje to hack termsrv.dll), stjeně tak jako SSH nebo VNC spojení na Linux na druhým pc, Windowsí sdílení i FTP server.
mstejska (2912)|3.10.2008 14:07
[QUOTE=Dojigiri;166464]Já tohle (úspěšně) řeším něčím podobným (nejspíš) jako doporučuje mstejska, a to přes Hamachi (free verze, není potřeba placená). Spojení se sestavuje za pomoci jejich serveru (takže se dostane přes NAT, na každý straně nejspíš i přes vícenásobnej, dostanu se tak např. na Windows sdílení z práce, kde je FW, domů, kde mám router s NAT, IP adresu routeru mám sice veřejnou, ale mělo by to fungovat i s neveřejnou), je to v podstatě VPN. Je sice šifrovaná, ale záleží jak moc jim člověk věří, já nad tím mám ještě rozběhnutý vlastní OpenVPN spojení, který je jedinej provoz, kterej mám přes Hamachi síťovku povolenej, šifrovaný certifikátama, a přes něj se teprva propojuju (Hamachi slouží pouze jako nosný spojení pro OpenVPN, protože openvpn samotný neumí sestavit spojení přes NAT na obou stranách).

A nad tím mi běhá v pohodě Remote Console (má na Windows trochu příjemnější vlastnosti než VNC, alespoň pro mě, protože umožní na počítači zároveň pracovat lokálně pod jednim uživatelem a zároveň tam být připojenej vzdáleně, ovšem vyžaduje to hack termsrv.dll), stjeně tak jako SSH nebo VNC spojení na Linux na druhým pc, Windowsí sdílení i FTP server.[/QUOTE]

Jo hamachi. Uplne jsem na ni zapomel. Taky doporucuji. Uz jsem ji sice rok nepouzil, ale asi ti to pomuze.
astec (1823)|3.10.2008 20:51
[QUOTE=mstejska;166430]Kopie se sz:
Neboj, takovato adresa nic nerekne.
Ale to mas blbe, jak uz jsem rikal adresy zacinajici 10. jsou vyhrazeny pro pouziti v privatnich sitich. Musel by jsi pozadat providera o prideleni verejne ip adresy. A bud to nebude zadarmo nebo vubec. verejne ip adresy pomalu dochazeji.[/QUOTE]

Ještě je možné použít HAMACHI..... a zapnout jen ehd\, když potřebuji přístup. Prosím nekamenovat, řešíme jak ano a ne proč ne ( byť i za cenu blábolů a paranoidy)
mstejska (2912)|3.10.2008 21:50
To Dojigiri: Ten hack s termsvr.dll, je nekde popsan?
A remote desktop ve Windows je urcite lepsi nez, vnc. ma mnohem mensi prenosove naroky,