reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

koncepce chlazení, jaké?

xstreetfighter (453)|2.10.2008 21:22
Dobrý den Vážení,
Stavím si novej big case a řeším koncepci chlazení. Navrhl jsem 2 schémata, Chtěl bych Vás poprosit, abyste ohodnotili, který z nich se Vám zdá z hlediska CHLAZENÍ lepší, prach, hluk a techniku mám dořešenou,jde mi jen o účinost chlazení. Případně Vás poprosím, co byste vylepšili. Díky. Zatím mám sestavu to, co v popisu, ale to chlazení bych rád chtěl uplatnit i v budoucnu. Samozřejmě je to jen takový náčrt, šipky znázornující "teploty" jsou jen orientační, uvědomuji si působení turbulence, tlaku, vlhkosti a termodynamicko-aerodynamických i jiných vlivů. Prosím povzneste se, nic integrovat a počítat a rýsovat se mi nechce...



Deee-aN (3834)|2.10.2008 22:01
Asi bych, když už, dělal tunel zvlášť pro GPU, než pro HDD. Těm stačí ten fan před nimi.
Dostal jsem se k tomuhle: www.umbel.xf.cz/cooling/cooling.htm . Ještě jsem si to nestačil pořádně přečíst, tak to zkoukni.
xstreetfighter (453)|2.10.2008 22:31
no mozna ze to asi nejde uplne poznat, ale tunel je k cpu u obou moznosti, HDD budou jen ofukovany-v obou moznostech, bez tunelu.
xstreetfighter (453)|2.10.2008 22:34
jinak clanek super, jak vidim kalorimetricke rovnice mam krasny vzpominky na fyzikalni chemii...nastuduju...diky
Deee-aN (3834)|2.10.2008 22:42
[quote=xstreetfighter;166341]no mozna ze to asi nejde uplne poznat, ale tunel je k cpu u obou moznosti, HDD budou jen ofukovany-v obou moznostech, bez tunelu.[/quote]
Já ale psal GPU!
Jinak, já mám tunel k CPU i k GPU. Čerstvej vzduch je holt čerstvej vzduch! Viz www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=141671&postcount=305
Jestli to budeš stavět úplně od začátku, daly by se dosáhnout supr výsledky. Taky bych jednou chtěl postavit case, ale znáš to...
xstreetfighter (453)|3.10.2008 05:59
ja vim, ze si psal GPU, ale ja stavim tunel k CPU:-) moje grafika neni zadnej svetovej rekordman a v pasivu s AC nejde prez 50°C. Navíc je jeste v AGP tudiz by bylo velice slozite k ni neco stavet, pod ni jsou PCI sloty