reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RAID, BOOT Problem, Verifying DMI Pool Data ...

v_o_slim (11)|3.10.2008 12:33
Kupil som si novu masinku s maticnou Gigabyte EP45-DS4, mam tam dva HDD, vsetko fici jak o zivot, windowsXP, disky, napalka, az do chvile ked skusam nahodit RAID, pekne si to v BIOSe nastavim:
"SATA RAID/AHCI Mode" - RAID
"SATA Port0-3 Native Mode" - Enable
"First Boot Device" - CDROM
atd.
hodim si tam Hiren's Boot CD a nic, teda poporiadku, pustim komp, zisti si procak, ramku, a ine, potom si zisti ze tam mam nastavene RAID disky jeden na "Port-00" druhy na "Port-01", CDROM najde na "Port-04"
RAID Volumes najde:
50GB RAID1
1092.3GB(zbytok) RAID0
status im napise "Normal", Bootable Yes,
potom este vypise HDD S.M.A.R.T. Enable aj PCI Device Listing a skonci pri blikajucom kurzore pod hlaskou "Verifying DMI Pool Data ..."

Stretol sa s tym niekto ? robim niekde fatalnu chybu ? rozbehavam totiz RAID prvy krat a nechapem preco by pri nastavenom raide mal problem bootnut z CD, nedokaze bootnut totiz ziadne CD ktore mi inac bez toho RAID v pohode bootuju, ci uz to Hiren alebo instalacka WinXP

verim ze ma niekto zachrani od dalsej bezesnej noci ;)
johny__g (6387)|3.10.2008 13:53
Trošku se v tom ztrácím. Takže máš dva stejné disky, ano? Jsou nějak rozdělené, nebo tak? Píšeš že win XP fičí jak o život, takže ty už na jednom máš systém a teď chceš z disků vytvořit RAID pole :notsure? A jaký typ vlastně chceš, 0 nebo 1? U konečně, za jakým účelem to pole chceš vytvořit?
v_o_slim (11)|3.10.2008 14:05
upresnim:

1. ano dva rovnake WD6400AAKS

2. XP slo, ale uz nejde, lebo som disky pekne vycistil = zrusil particie, ci azda ich treba najprv nastavit ?, pri nastavovani RAIDu mi totiz hundralo nieco ze doterajsie data budu stratene, tak ako som to predpokladal ...

3. RAID som nastavil tak ako som napisal ze ho deteklo !!!
RAID Volumes najde:
50GB RAID1
1092.3GB(zbytok) RAID0

4. co vlastne chcem ? 50GB RAID1 na system a tych zopar "cennych dat", nech je zalohovany, a zbytok RAID0 nech je to rychle ...
Dojigiri (1629)|3.10.2008 14:24
Kdybys měl druhej řadič, tak bych poradil, abys píchnul CD mechaniku na něj, ale nemáš ... hmmm ... jestli v tom RAID režimu nemá ten řadič nějaký problémy s tou CD mechanikou.
Tak bych zkusil vypnout ten Sata native mode, případně přepojit tu CD do SATA portu 2 nebo 3 z toho 4.
v_o_slim (11)|3.10.2008 14:41
ze ma to IDE nenapadlo skor, napojil som jednu staru IDE a rozbehlo sa to z CD takze idem RAIDovať ;-)
SATA porty ma napadli a menil som ich a nič ...
zatim DIKIDIKI
pcmaker (354)|3.10.2008 19:52
Pokud jde o ICH radic, disky jsou v RAIDu a je na nem povesena jeste SATA opticka mechanika, tak z ni nenabootujes. Taky jsem to zaregistroval na nekolika PC.