reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze smazat adresar s updates :(

pavel.lib (49)|6.10.2008 19:18
Ahojte, nevite nekdo jak smazat adresare (jmena typu 9abadd1b9897aed5f2fcf2), ktere si patrne vytvorily automaticke updaty? Adresarova struktura+soubory uvnitr odpovida ze se to tyka updatu pro SQL server. SQL server jsem uz i odinstaloval, ale stale se tyto adresare nedari smazat ...
Logout (4018)|6.10.2008 19:43
Zkusil jsi převzít jejchi vlastnictví? Pravym myšítkem, vlastnosti, zabezpečení, advanced (česky asi rozšířené?), vlastník, změň vlastníka.
Pokud to nepůjde, tak nabootovat do live distribuce linuxu a smazat odtamtud.
pavel.lib (49)|6.10.2008 20:50
[QUOTE=Logout;167299]Zkusil jsi převzít jejchi vlastnictví? Pravym myšítkem, vlastnosti, zabezpečení, advanced (česky asi rozšířené?), vlastník, změň vlastníka.
Pokud to nepůjde, tak nabootovat do live distribuce linuxu a smazat odtamtud.[/QUOTE]

Ty slozky jsou "Read only", ale tento atribut jim sebrat nejde (access denied). Ve vlastnostech /sdileni je checkbox "Make this folder private" disabled a unselected. Takze s tim nic neprovedu :(

OS Win XP, NTFS.

s linuxem nemam absolutne zadnou zkusenost :(
Logout (4018)|6.10.2008 22:56
Tak vypni jednoduché sdílení souborů (v průzkumníku - vlastnosti - zobrazení - použij jednoduché sdílení
(název položek překládám z angličtiny, nemusí sedět na 100%).
Vzhledem k SQL serveru předpokládám, že máš XP Professional?
pavel.lib (49)|7.10.2008 10:13
[QUOTE=Logout;167383]Tak vypni jednoduché sdílení souborů (v průzkumníku - vlastnosti - zobrazení - použij jednoduché sdílení
(název položek překládám z angličtiny, nemusí sedět na 100%).
Vzhledem k SQL serveru předpokládám, že máš XP Professional?[/QUOTE]

Logoute diky za vsechny napady a rady.

Uz si pripadam jako naprosta lama :(
- ano mam XP professional, SP2
- jsem prihlasen jako administrator
- adresare NEjsou nastavene ke sdileni (ktere by snad mohlo branit jejich smazani), volbu "Use simple file sharing" v pruzkumniku jsem zkusil vypnout
- vidim, ze nad soubory mam (jako admin) veskerou kontrolu (full control, delete, ...) a to plati i pro vsechny podadresare i soubory
- vlastnikem adresare je administrator pod kterym jsem prihlasen (je to domaci pocitac, takze vice uctu tam ani neni)
- ty podivne adresare jsou 4 a kazdy ma kolem 30-ti MB a maji velmi podobnou strukturu, soubory jsou fixy pro sql server 2005. Sql server uz jsem se pokusil odinstalovat i se vsemi jeho nastroji.

A ty adresare se nedaji a nedaji :), stve me ze nevim proc to nejde.
Diky za kazdou radu
Logout (4018)|7.10.2008 11:32
No smazat ty soubory IMHO nejdou, protože k nim nemáš práva. Ty nejlíp dostaneš tak, že si ty soubory přivlastníš. Postup jsem Ti psal, jen pro jeho provedení musíš vypnout to jednoduché sdílení souborů.
Nebo ani pak nešlo převzít vlastnictví?
Po přidělení vlastnictví možná pořád nepůjdou smazat, pak si k nim budeš muset ještě přiřadit práva,
většinou má však má vlastník souboru práva k smazání a tak to pravděpodobně nebude třeba.

Jinak si z toho nic nedělej, je to vcelku standardní problém a přijít na to jak není úplně triviální :-).