reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalace

boumba (29)|2.11.2006 23:14
Dnes jsem obdržel zásilku se Spectrou a sděluji první dojmy. Návod k montáži https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=345&d=1161808064 není funkční, stažení audio driveru z ftp://202.65.194.18/pc/audio/WDM_R147.exe se mi zatím nezdařilo a v dodávce chybí D "Leadtek Multimedia Software Pack" zmiňované v článku Instalace ovladačů pro Spectra HTPC. věčím, že vše ostatní půjde hladce
boumba (29)|2.11.2006 23:31
no ten leadtec odvolávám, mám analog.
Spectra Support (67)|3.11.2006 08:40
[QUOTE=boumba]Dnes jsem obdržel zásilku se Spectrou a sděluji první dojmy. Návod k montáži https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php?attachmentid=345&d=1161808064 není funkční, stažení audio driveru z ftp://202.65.194.18/pc/audio/WDM_R147.exe se mi zatím nezdařilo a v dodávce chybí D "Leadtek Multimedia Software Pack" zmiňované v článku Instalace ovladačů pro Spectra HTPC. věčím, že vše ostatní půjde hladce[/QUOTE]
Jak návod k montáži tak audio driver jdou stáhnout bez problémů. Zkuste se podívat zda nemáte problém někde u Vás.
boumba (29)|3.11.2006 21:20
Bylo to u mne, čekal jsem něco nečekaného, ale je tam barevná verze tištěného manuálu, přibaleného ke Spektře.

Poslední stav instalace - zdá se že chodí vše až na

1. LED displej, při instalaci ovladače když teploměr dojede ke 100% vyskočí chybová hláška An error occurred during the move data process : -132 , po odkliknutí se program dotáže na textový řetězec pro zobrazení a vše skončí zdánlivě v pořádku, nicméně na displeji svítí pouze symbol harddisku (který se mi zdá při práci disku zhasíná), nic jiného. Nevím zda někde není potřeba něco sepnout zapnout apod.

2. klávesnici, vzhledem k absenci bližšího popisu musím vyzkoušet, zda to není způsobeno PS2 klávesnicí a myší, které v součsné době provozuji.

PS nakonec jsem našel návod na spuštění klávesnice na její spodní straně, nejdříve je nutné stisknout tlačítko Connect pod středními dvířky přístroje a poté na klávesnici stisknout první tlačítko v horní řadě klávesnice :-)
Zdeněk Michálek (19)|4.11.2006 00:21
[QUOTE=boumba]2. klávesnici, vzhledem k absenci bližšího popisu musím vyzkoušet, zda to není způsobeno PS2 klávesnicí a myší, které v součsné době provozuji. [/QUOTE]

:-) měl jsem při testování naprosto stejný problém, přišel jsem si pak jako naprostý blbec - ale koho napadne se tam kouknout..

https://www.svethardware.cz/recenze-cepc-kouzelna-skrinka-ktere-vestim-obrovskou-budoucnost/9920-3
Spectra Support (67)|5.11.2006 11:13
[QUOTE=boumba]1. LED displej, při instalaci ovladače když teploměr dojede ke 100% vyskočí chybová hláška An error occurred during the move data process : -132 , po odkliknutí se program dotáže na textový řetězec pro zobrazení a vše skončí zdánlivě v pořádku, nicméně na displeji svítí pouze symbol harddisku (který se [/QUOTE]
Tato chyba nastává když ovladače displeje instalujete 2x po sobě bez jejich předchozího odinstalování. Pokud jste při instalaci Windows a ovladačů Spectry postupopval podle našeho návodu, tento problém je vyloučen.
mufinak (8)|11.11.2006 09:00
Tak mi asi vše pracuje jak ma, i se satelitem s dekodovaním (ne v MCE), ale vždy po restartu to chce CD a žádny se mu nelíbí. Asi pozustatek podivné instalace se spoustou restartů. Neví někdo jak se toho zbavit bez cele reinstalace?
Spectra Support (67)|11.11.2006 11:46
[QUOTE=mufinak]Tak mi asi vše pracuje jak ma, i se satelitem s dekodovaním (ne v MCE), ale vždy po restartu to chce CD a žádny se mu nelíbí. Asi pozustatek podivné instalace se spoustou restartů. Neví někdo jak se toho zbavit bez cele reinstalace?[/QUOTE]
Otázkou je, jak "podivně" jste instaloval. Pokud jste postupoval podle našeho návodu, kde ve dvou případech bylo nutné po restartu ponechat CD ze kterého bylo instalováno v mechanice pro finalizaci instalace, neměl by být žádný problém.
boumba (29)|13.11.2006 22:29
Pro doplnění, při nové instalaci jsem si dal záleže a restartoval skutečně po každé, kdy jsem byl vyzván a instalace proběhla normálně bez problémů.
eraser (0)|14.11.2006 10:41
[quote=boumba]není funkční, stažení audio driveru z ftp://202.65.194.18/pc/audio/WDM_R147.exe se mi zatím nezdařilo[/quote]
Dneska som si všimol, že daný súbor WDM_R147.exe nie je prístupný, no zrejme je nahradený novšou verziou a to WDM_R149 v archíve .zip alebo spustiteľnej verzii .exe.

[quote=boumba]Pro doplnění, při nové instalaci jsem si dal záleže a restartoval skutečně po každé, kdy jsem byl vyzván a instalace proběhla normálně bez problémů.[/quote]
Predsa je to MS Windows, takže túto zásadu treba dodržiavať. :thumb
Spectra Support (67)|14.11.2006 12:40
Co se týká FTP přístupů u Realteku, jejich server občas vypoví službu. V minulosti však bylo pravidlem, že starší verze ovladačů byly nadále přístupné pod původním odkazem.
eraser (0)|14.11.2006 13:12
Inak, ako som uviedol, link ftp://202.65.194.18/pc/audio/WDM_R147.exe je skutočne neplatný, no nahradzujeho ho adresa ftp://202.65.194.18/pc/audio/WDM_R149.exe

Som rád, že bola následne bleskovo aktualizovaná sekcia Instalace ovladačů pro Spectra HTPC.

Mimochodom, ak nemá niekto prístup na internet, akým spôsobom mu zabezpečíte prístupnosť daných ovládačov? CD od základnej dosky určite obsahuje ovládač pre zvukovú kartu, no prečo odkazujete na driver WDM_R149? Jedná sa o kompatibilitu s Win MCE, prípadne boli so starým ovládačom zaznamenané iné problémy?