reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi do panelákového bytu

matheasek (141)|7.10.2008 00:22
Pánové, potřebuju solidní wifi, je mi jedno jestli do USB nebo PCI, hlavně musí mít dobrý signál v panelákovém bytě, zatim co jsem měl tu čest instalovat tak stály za ........ , takže pokud máte někdo dobrou zkušenost s některou wifkou dostupnou na trhu za slušný peníz, sem s ní:-)

jinak může mít AP, ale i nemusí, a nevím jestli to vyřešit Wifi routerem, nebo jen wifi do PC, router má výhodu že je samostatný, takže nemusím mít zaplé PC, abych mohl na net s noťasem
mstejska (2912)|7.10.2008 07:40
Nechci te plasit, ale ty panely v sobe maji draty, tj. Faradayova klec. Nevim jak daleko to chces rozvest, ale me delaly problemy uz 2 zdi. Pres jednu to docela slo ale za druhou konec a to to bylo asi 6 metru.
mpitman (206)|7.10.2008 08:42
Co vim, tak to zase takovy problem neni, protoze vetsina vnitrnich zdi jsou jen slabe pricky, ktere az tak moc nestini, ale zalezi na topologii a provedeni bytu. Rekl bych ze ti bohate poslouzi temer libovolne kvalitnejsi zarizeni s moznosti pripojeni/vymeny externi anteny. Vetsinou neni problem v citlivosti zarizeni,ale prave v dodavane treba 2dB antene - pokud ti signal nebude stacit, tak proste vymenis dodavanou antenu za nejakou kvalitnejsi s vetsim ziskem a bude to v pohode. Pokud resis rozvedeni domaci site/internetu po byte pro notebook, tak bych rozhodne volil verzi s wifi routerem, protoze poustet kvuli kazde hlouposti i desktop je hodne nepohodlne.
Tosuja (107)|7.10.2008 08:55
urcite investuj do WIFI routeru. Byt tebou ho umistim co mozna doprostred bytu, idealne tak, aby mezi routerem a notebookem byla maximalne 1 zed. Wifi ma tak vysoke frekvence a tak male vykony, ze ji slusne stini naprosto cokoliv, takze umisteni v PCI slotu pocitace (otocene ke zdi, pripadne jeste pod stolem v rohu) je trosku nestastne.
Dwarlin (93)|7.10.2008 09:52
Ja osobne tiez byvam v byte, tiez mam klasicky deskop, aj notebook. Ja som to vyriesil tak, ze som kupil AP, mam ho pod stolom pri PC, zohnal som si silny antenu, mam ju pri stene a net mi fakci po celom byte, prejde aj cez tri steny... Inak tie steny su celkom zabavne, sygnal ti prejde uplne v pohode, staci vsak ze mu do cesty postavis co i len zarubnu a uz ho nemas... Je to take, mas ho v byte, ale miesta ktore zavadzaju tam budu vzdy...

Sygnal z AP pri kvalitnej antene ma dosah az 300 km na mory, medzi zelezobetonovymi stenami niekedy ani pol metra... Nech kupis cokolvek, musis sa pohrat s umiestnemi anteny, niekedy staci posunut aj 10 cm a rozsah signalu sa zmeni od zakladu...
matheasek (141)|7.10.2008 11:39
já vím že v panelákových zdech ježelezná konstrukce, právě proto jsem potřeboval poradit:-)

Takže koupit wifi router s anténou tak 5dB a výš a nebo pak koupit dodatečnou silnější:-)
jinak díky za rady

a jinak to bude přez dvě zdi, vnitřní, takže jsou tenčí, no pohraju si s tím, aby signál stál za něco:-)
Garibaldi (27)|7.10.2008 13:00
sice to neni asi presne to čo hladáš ale teoreticky by to stačiť mohlo ak obetuješ tu trochu pohodlia a maš v byte dosť elektrických zásuviek
http://www.microcom.cz/category.php?itid=27
dakty (150)|8.10.2008 15:43
Mám dobrou zkušenost s Wifi routerem Asus WL-520G, měl jsem ho na ubytovně v Boleslavi (taky panelová stavba). Měl jsem ho zapojený ve 3. patře, a když jsem chytal signál v přízemí, tak jsem měl 35%. Což si myslím je více než slušné
disruptor (110)|8.10.2008 16:18
Na panelak staci bohate 5dB antena
mam doma na obyc Planet routeru tudle
http://www.dynalink.co.nz/cms/index.php?page=5dbi-desktop-antenna-ant-om5
a signal v pohode do loznice coz je pres 4 zelezobetonovy zdi
s orig. 2dB jsem uz v kuchyni ktera je 6 metru a i s otevrenyma dverma signal tezce pod pulku.
Miko (13)|8.10.2008 16:54
Sám roky používám rooter Asus WL-500gx s Open-WRT (x-wrt) firmwarem doplněný o sektorovou Asus anténu WL-168.
Přijímače jsou např. NB Dell D620, MIO navigace/PDA, Asus WL-167g s modifikací antény, Asus WL-169, Asus WL-100g.
Pokryt mám celý byt (3+1, panelák, železobeton) až na balkón (protilehlá strana), kde již signál bohužel jde pod 18Mbps.
Rooter je umístěn na jednom kraji bytu u okna tak aby směřoval přes dveře do dlouhého typu předsíně.

Sektorová anténa pomáhá potlačit "ohulené" wifiny z venkovního prostoru od lidí co neví co je to norma a max. výkon a směřuje vysílání/příjem z větší části do bytu, čímž pomáhá vlastnímu provozu a čistotě okolí.
HFX9 (276)|10.10.2008 11:20
Ja sam pouzivam wifi router Asus WL-600 a k tomu asus pci wifi karty a vse funguje naprosto v pohode v panelaku 3+1 po celem byte.
Taky mam dalsiho asuse WL-500gP u nasich taky panelak a jede bez problemu.
Takze asus doporucuji