reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CO znamená když je grafika OEM?

grapherX (888)|7.10.2008 17:25
čau chtěl bych se zeptat. Co přesně znamená když je u grafiky napsáno OEM. Chtěl bych si koupit ATI HD3850 se zalmanem ,ale jediné co mě zaráží ,že u tohoto výrobku maji napsáno ,že je to OEM. To je jako ,že dostanu grafiku možná ovladače a to je všechno. Nebo to nemá vliv na příslušenství ke grafice. Díky.
Sikil79 (429)|7.10.2008 17:40
Na příslušenství asi ne. Ostatně v e-shopech, nebo kde to budeš kupovat, by mělo být uvedeno co se ke kartě dodává.
[QUOTE=cs.wikipedia.org]OEM (zkratka anglického Original Equipment Manufacturer) je obchodní termín, který označuje výrobek vytvořený jedním výrobcem pro jiného výrobce, který jej následně prodává pod svou vlastní obchodní značkou.[/QUOTE]
grapherX (888)|7.10.2008 17:47
Teď se dívám zrovna na stránky czc a ti tam maji prozměnu Bulk ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59232 )
A na alfě to mají napsáno jako OEM ( http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000JSN&Search=3850&SearchType=1 )

Neví někdo teda co to má znamena. Jaké je příslušenství. Čím je to ochuzeno... Díky
Sikil79 (429)|7.10.2008 17:56
Zrovna jsem na to koukal a asi máš pravdu. Podle mě tam budou všechny kabely atd., ale asi to bude bez hry nebo nějakého softwaru navíc. Zkus jim napsat na e-mail.
mech13 (5526)|7.10.2008 18:47
nevim jak to chodiva ted, ale OEMka se casto prodavaly jen v igelitovym pytliku a osekany o co slo... pak OEM muze znamenat ze to je delany nekomu na zakazku (treba dell a pod si nechavaji na zakazku delavat zakaldni desky a vetsinu HW...) ale to asi nebude tento pripad
grapherX (888)|7.10.2008 19:09
[QUOTE=mech13;167614] OEMka se casto prodavali jen v igelitovym pytliku[/QUOTE]

to snad nemůžou prodat jen v igelitovém pytlíku. Vždyť ta grafika může jako nic prasknout když bude jen tak... Tak to nevim. Jestli budu kupovat tu grafiku... Uvidím co mi ještě odpoví z czc.cz na mejl... kdyby někdo tutografiku měl nebo měl podobné zkušenosti napište je sem. Díky.
johny__g (6387)|7.10.2008 20:47
[QUOTE=grapherX;167619]to snad nemůžou prodat jen v igelitovém pytlíku. Vždyť ta grafika může jako nic prasknout když bude jen tak... Tak to nevim. Jestli budu kupovat tu grafiku... Uvidím co mi ještě odpoví z czc.cz na mejl... kdyby někdo tutografiku měl nebo měl podobné zkušenosti napište je sem. Díky.[/QUOTE]

Je celkem běžné že se to prodává jen v pytlíku, a ne jen grafiky, třeba i základní desku jsem tak kupoval. Nesmíš si ale představovat že to v těch pytlících nasypou čelním nakladačem do kamionu, pro transport je to balené ve větších krabicích po víc kusech, na prodejně to jen otevřou, vyndají pytlík, vrazí ti ho do ruky a nazdar.
Pavel Boček (4169)|7.10.2008 22:44
Bulk znamená holá bez čehokoliv, retail s příslušenstvím. OEM může být něco mezi nebo také totéž co bulk, třeba OEM zdroje jsou ale i celkově ořezanější modely běžných řad, samozřejmě bez čehokoliv.
Schmako (74)|7.10.2008 22:56
Neboli: šetřím, čili jsem. :)
grapherX (888)|8.10.2008 18:08
Díky za odpovědi.
Co si myslíte. Je lepší koupit tuto bulk verzi ,nebo klasickou krabicovou s příslušenstvím asi o cca 200 Kč dražší. Jelikož ke své grafice hd2400pro jsem dostal nějaký ty redukce apod. ale ještě jsem je ani jednou nepoužil...
cool.user (2822)|8.10.2008 18:51
[QUOTE=grapherX;167934]Díky za odpovědi.
Co si myslíte. Je lepší koupit tuto bulk verzi ,nebo klasickou krabicovou s příslušenstvím asi o cca 200 Kč dražší. Jelikož ke své grafice hd2400pro jsem dostal nějaký ty redukce apod. ale ještě jsem je ani jednou nepoužil...[/QUOTE]

Ja osobne bych asi volil bulk/oem. Stejnak se mi tady ty redukce a CDcka vali a pochybuju o tom ze je nekdy vyuziju.
r34ktor (7477)|8.10.2008 18:52
[QUOTE=grapherX;167934]Co si myslíte. Je lepší koupit tuto bulk verzi ,nebo klasickou krabicovou s příslušenstvím asi o cca 200 Kč dražší. Jelikož ke své grafice hd2400pro jsem dostal nějaký ty redukce apod. ale ještě jsem je ani jednou nepoužil...[/QUOTE]
V případě takto malého cenového rozdílu je IMHO retail lepší.

Edit: A teď si vyber. ;) Holt co člověk, to názor.
grapherX (888)|9.10.2008 15:03
Tak už mi došla odpověď od czc.cz. K balení bulk jsou i kabely (redukce) , ale není to v krabici a není k tomu žádná hra.

[QUOTE]Bulk znamená, že tato grafická karta není v krabici, ale pouze v antistatickém obalu. I tak je k ní ale přibalena redukce DVI - D-Sub, Molex - PCI-E, instalační CD s ovladači. Hra u tohoto balení není.[/QUOTE]

myslím si že asi půjdu do ty bulk... jednak kvůli chladiči a že se mi víc líbí.:D