reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

program nemuze zapisovat na C:

Petra1977 (3)|7.10.2008 20:57
Ahoj,
koupila jsem si novy PC s Vistou a uz tyden nedelam nic jineho nez resim nejake problem. Ten nejnovejsi je ze jsem si na C: do Program Files nainstalovala webserver, kde mam webovky na kterych potrebuju pracovat. Jenze zadny z programu ktere pri praci pouzivam nema opravneni zapisovat na disk C: takze si zmeny musim ukladat na jiny z disku a potom prekopirovavat. Problem se vyresil kdyz jsem vypla User Account Control. Jenze na to mi zase reaguje antivirus (norton) a rve na me kde se da ze je PC v ohrozeni. Neda se nekde ve Viste nadefinovat ze ten a ten program muze na to C: zapisovat nebo je to proste bud a nebo? Diky za radu
Petra1977 (3)|7.10.2008 21:03
ted vidim ze jsem se mela spis odebrat do fora operacni systemy. No uz se stalo
ICEBOSS (3435)|7.10.2008 21:24
ahoj,
ty Visty instaloval kdo? Norton antivirus ti doporucil kdo? Zacal bych odinstalaci norton (anti)virusu a instalaci neceho inteligentniho - treba kasperskyho... pak bych udelal novy ucet s plnyma opravnenima a zkusil pracovat tam. Uz jsem videl po jedne nejmenovane prazske firme wokna nainstalovany tak sikovne, ze neslo zapisovat ani na jeden disk :-D. Vyresilo se to v nastaveni opravneni (je potreba vypnout zjednodusene sdileni a zadat aktualnimu uzivateli pristupovy prava - ale bylo to v XP).

Nezamce si ten webserver disk pro sebe?
Jackal007 (44)|7.10.2008 21:35
Ahoj Petro,

vytvor si na plose zastupce toho programu ktery chces aby umel zapisovat na cecko (Dreamveawer nebo co ja vim ci ty webovky delas :-)

Pravym na zastupce --> Vlastnosti --> zalozka zastupce, volba upresnit a tam zatrhnout Spustit jako sspravce.

Pokud to nevyslo, ber to jako pokus a omlouvam se. Prenechavam odpoved kompetentnejsim ;-)
Dojigiri (1629)|7.10.2008 21:49
A potřebuješ zapisovat na celej disk C: nebo jenom do určitýho adresáře? (tj. např. do nějakýho jednoho adresáře kde děláš ty webovky?)

Podle mě by v takovým případě mělo stačit vypnout zjednodušený sdílení souborů (pokud je zapnutý a pod vlastnostma dotyčnýho adresáře nevidíš záložku Zabezpečení), nevím ale jak se to konkrétně dělá pod Vistou. A pak si přidělit pro svůj uživatelskej účet oprávnění do toho adresáře pro zápis (právě v tý záložce Zabezpečení složky, do který potřebuješ zapisovat).
pas!k (3765)|8.10.2008 07:40
Ten ucet pod kterym se prihlasujes ma jaka prava? (ovladaci panely/uzivatelske ucty/spravovat uzivatelske ucty/vybrat ucet a dat vlastnosti) Jinak souhlasim s icebossem ze produkty norton serie za poslednich par let za moc nestoji a zerou hodne prostredku. Muzu doporucit treba eset smart security nebo jiz zminovaneho kasperskeho ..