reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nelze nainstalovat USB ovladače k N5310

WeiShark (78)|7.10.2008 23:46
cawko :) mam tu mensi problemek :angry tykajici se meho PC a MOBILU (Nokia 5310 eXpress Music)
po každé když zapojím do PC USB kabel a kabel zapojím do mobilu tak mi naskočí instalace nového hardwaru ale když proklikam instalaci tak mi to vždy začne kopírovat soubory a pak to skončí tím že nastala nějaká chyba a žádným způsobem se mi telefon nedaří nainstalovat :( zkoušel jsem hledat na google nějaké "USB ovladače" ale nenašel jsem :(
neví někdo jak na to ?! nebo co s tím udělat ?! jde mi o to abych mohl používat Nokia PC Suite

pro upřesnění : OS : Windows Xp Professional (32bit) Service pack 2

zde "screen" s chybou co to neustále vypisuje


:confused:prosím o radu protože fakt nevím co stím... děkuji.:notsure
edit : Nokia PC Suite jsem nainstaloval ten nejnovější přímo z webu nokie :)
fanynek (2048)|7.10.2008 23:52
No, já nevím, ale já vždycky prvně nainstaluju drivery k mý Motorole, pak restart, nechám to všechno naběhnout a až pak připojím mobil. Systém zahlásí bublinou v sys. liště "Nalezen nový HW", chvíli hledá drivery a pak napíše, že je připraven k použití a naběhne ten Moto soft. Zkus to v tomhle pořadí.
pas!k (3765)|8.10.2008 06:57
Pokud si vzpominam u me n70 sem postupoval podobne jako fanynek .. pres web vyrobce si stahni posledni pc-suite .. a nainstaluj resni a az pak pripoj tel .. tedy pokud to program v prubehu nebude sam vyzadovat .. pred tim bych mozna jeste nejakou utilitkou procistil zbytky toho co ses tam snazil nainstalovat ted i z registru ..
WeiShark (78)|8.10.2008 08:06
nejak se mi to stale nedari...
odinstaloval sem PC Suite pote restartoval PC dale jsem projel registry atd pres : Ccleaner
restartoval , stahl z webu nokie ten nejnovejsi PC Suite nainstaloval restartoval po restartu a nejeti do win pripojil telefon a zase ta sama chyba... a pritom sem z pc odinstaloval uplne vsechno co k ty nokii bylo :( a stale nic proste nejakej zacarovanej kruh :(
napada me reinstall OS ale do toho se mi moc nechce...

edit : co se s tim da jeste delat !? a k tomu softu z motoroly...jakej pouzit nebo stahnout ?!
pas!k (3765)|8.10.2008 08:12
Jak dlouhy je ten kabel pres ktery to pripojujes a je zapojeny do predniho vyvodu z case nebo zezadu do zakladni desky?
WeiShark (78)|8.10.2008 08:31
[QUOTE=pas!k;167770]Jak dlouhy je ten kabel pres ktery to pripojujes a je zapojeny do predniho vyvodu z case nebo zezadu do zakladni desky?[/QUOTE]

z case (zezadu z desky) mam vyvedenej cca 1m kabel...a do toho pripojuju ten "nokiackej" :) muze to byt tim ?! ten od nokie ma 1.2m :)uvidime :) zkusim to pripojit do predniho USB na caseu

edit : takze nic :( ani zepredu na CASE ani ZEZADU z USB portu :( porad ta sama stejna chyba :(
mstejska (2912)|8.10.2008 08:34
Zkus strcit ten nokiackej primo do konektoru vzadu. (tech co jsou na desce zezadu)
PS: Ty konektory vepredu jsou zase tazeny kablikem z desky. tj dalsi prodlouzeni. To same delay nektere USB externi disky
WeiShark (78)|8.10.2008 08:46
[QUOTE=mstejska;167772]Zkus strcit ten nokiackej primo do konektoru vzadu. (tech co jsou na desce zezadu)
PS: Ty konektory vepredu jsou zase tazeny kablikem z desky. tj dalsi prodlouzeni. To same delay nektere USB externi disky[/QUOTE]

uz jsem to zkousel davat primo do zadniho USB konektoru...a porad to samy :( uz me nenapada nic jinyho nez ten reinstall...ale do nej se mi zrovna dvakrat nechce :mistake
pas!k (3765)|8.10.2008 08:57
Udelej si zalohu ghostem na jiny oddil .. reinstalni a pokud problem pretrva a nebude to systemem nahodis zpet celej system ze zalohy ..
mstejska (2912)|8.10.2008 08:57
A ostatni veci v usb ti funguji? Ale asi jo, ta hlaska vypada fakt spis na problem s drivery.
WeiShark (78)|8.10.2008 09:33
[QUOTE=mstejska;167783]A ostatni veci v usb ti funguji? Ale asi jo, ta hlaska vypada fakt spis na problem s drivery.[/QUOTE]

jo všechno funguje v pohodě :) (USB čtečka pamět. karet,MP4ka,Flash disk... všechno funguje v pohodě :)

edit : zatim se mi to podařilo rozchodit jen jako "čtečku" tý karty co byla u mobilu.
pcmaker (354)|8.10.2008 19:09
Neni treba neco nastavit v mobilu? Nejaky prenosovy mprotokol, mod a pod?
WeiShark (78)|8.10.2008 19:57
[QUOTE=pcmaker;167955]Neni treba neco nastavit v mobilu? Nejaky prenosovy mprotokol, mod a pod?[/QUOTE]

ted sem schvalne koukl do "manuálů k telefonu" a nic sem tam nenašel že by se mělo něco nastavovat :(
ja to vidim nejspis na chybu ve Win že mi nechtěj nainstalovat ten "USB kabel" (pro upřesnění : CA-101)
a nebo něco dělam špatně já...
mstejska (2912)|8.10.2008 20:59
Zkusil bych to u nekoho znameho.
pcmaker (354)|8.10.2008 21:35
Podle mne je treba nastavit v mobilu rezim spojeni s PC pres USB. V manualu jsem nasel toto:

Datový kabel USB
Datový kabel USB můžete použít pro přenos dat mezi telefonem a kompatibilním PC
nebo tiskárnou podporující PictBridge.
Chcete-li aktivovat telefon pro datový přenos nebo tisk obrázků, připojte datový kabel
a zvolte režim:
- PC Suite — použití kabelu pro sadu PC Suite
- Tisk a média — použití telefonu s tiskárnou kompatibilní se standardem PictBridge
nebo s kompatibilním počítačem
- Ukládání dat — připojení k počítači, který neobsahuje software Nokia, a použití
telefonu jako zařízení pro ukládání dat

Chcete-li změnit režim USB, zvolte Menu > Nastavení > Připojení > Datový kabel
USB a požadovaný režim USB.

Nokia PC Suite
Pomocí sady Nokia PC Suite můžete spravovat hudbu, synchronizovat kontakty,
kalendář, úkoly a poznámky mezi telefonem a kompatibilním počítačem nebo
vzdáleným internetovým serverem (síťová služba). Další informace a software PC Suite
naleznete na webových stránkách společnosti Nokia. Viz „Podpora Nokia“, s. 11.

:runaway
MiBa (195)|8.10.2008 21:42
Kábel CA-101 by mal byť iba redukciou z USB na micro USB, teda nepotrebuje žiadny driver.
Nokia PC Suite sa inštaluje bez pripojeného mobilu, potom reboot, potom pripojiť mobil (vo Windowse
som stale prihlaseny ako administrator). Potom sa nainštalujú drivery pre mobil. Potom už to ide aj pod userom.

V SK verzii user manuálu je na str.33:
Ak chcete zmeniť režim rozhrania USB, vyberte položku Menu > Nastavenia >
Pripojiteľnosť > Dátový kábel USB a požadovaný režim rozhrania USB.

Nokii po pripojení na kábel môže vadiť ak je zamknutá klávesnica počas inštalácie driverov (mojej to vadí).
matheasek (141)|8.10.2008 22:00
co já mam u SE, tak se připojuje jako mass stor. , zkoušel jsi i starší anovější verze drivů?
MiBa (195)|8.10.2008 22:09
Mňa sa Nokia pýta či chcem režim Data transfer alebo PC suite.
V nastaveniach USB mám predvolený Data transfer a YES na "Ask on connection". To by však
nemalo mať vplyv pri prvej inštalácii driverov pre mobil.
fanynek (2048)|8.10.2008 23:39
[QUOTE=WeiShark;167768]...... a k tomu softu z motoroly...jakej pouzit nebo stahnout ?![/QUOTE]
Nevím, jak to mají Nokie, ale já musím pro Motorolu nainstalit prvně USB driver a pak soft Motorola Mobile Phone Tools.
S tímlhle ti asi nehelfnu, ale do reinstalu Winů bych se hned kvůli tomu nehnal.:notsure S režimem přenosu, nebo typem spojení bych to nespojoval. Windows nejdříve musí to zařízení poznat. Pak si spustíš ten ovládací soft a tam ti to buď funguje, nebo ne. Podle toho, jestli máš dobře zvolený onen režim přenosu.
WeiShark (78)|8.10.2008 23:46
[QUOTE=pcmaker;167998]Podle mne je treba nastavit v mobilu rezim spojeni s PC pres USB. V manualu jsem nasel toto:

Datový kabel USB
Datový kabel USB můžete použít pro přenos dat mezi telefonem a kompatibilním PC
nebo tiskárnou podporující PictBridge.
Chcete-li aktivovat telefon pro datový přenos nebo tisk obrázků, připojte datový kabel
a zvolte režim:
- PC Suite — použití kabelu pro sadu PC Suite
- Tisk a média — použití telefonu s tiskárnou kompatibilní se standardem PictBridge
nebo s kompatibilním počítačem
- Ukládání dat — připojení k počítači, který neobsahuje software Nokia, a použití
telefonu jako zařízení pro ukládání dat

Chcete-li změnit režim USB, zvolte Menu > Nastavení > Připojení > Datový kabel
USB a požadovaný režim USB.

Nokia PC Suite
Pomocí sady Nokia PC Suite můžete spravovat hudbu, synchronizovat kontakty,
kalendář, úkoly a poznámky mezi telefonem a kompatibilním počítačem nebo
vzdáleným internetovým serverem (síťová služba). Další informace a software PC Suite
naleznete na webových stránkách společnosti Nokia. Viz „Podpora Nokia“, s. 11.

:runaway[/QUOTE]

tohle sem četl taky v manualu to nastaveni se zobrazi hned po zapojeni kabelu...zatim jediny co mi jde korektne je ten rezim ukladani dat...nic jinyho ne...
a vyzkouset u nekoho jinyho je mozno...ale neni na to cas :(:angry
WeiShark (78)|11.10.2008 23:43
takže už je po problemu :) stacilo reinstalovat win i kdyz se mi do toho nechtelo :) ale musel sem...zacala delat problemy mechanika .. nejdriv se "odinstalovala" a pak ve spravci zarizeni byl u ni vykricnicek a po kliknuti na ni tam bylo ze jsou problemy s registry...blablabla...tak sem reinst. win a je to v pohode cely uz to bezi :) vam dekuji aspon za ochotu poradit :):thumb:thumb
Richmond (8084)|12.10.2008 13:49
Mel ses nejdriv podivat jestli mas ve spravci zarizeni nejaky vykricnik (+ zobrazit skryta zarizeni) a pak teprv instalovat PC Suite...
Pri instalaci PC Suite se nenainstaluje jen PC Suite ale s nim i ovladace pro kabely apod. takze pouhou odinstalaci PC Suitu se vetsinou nic neresi... Me se napr. nainstalovalo s PC Suite:
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia Modem (05/22/2008 3.8)
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia Modem (05/22/2008 7.00.0.1)
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia pccsmcfd (10/12/2007 6.85.4.0)
Nokia Connectivity Cable Driver
Nokia Flashing Cable Driver
PC Connectivity Solution
WeiShark (78)|12.10.2008 15:05
[QUOTE=Richmond;168930]Mel ses nejdriv podivat jestli mas ve spravci zarizeni nejaky vykricnik (+ zobrazit skryta zarizeni) a pak teprv instalovat PC Suite...
Pri instalaci PC Suite se nenainstaluje jen PC Suite ale s nim i ovladace pro kabely apod. takze pouhou odinstalaci PC Suitu se vetsinou nic neresi... Me se napr. nainstalovalo s PC Suite:
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia Modem (05/22/2008 3.8)
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia Modem (05/22/2008 7.00.0.1)
Balicek ovladace systemu Windows: Nokia pccsmcfd (10/12/2007 6.85.4.0)
Nokia Connectivity Cable Driver
Nokia Flashing Cable Driver
PC Connectivity Solution[/QUOTE]

to sem zkousel predtim vsechno odinstalovat...a zase nainstalovat...nepomohlo...ale ted to facha bez problemu...
ale po tom co sem odinstaloval ty nokiacky drivery tak sem jeste zkousel updatovat nero ze 6 na 8 a dopadlo to tak ze mi to jaksi "bloklo" mechaniku...a neslo uz nic delat (psalo to chybu v registrech)...
ale uz je to vyresny mobil i mechanika...a co vim...nero 8 uz nikdy :D radeji zustanu vernej 6 :D:inlove
Richmond (8084)|12.10.2008 18:58
mno neni nad cistej system... kazdopadne s tou chybou v registrech jsem se v zivote nesetkal tak nemuzu slouzit... Taky nemam rad 2GB nero co zvladne to samy jako 50MB nero 6 ale to uz je dost OT... Sam jsem nekolikrat odinstalovaval PC Suite a instaloval novou verzi ale vsechno probehlo ok, dokonce na prenos souboru (Mass Storage) to po me ani nechtelo ovladac...