reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalace XP a detekce HDD

Bili (28)|8.10.2008 21:51
Ahoj,
mam problem se svym diskem, koupil jsem si Samsung SpinPoint F1 HD322HJ - 320GB SATA II, ze zacatku jsem tam hodil instalacni CD na XP, ale nevsim sem si ze je to urceny pouze pro DELL, priznavam, moje chyba. Pri instalaci mi to ukazalo disk 320 GB, rozdelil sem to a nainstaloval (i kdyz to pri instalaci nahlasilo nejakou chybu). chtel sem to mit ale vsechno v cajku, tak sem tam soupnul CD s normalnima XP a ne pro DELLy, s tim ze to korektne preinstaluju. Problem je v tom, ze ve fazi, kdy mam ted rozdelit disk, tak to ukaze pouze velikost disku nejakych 131 GB a ne 320 GB. v biosu je nadetekovanej disk spravne.
Nevite v cem by mohl byt trabl a jak to dat do kupy?
Dik za jakoukoliv radu
r34ktor (7477)|8.10.2008 21:59
Pravděpodobně se jedná o instalační médium XP bez Service Packu. Pro korektní podporu velkých disků je třeba alespoň SP1, lépe SP2 (či SP3).
Bili (28)|8.10.2008 22:28
ano, je to instalačka XP bez service packu. takze je to zpusobeno tim? zkusim sehnat nekde jinou instalacku. moc diky
r34ktor (7477)|8.10.2008 22:47
Jinou shánět nemusíš. Můžeš si ji sám vytvořit integrací SP např. pomocí nLite.
MiBa (195)|8.10.2008 23:32
Ak použije staré CD bez SP a nainštaluje Windows do disku menšieho ako 131GB a potom nainštaluje SP nemal by mať následne problém s využitím kapacity disku nad 131GB (alebo sa mýlim?)
Samozrejme, že inštalačné CD s SP je jednoduchšia cesta.
speedsnail (4876)|8.10.2008 23:42
Ano jde doinstalovat SP pozdeji a zpristupni se tak cela kapacita disku. Ten zbytek pak lze ve správci disků namapovat jako další logickou jednotku, nebo vše spojit dohromady nějakým správcem partitionů.