reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: problem s deskou asusM3A78pro

Neregistrovaný (0)|9.10.2008 07:40
Jméno tazatele: blackpitch

Znění dotazu:
Zdravím, mel bych tento problem. Po instalaci winXP a ovladacu k desce je vse ok. Jakmile ovsem zacnu instalovat napr. jakoukoliv hru, rezim disku se prepne na PIO a padne samozrejme rychlost. A to je konecna. Disk je WD, mechanika Asus vse v SATA. Zkousel jsem jak stare, tak nove ovladace, i ovladace primo standardni winXP. Vse pri starem. Nepomohla ani vymena mechaniky za klasickou LG v IDE. Poradite??

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
asus m3a78pro
amd 9950
WD 640GB
Asus DVD-RW
A-DATA pro gaming 5-5-5-12
Asus 4850
johny__g (6387)|9.10.2008 09:25
Řadič disku jede v jakém módu, AHCI nebo IDE Compatible? Zkoušel jsi více SATA konektorů? Kabel (datový i napájecí) je OK? Vypadá to, jakoby při zatížení řadiče/disku něco havarovalo a proto se přepne do pomalého PIO módu. Co disk, ten je v pořádku? SMART nic nehlásí? Ještě mě napadá update BIOSu desky.
Neregistrovaný (0)|9.10.2008 11:42
Diky moc za odpoved...jedu v modu IDE...kabel jsem jiny zkousel, zkousel jsem i ruzne varianty SATA konektoru. Smart nic nehlasi, disk se jeví zcela v poradku, ale plne souhlasim s tim co pises...pri zatizeni se prepne a basta...zkusim jeste ten bios...kazdopadne jsem se s timhle za celou dobu staveni PC nesetkal...