reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slusne znacky kabelaze CAT5E a CAT6

KEOSAN (958)|9.10.2008 21:30
ALL: ake poznate slusne znacky napr. CAT5E kabelaze ?

Zatial som mal skusenosti s Lynx, Solarix, IBM, ktore boli slusne. Tiez na Signamax je vraj slusny. A co ine znacky, aku kabelaz kupujete ? Videl som niekde ponukat kabelaz DATACOM, poznate niekto ake su to kable ?
wex (115)|9.10.2008 22:38
Ve škole nám říkali, že nejlepší je Belden
Johnny C (5)|13.10.2008 11:25
Tak, tak, take mam rad Belden, jen ty nejlepsi zkusenosti. Naopak s kabelazi LYNX nemam prilis dobre zkusenosti...
KEOSAN (958)|13.10.2008 16:03
[QUOTE=Johnny C;169203]Tak, tak, take mam rad Belden, jen ty nejlepsi zkusenosti. Naopak s kabelazi LYNX nemam prilis dobre zkusenosti...[/QUOTE]

Ake problemy s LYNXom, mozes uviest ?

Osobne som ho sice nemal, ale rozpraval som sa s par ludmi, co robili s nimi siete /aspon 2 pripady/. Jeden z nich bol jeden velky slovensky ISP, druhy bol iny, ale mensi ISP. Pravda viem o tom, ze merakmi to asi nemerali.
Johnny C (5)|14.10.2008 15:21
Velmi spatne se mi s nim pracuje, dratky jsou spatne znacene, barva-melir skoro neni videt, mozno to byla akorat spatna serie, ale Lynx uz nechci ani videt.

Pak obcasne problemy s tloustkou dratku do konektoru..
KEOSAN (958)|14.10.2008 16:04
[QUOTE]Velmi spatne se mi s nim pracuje, dratky jsou spatne znacene,[/QUOTE] Myslis cislovanie na sivom PVC obale ? Alebo vnutorne droty - tie hadam nebyvaju nejak znacene.

[QUOTE]barva-melir skoro neni videt,[/QUOTE]
to zas az taky problem neni. Farby su viazane jedna na druhu, takze clovek vie ktora je ktora,
ale moze to ciastocne popliest cloveka /iste idealne je, ked to vidno dobre/

[QUOTE]Pak obcasne problemy s tloustkou dratku do konektoru..[/QUOTE]
Tak to uz problem je. Neboli vsak nejake ine konektory - problem skor konektorov ?
Premenliva kvalita - to by bol teda problem. Znamenalo by to, ze asi kupuju hocico podla
ceny. Cize to by sa clovek nemohol spoliehat na to.
astec (1823)|15.10.2008 21:41
[QUOTE=Johnny C;169539]Velmi spatne se mi s nim pracuje, dratky jsou spatne znacene, barva-melir skoro neni videt, mozno to byla akorat spatna serie, ale Lynx uz nechci ani videt.

Pak obcasne problemy s tloustkou dratku do konektoru..[/QUOTE]

Nebyla, mnel jsem sejne problemy, nevesly se do konektoru, nepoznal jsi která je to barva.