Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Tvorba webu

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ahoj.Chtěl bych se začít učit tvořit web. stránky.Potřeboval bych poradit kde mám začít.Myslím tím kterej jazyk popř. doporučit nějakou literaturu.Prošel jsem si jakpsatweb ale potřeboval bych asi i vidět více názorných příkladů.Připomínám že v této oblasti jsem naprostej začátečník.Dík za radu a trpělivost
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jakspatweb je velmi nazorny se skvelymi priklady, cesky nic vyrazne lepsiho nesezenes

dalsi zdroj jsou jiny stranky, kterym se podivas na zdrojak...

EDIT: nj, preklep...
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 14-10-2008 v 13:11

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    jakpatweb
    "jakpsatweb"

Obyvatel SHW Avatar uživatele Figa
    Registrace
    Mar 2007

Tíke bych ti doporučil PSPad a zkoušet a zkoušet. Já osobně rád kombinuji internet s knihami.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Kulda11 Zobrazit příspěvek
    Ahoj.Chtěl bych se začít učit tvořit web. stránky.Potřeboval bych poradit kde mám začít.Myslím tím kterej jazyk popř. doporučit nějakou literaturu.Prošel jsem si jakpsatweb ale potřeboval bych asi i vidět více názorných příkladů.Připomínám že v této oblasti jsem naprostej začátečník.Dík za radu a trpělivost
    Zacal bych s HTML (XHTML) a CSS. Na psani vam bude stacit PsPad (http://www.pspad.com).
    Zdroje:

Az budete toto ovladat naucte se Javascript - http://www.jakpsatweb.cz/javascript/.

Pokud se dostanete az sem, zjistite ze webove stranky lze delat dynamicky. Na to momentalne existuji 3 nejrozsirenejsi platformy:

Ja osobne preferuji platformu ASP.NET spolu s jazykem C#. Vyvojove nastroje se vsim vsudy lze stahnout zdarma (http://www.microsoft.com/web/channel...Installer.aspx).

Hodne stesti

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

a taky bych zacal spolupracovat s nejakym grafikem

Občasný diskutér Avatar uživatele DrDeath
    Registrace
    Feb 2008

ja si myslím, že na HTML by mal kašľať ...

rovno prejdi na stránky písane v php.
    HTML je na tvrobu stránok no ale iba statických ..čiže žiadne fóra a tak ...
    php a potom rôzne skryptá ...ako je Java ...

no a tak sa už učiť iba grafiku a tvorbu web designu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

No HTML se musí naučit tak jako tak, takže samozřejmě je potřeba začít s HTML (nebo možná i rovnou s XHTML - používat už modernější XML).

PHP samozřejmě ano, ale až po zvládnutí HTML, protože psaní stránek v PHP znamená hlavně to, že dynamicky generuju (X)HTML obsah (takže nejdřív musím umět to HTML aby mi PHP vůbec k něčemu bylo). Když začneš rovnou s PHP, budeš v tom mít pěknej zmatek, doporučuju nejdřív si napsat alespoň pár stránek staticky (a to tak, aby byly validní). Případně statický CSS.

Od toho je pak možný se odrazit dál a začít používat PHP a generovat věci dynamicky (v principu lze generovat veškerej obsah - HTML, CSS, obrázky, i třeba .exe soubory )

Nováček Avatar uživatele rullaf
    Registrace
    Oct 2008

Samotné html je prakticky k ničemu, naštěstí je velmi jednoduché. Samosebou doporučuji naučit se základy html, ale hlavně css, které dokáže ušetřit mnoho času jak při psaní, tak při hledání chyb, tak i při globálních úpravách. Opravdu použitelné stránky lze ale napsat pouze za použití např. php a případně databáze, tzn. mySql.
    Ale především vám chci dopuruči geniální stránku na kterou jsem nedávno narazil. Pokud vám nedělá problém angličtina (což by při programování neměla), doporučuji výborné http://www.w3schools.com/ na kterých je opravdu, ale opravdu všechno, hezky pohromadě, od seznamu funkcí, přes jejich popis, použití a parametry až po upravitelné příklady.
    Naposledy upraveno uživatelem rullaf: 28-10-2008 v 21:26

Nováček
    Registrace
    May 2009

jj ... doporucuju www.jakpsatweb.cz

nauci toho docela hodne !!!

ale musi se ti chtet cist a musis byt trpelivy ! .... bez toho to fakt asi nede
    Naposledy upraveno uživatelem Smeli: 07-06-2009 v 09:21 Důvod: Edit

Podobná témata

1. sw na tvorbu webu pro UJU
    Od Draken v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-02-2010, 21:59
  2. Tvorba videa
    Od michal.kolesa v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-12-2009, 10:46
  3. vir na webu
    Od Rudos v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 03-09-2009, 22:41
  4. Tvorba webu
    Od Marekdv v sekci Programování
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-01-2009, 18:03
  5. RAID: Tvorba RAID 0
    Od Sommer v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 22-05-2008, 13:01