reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD X2 - vliv L2 cache a frekvence na výkon

cefallu (72)|10.10.2008 18:08
mam takovy, pro vetsinu asi zbytecny, dotaz... kdyz si koupim novy procesor kuprikladu amd X2 je dulezitejsi vyssi taktovaci frekvence nebo vyssi L1/L2 (vyrovnavaci pamet) ? nekde jsem cetl ze zalezi na typu aplikaci ktere pouzivam... ktere aplikace maji radsi vyssi vyrovnavaci pamet a pro ktere aplikace je lepsi zvolit procesor vyssi frekvence? dekuji za vysvetleni.. popr. odkaz na tuto temu .)
matyyy (2527)|10.10.2008 18:34
u adm x2 je to vicemene jedno (lepsi je ten s vetsi l2 ale ne o moc) rozdil je do 10%
(rozdil se vic projevi u prevodu xvid,mp3)
mech13 (5526)|14.10.2008 11:39
10% je dost extremni pripad, dnes to je velmi casto bez rozdilu, kdyz uz tak kolem 1-3%. v nekolika velmi malo pripadech to muze byt az 5-10%

(pokud teda nebudeme uvazovat o nekterech starsich specifickech procesorach kdy se s skalovanim vykonu pomoci L2 zacinalo a casto ty rozdily byly razantnejsi)
johny__g (6387)|14.10.2008 12:41
Dotaz je zcela normální, ale ubít by jsi zasloužil za ten název vlákna :angry

Pokud se rozhoduješ mezi dvěma procesory se stejnou cenou, tak vyšší přínos pro tebe bude mít ten s vyšší frekvencí. Jak je napsáno výše, při běžném užívání počítače skoro vždy zvítězí frekvence. Jedině kdyby jsi PC používal výhradně pro pár specifických úloh - třeba ty převody, tak by se vyplatilo jít do vyšší L2 cache. Ale takové PC bych spíš čekal v nějaké firmě nebo kdyby jsi byl OSVČ a živil se tím, takže v tom případě by to bylo nejlepší spojit - víc MHz i větší L2 - investice by se ti brzo vrátila.

edit by speedsnail: upraven název tématu
cefallu (72)|26.10.2008 20:14
johny q: jasan ten nazev byl trosku mimo, pardon onehda jsem byl unesen jistou asociaci .)

dik moc za odpovedi, jsem klidny.. budu koukat radsi po frekvencich..

a myslim ze tohle vlakno se muze maznout, zjistil jsem co jsem potreboval
:D

a nyni nejaky joke na zaver .)