reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaké 2,5" HDD Vám fungují s Asus WL-600g

fahrus (32)|10.10.2008 19:00
Přesně jak se ptám v nadpisu - mám doma router Asus WL-600g a k jeho USB jsem měl zatím možnost připojit USB flashku 2GB - fungovala OK, 3,5" externi USB HDD Verbatim (pouzivajici Samsung F1 500GB) s externim napajenim - taky OK ... a pak 40GB Toshibu 2,5" PATA v USB boxu MSI - a tato kombinace nefunguje ani kdyz dam HDD napajet dvema USB konektory (jinak je to kombinace v PC fungující) ... z důvodu pohodlí, menší spotřeby a volné el. zástrčky bych chtěl pořídit právě 2,5" řešení bez externího napájení... Jakou máte zkušenost vy?
Díky.
dakty (150)|13.10.2008 15:34
Taky mám doma tento router...
mám dojem, že ten 2.5" Ti nebude fungovat proto, že jak píšeš, má 2 USB. Jeden vede data a napětí, ale jelikož ten disk potřebuje víc napájení, tak k tomu je ten druhý USB kabel.
A ten Asus sice má 2 USB konektory, ale nedokáže to takto ovládat. jedno USB je na FTP disk, druhý je pro síťovou tiskárnu. Ten 3.5" disk měl určitě taky jen jeden kabel USB, že?

Taky mám na to Asusu rozeběhnutý FTP a zapojen do horního konektoru.
Falty (2)|9.3.2009 07:19
Asi budeš překvapený, ale vracíme se zpátky k Toshibě. Šel jsem celkem do rizika, ale vyplatilo se. Mam 320Gb bratříčka tohle disku http://www.czechcomputer.cz/product_doc-26683105AC4EAE08C1257369004479DC.html Původně jsem si myslel, že zabere oba porty USB. Má totiž speciální kabel, aby bylo možné v případě potíží napájet z dalšího portu. Ale mile mě překvapil a stačí mu pro data i napíjení pouze jeden USB2.0 host port routeru. Zatím šlape perfektně, vyrábějí to braťa Slováci. :thumb Je celý zformátovaný FAT32. Ale bacha na ten originální kabel, nestratit! Mam takové tušení, že v tom kabelu je trochu víc elektroniky než se na první pohled zdá. :thumb
jinryd (13)|5.8.2009 11:00
bude s tímto routrem fungovat tento HDD: http://www.alza.cz/verbatim-3-5-portable-1500gb-d126217.htm. Předpokládám že půjde naformátovat FAT32.